Nb Tech AS
- Omsetning
- 4,9 mill
- 2025
- Resultat
- 626 066
- 3 års regnskap
Om Nb Tech AS
Nb Tech AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Jan-Hugo Nilsen er styrets leder. I 2025 hadde Nb Tech AS en omsetning på 4,87 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 626 066 kr. Egenkapitalen var 646 575 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jan-Hugo Nilsen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 122 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Ullensaker, og ett av 16 124 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 381 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Konsulenttjenester innen IT.
Formål
Selge varer og tjenester innen IT og annet som naturlig sammenfaller med dette samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/934080165
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934080165" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934080165",
"name": "NB TECH AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ULLENSAKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934080165" })Spør AI-assistenten
Hva driver Nb Tech AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nb Tech AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nb Tech AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,87 mill kr | 791 565 kr | 626 066 kr | 1,75 mill kr | 646 575 kr | 1,11 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −3 707 kr | −3 707 kr | 20 509 kr | 20 509 kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 58 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/934080165/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934080165/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934080165",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4874787,
"operating_profit": 791565,
"net_profit": 626066,
"equity": 646575,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -3707, "net_profit": -3707, "equity": 20509, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934080165" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Nb Tech AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nb Tech AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Nb Tech AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 11.09.2024API og MCPGET /company/934080165/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934080165/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934080165",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934080165" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nb Tech AS?
List alle roller i Nb Tech AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jan-Hugo Nilsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
| Tor Håvard Pimentel Bieltvedt | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934080165/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934080165/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934080165",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934080165" })Spør AI-assistenten
Er Nb Tech AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Nb Tech AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nb Tech AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nb Tech AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Ullensaker | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934080165/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934080165/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934080165",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934080165" })Spør AI-assistenten
Når ble Nb Tech AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nb Tech AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Nb Tech AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 82,6 % av driftsinntektene — 33,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,2 % | 7,4 % |
| Resultatmargin | 12,8 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 36,9 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 1,71 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 96,8 % | 9,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 82,6 % | 48,9 % |
| Annen driftskostnad | 1,1 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934080165/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934080165/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934080165",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7354,
"revenue": { "value": 4874787, "percentile": 0.849 },
"operating_margin": { "value": 0.1624, "percentile": 0.6253 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934080165" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nb Tech AS på i bransjen?
Hvor ligger Nb Tech AS blant de 7354 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nb Tech AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Nb Tech AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Nb Tech AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nb Tech AS?
Det er registrert 16 124 selskaper i Norge innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer, hvorav 122 i Ullensaker.
Er Nb Tech AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 23 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 381 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Nb Tech AS i Enhetsregisteret?
Nb Tech AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Nb Tech AS?
Jan-Hugo Nilsen er registrert som styreleder i Nb Tech AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Nb Tech AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jan-Hugo Nilsen største eier i Nb Tech AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Tor Håvard Pimentel Bieltvedt med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Nb Tech AS?
I 2025 omsatte Nb Tech AS for 4,87 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 626 066 kr.
Hvor solid er balansen til Nb Tech AS?
Egenkapitalen i Nb Tech AS var 646 575 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 36,9 % av totalkapitalen.
Hvilke godkjenninger har Nb Tech AS?
I offentlige godkjenningsregistre er Nb Tech AS oppført med godkjenning i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister. Detaljene vises i seksjonen Godkjenninger og registre på denne siden.
Hvor ligger Nb Tech AS?
Forretningsadressen til Nb Tech AS er Hilton 14, 2040, KLØFTA i Ullensaker kommune.
Er Nb Tech AS registrert i MVA-registeret?
Nb Tech AS er registrert i MVA-registeret (siden 2025) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.