Von Tangen & Efterfølgere AS
Org.nr 933883957
Om Von Tangen & Efterfølgere AS
Von Tangen & Efterfølgere AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hemsedal, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Jørgen Von Tangen er styrets leder. I 2025 hadde Von Tangen & Efterfølgere AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 20 978 kr. Egenkapitalen var 9 238 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jørgen Von Tangen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Hemsedal, og ett av 31 909 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 294 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Holdingselskap. Investering i aksjer og verdipapirer.
Formål
Holdingselskap og investeringer i aksjer, samt naturlig tilhørende virksomhet.
API og MCPGET /company/933883957
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933883957" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933883957",
"name": "VON TANGEN & EFTERFØLGERE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HEMSEDAL", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933883957" })Spør AI-assistenten
Når ble Von Tangen & Efterfølgere AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Hemsedal holder Von Tangen & Efterfølgere AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Von Tangen & Efterfølgere AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −20 978 kr | −20 978 kr | 30 216 kr | 9 238 kr | 20 978 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 216 kr | 30 216 kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/933883957/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933883957/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933883957",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -20978, "net_profit": -20978, "equity": 9238, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 30216, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933883957" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Von Tangen & Efterfølgere AS per år.
Hvordan har omsetningen til Von Tangen & Efterfølgere AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Von Tangen & Efterfølgere AS i 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 07.08.2024Regnskapsfører
1Sist endret 26.05.2025API og MCPGET /company/933883957/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933883957/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933883957",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933883957" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Von Tangen & Efterfølgere AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Von Tangen & Efterfølgere AS?
Hvem er regnskapsfører for Von Tangen & Efterfølgere AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jørgen Von Tangen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 410 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933883957/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933883957/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933883957",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933883957" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Von Tangen & Efterfølgere AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Von Tangen & Efterfølgere AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Von Tangen & Efterfølgere AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/933883957/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933883957/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933883957",
"chain": [
{ "org_no": "933883957", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "933883957" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Von Tangen & Efterfølgere AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Von Tangen & Efterfølgere AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Hemsedal | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.8.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933883957/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933883957/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933883957",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933883957" })Spør AI-assistenten
Når ble Von Tangen & Efterfølgere AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Von Tangen & Efterfølgere AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Von Tangen & Efterfølgere AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 30,6 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,05 | 2,10 |
| Gjeldsgrad | 2,27 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | -227,1 % | 6,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933883957/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933883957/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933883957",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16842,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0034 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933883957" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Von Tangen & Efterfølgere AS blant de 16842 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Von Tangen & Efterfølgere AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Von Tangen & Efterfølgere AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
Investeringer
VON TANGEN & EFTERFØLGERE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Von Tangen Engineering AS | Hemsedal | 100.0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Von Tangen & Efterfølgere AS
Hvor stor er bransjen Von Tangen & Efterfølgere AS tilhører?
Von Tangen & Efterfølgere AS er ett av 25 selskaper innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Hemsedal, og ett av 31 909 på landsbasis.
Hvor lenge har Von Tangen & Efterfølgere AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Von Tangen & Efterfølgere AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 19 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Von Tangen & Efterfølgere AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Von Tangen & Efterfølgere AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Von Tangen & Efterfølgere AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Jørgen Von Tangen største eier i Von Tangen & Efterfølgere AS med 100 % av aksjene.
Eier Von Tangen & Efterfølgere AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Von Tangen & Efterfølgere AS 1 selskap, deriblant Von Tangen Engineering AS.
Går Von Tangen & Efterfølgere AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 9 238 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Von Tangen & Efterfølgere AS?
Driftsresultatet for 2025 var −20 978 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Von Tangen & Efterfølgere AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Von Tangen & Efterfølgere AS en egenkapital på 9 238 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 30,6 %.
Hvor stor aksjekapital har Von Tangen & Efterfølgere AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Von Tangen & Efterfølgere AS er 41 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.