Espedalen Skisenter AS
- Omsetning
- 73 468
- −43,2 %
- Resultat
- −105 868
- 7 års regnskap
Om Espedalen Skisenter AS
Espedalen Skisenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sør-Fron, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 1983 og har vært i drift i 43 år. Grethe Gillebo er daglig leder, og Arthur Bredli er styreleder. I 2025 hadde Espedalen Skisenter AS en omsetning på 73 468 kr, en nedgang på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 105 868 kr. Egenkapitalen var 630 122 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Berit Brenden Bredli med 45,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen drift av idrettsanlegg i Sør-Fron, og ett av 1 122 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Påta seg fellesoppgaver hva skisports- og kultur- aktiviteter i Espedalen angår, utvikle tilbud og eventuelt stå for drift av disse, samt etablere, fusjonere med eller overta drift av selskaper av interesse for skisportaktiviteter og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/934069307
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934069307" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934069307",
"name": "ESPEDALEN SKISENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SØR-FRON", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "934069307" })Spør AI-assistenten
Når ble Espedalen Skisenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sør-Fron holder Espedalen Skisenter AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Espedalen Skisenter AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −43,2 % fra 2024 · −85,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 73 468 kr | −108 395 kr | −105 868 kr | 683 036 kr | 630 122 kr | 52 914 kr |
| 2024 | 129 440 kr | −131 692 kr | −130 234 kr | 788 685 kr | 735 990 kr | 52 695 kr |
| 2023 | 318 043 kr | −6 360 kr | −15 251 kr | 903 091 kr | 866 225 kr | 36 867 kr |
| 2022 | 439 039 kr | 180 718 kr | 129 185 kr | 1,11 mill kr | 881 476 kr | 229 331 kr |
| 2021 | 498 475 kr | 278 087 kr | 203 490 kr | 1,16 mill kr | 752 290 kr | 407 666 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/934069307/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934069307/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934069307",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 73468,
"operating_profit": -108395,
"net_profit": -105868,
"equity": 630122,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 129440,
"operating_profit": -131692,
"net_profit": -130234,
"equity": 735990,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "934069307" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Espedalen Skisenter AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Espedalen Skisenter AS per år.
Hvordan har omsetningen til Espedalen Skisenter AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre12
Daglig leder
1Sist endret 28.06.2012Styre
10Sist endret 29.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 23.05.2019API og MCPGET /company/934069307/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934069307/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934069307",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "934069307" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Espedalen Skisenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Espedalen Skisenter AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Espedalen Skisenter AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Berit Brenden Bredli | Person | B-aksjer | 45,5 % | 91 |
| Grethe Gillebo | Person | B-aksjer | 45,0 % | 90 |
| Espedal Utmarkslag SA | Selskap | B-aksjer | 5,0 % | 10 |
| Litra AS | Selskap | B-aksjer | 2,0 % | 4 |
| Gausdal Kommune | Selskap | A-aksjer | 0,5 % | 1 |
| Nord-Fron Kommune | Selskap | A-aksjer | 0,5 % | 1 |
| Skåbu Tverrbygda Espedalen Il | Selskap | A-aksjer | 0,5 % | 1 |
| Sør-Fron Kommune | Selskap | A-aksjer | 0,5 % | 1 |
| Tor Blekastad | Person | B-aksjer | 0,5 % | 1 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/934069307/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934069307/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934069307",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ESPEDAL UTMARKSLAG SA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 5, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "LITRA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 2, "year": 2025, … },
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "934069307" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Espedalen Skisenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Espedalen Skisenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Espedalen Skisenter AS eier Espedal Utmarkslag SA, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 8 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Espedalen Skisenter AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Sør-Fron | − |
Kunngjøringer52
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2025 | Styre ↗ |
| 1.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Styre ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/934069307/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934069307/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934069307",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-29", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "934069307" })Spør AI-assistenten
Når leverte Espedalen Skisenter AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Espedalen Skisenter AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Espedalen Skisenter AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 92,3 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,45 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | -16,8 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/934069307/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/934069307/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "934069307",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 73468, "percentile": 0.1907 },
"operating_margin": { "value": -1.4754, "percentile": 0.0396 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "934069307" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Espedalen Skisenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Espedalen Skisenter AS blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?
Hvor solid er Espedalen Skisenter AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godt å vite om Espedalen Skisenter AS
Hvor stor er bransjen Espedalen Skisenter AS tilhører?
Espedalen Skisenter AS er ett av 6 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Sør-Fron, og ett av 1 122 på landsbasis.
Hvor lenge har Espedalen Skisenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Espedalen Skisenter AS ble etablert i 1983 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 89 % av selskapene.
Hvilken status har Espedalen Skisenter AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Espedalen Skisenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Espedalen Skisenter AS?
Grethe Gillebo er registrert som daglig leder i Espedalen Skisenter AS.
Hvem eier Espedalen Skisenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Berit Brenden Bredli største eier i Espedalen Skisenter AS med 45,5 % av aksjene. Nest størst er Grethe Gillebo med 45 %.
Hva omsatte Espedalen Skisenter AS for i 2025?
I 2025 omsatte Espedalen Skisenter AS for 73 468 kr, ned 43 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 105 868 kr.
Hvor stor aksjekapital har Espedalen Skisenter AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Espedalen Skisenter AS er 100 000 kr (200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilken regnskapsfører bruker Espedalen Skisenter AS?
I Enhetsregisteret er Espedalen Skisenter AS registrert med regnskapsfører Skåbu Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.