Bruhjell Holding AS
Org.nr 934066073
Om Bruhjell Holding AS
Bruhjell Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Flekkefjord, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Pål Anders Bruhjell er daglig leder, og Alexander Bruhjell er styreleder. I 2025 hadde Bruhjell Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 18 456 kr. Egenkapitalen var 2 902 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alexander Bruhjell med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 170 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Flekkefjord, og ett av 76 424 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 441 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom. Kjøp og salg av egen fast eiendom.
Formål
Investering i eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −18 444 kr | −18 456 kr | 6 580 kr | 2 902 kr | 3 678 kr |
| 2024 | 0 kr | −2 858 kr | −2 858 kr | 21 358 kr | 21 358 kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 35 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 12.09.2024Styre
6Sist endret 12.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 17.12.2024Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alexander Bruhjell | Person | Ordinære aksjer | 33.3 % | 100 |
| Marius Bruhjell | Person | Ordinære aksjer | 33.3 % | 100 |
| Pål Anders Bruhjell | Person | Ordinære aksjer | 33.3 % | 100 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Datterselskaper av Bruhjell Holding AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bruhjell Holding AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Flekkefjord | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.10.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 12.9.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 44,1 % | 37,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 1,27 | 1,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | -636,0 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
BRUHJELL HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sagodden AS | Flekkefjord | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Bruhjell Holding AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bruhjell Holding AS?
Det er registrert 76 424 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 170 i Flekkefjord.
Er Bruhjell Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 6 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 441 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Bruhjell Holding AS i Enhetsregisteret?
Bruhjell Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Bruhjell Holding AS?
Daglig leder i Bruhjell Holding AS er Pål Anders Bruhjell, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Bruhjell Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Alexander Bruhjell største eier i Bruhjell Holding AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Marius Bruhjell med 33,3 %.
Hvordan går det økonomisk med Bruhjell Holding AS?
I 2025 omsatte Bruhjell Holding AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 18 456 kr.
Hva er aksjekapitalen i Bruhjell Holding AS?
Bruhjell Holding AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Bruhjell Holding AS?
Regnskap-Service Flekkefjord AS er registrert som regnskapsfører for Bruhjell Holding AS.
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.