Stillas Montasje Bergen AS
Org.nr 933761592
Om Stillas Montasje Bergen AS
Stillas Montasje Bergen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Håkon Viken er daglig leder, og Arne Hindenes er styreleder. I 2025 hadde Stillas Montasje Bergen AS en omsetning på 12,12 mill kr, en økning på 190 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,58 mill kr. Egenkapitalen var 3,67 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fjas AS med 19,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 984 innen oppføring av bygninger i Bergen, og ett av 24 649 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 402 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger.
Formål
Salg av tjenester innen utleie og montasje av bygningsstillas.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,12 mill kr | 1,99 mill kr | 1,58 mill kr | 8,23 mill kr | 3,67 mill kr | 4,56 mill kr |
| 2024 | 4,18 mill kr | −68 748 kr | −68 848 kr | 5,59 mill kr | 2,18 mill kr | 3,41 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før.
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 11.12.2025Styre
5Sist endret 09.07.2024Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2026Revisor
1Sist endret 08.09.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute · 4 endret eierandel
- Fjas AS19,2 %
- Fredrik Jensen AShadde 18 %
- Morgan Hitlandhadde 6 %
- Gartnergaten AS18 % → 19,2 %
- Hbf Invest AS18 % → 19,2 %
- Hitland Gruppen AS18 % → 19,2 %
- Tertnes Eiendom AS18 % → 19,2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fjas AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19.2 % | 1 920 |
| Gartnergaten AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19.2 % | 1 920 |
| Hbf Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19.2 % | 1 920 |
| Hitland Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19.2 % | 1 920 |
| Tertnes Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19.2 % | 1 920 |
| Oliver Tuurmaa | Person | Ordinære aksjer | 2.0 % | 200 |
| Tore Tellevik | Person | Ordinære aksjer | 2.0 % | 200 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 30 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stillas Montasje Bergen AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Bergen | 12 |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.9.2026 | Revisor ↗ |
| 25.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.3.2026 | Revisor ↗ |
| 11.12.2025 | Daglig leder ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 27.9.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.9.2024 | Signatur ↗ |
| 9.7.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Endring i roller og styre+LID REVISJON & RÅDGIVNING AS(Revisor)−LID REVISJON & RÅDGIVNING(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−HAGEL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 5,9 % av driftsinntektene — 42,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,4 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 13,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 44,6 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,74 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43,1 % | 11,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +189,5 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,01 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 5,9 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 47,5 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 24,1 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 6,1 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stillas Montasje Bergen AS
Hvor stor er bransjen Stillas Montasje Bergen AS tilhører?
Stillas Montasje Bergen AS er ett av 984 selskaper innen oppføring av bygninger i Bergen, og ett av 24 649 på landsbasis.
Hvor lenge har Stillas Montasje Bergen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stillas Montasje Bergen AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 14 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Stillas Montasje Bergen AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,8 %. Stillas Montasje Bergen AS lå på 16,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Stillas Montasje Bergen AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stillas Montasje Bergen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stillas Montasje Bergen AS?
Håkon Viken er registrert som daglig leder i Stillas Montasje Bergen AS.
Hvem er største aksjonær i Stillas Montasje Bergen AS?
Største aksjonær i Stillas Montasje Bergen AS er Fjas AS med 19,2 % av aksjene, fulgt av Gartnergaten AS (19,2 %) og Hbf Invest AS (19,2 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Stillas Montasje Bergen AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 12,12 mill kr, opp 190 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,67 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Stillas Montasje Bergen AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stillas Montasje Bergen AS en egenkapital på 3,67 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 44,6 %.
Er Stillas Montasje Bergen AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.