Ørin Lager AS
Org.nr 933669645
Om Ørin Lager AS
Ørin Lager AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Verdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Bjørnar Melby er styrets leder. I 2025 hadde Ørin Lager AS en omsetning på 12,53 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,08 mill kr. Egenkapitalen var 2,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Melby Prosjekt AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 46 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Verdal, og ett av 14 397 i Norge. Det ble etablert samme år som 525 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling av byggeprosjekter for salg eller utleie, totalentreprenør.
Formål
Eiendomsutvilking, kjøp, salg og utleie av fast eiendom, inklusive direkte eller indirekte eierinteresser i andre selskaper samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,53 mill kr | 2,94 mill kr | 2,08 mill kr | 6,48 mill kr | 2,11 mill kr | 4,37 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −8 184 kr | −6 384 kr | 186,12K kr | 23,62K kr | 162,50K kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 64 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 02.12.2024Regnskapsfører
1Sist endret 11.12.2025Revisor
1Sist endret 02.06.2026Forretningsfører
1Sist endret 21.06.2024Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Melby Prosjekt AS33,3 %
- Bjørgavegen 23 AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Melby Prosjekt AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.3 % | 1 000 |
| M W Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.3 % | 1 000 |
| Riggmo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.3 % | 1 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ørin Lager AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Verdal | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2026 | Revisor ↗ |
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2024 | Styre ↗ |
| 21.6.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+IN REVISJON AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Nei→Ja
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,8 % av driftsinntektene — 18,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,4 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | 16,6 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 32,5 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,48 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 2,07 | 1,17 |
| Egenkapitalrentabilitet | 98,9 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,8 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 3,5 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ørin Lager AS
Hvor stor er bransjen Ørin Lager AS tilhører?
Ørin Lager AS er ett av 46 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Verdal, og ett av 14 397 på landsbasis.
Hvor lenge har Ørin Lager AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ørin Lager AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 7 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Ørin Lager AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utvikling og salg av byggeprosjekter er en driftsmargin på 8,1 %. Ørin Lager AS lå på 23,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Ørin Lager AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ørin Lager AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Ørin Lager AS?
Største aksjonær i Ørin Lager AS er Melby Prosjekt AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av M W Holding AS (33,3 %) og Riggmo AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Ørin Lager AS med overskudd?
Ørin Lager AS hadde i 2025 en omsetning på 12,53 mill kr og et overskudd på 2,08 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Ørin Lager AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Ørin Lager AS en egenkapital på 2,11 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 32,5 %.
Er Ørin Lager AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2026. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.