Stasjonsveien 44 AS
- Omsetning
- 5,8 mill
- +0 %
- Resultat
- 3,8 mill
- +0,6 %
Om Stasjonsveien 44 AS
Stasjonsveien 44 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1983 og har vært i drift i 43 år. Eileen Eldjarn er styrets leder. I 2025 hadde Stasjonsveien 44 AS en omsetning på 5,82 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 3,75 mill kr. Egenkapitalen var 8,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Camilla Eldjarn Huitfeldt med 23,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 068 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Asker, og ett av 76 540 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie og drift av faste eiendommer. Selskapet skal også kunne erverve aksjer eller andeler i andre foretagender, og delta i selskapsstiftelser.
API og MCPGET /company/933606457
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933606457" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933606457",
"name": "STASJONSVEIEN 44 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933606457" })Spør AI-assistenten
Er Stasjonsveien 44 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stasjonsveien 44 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stasjonsveien 44 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0 % fra 2024 · +17,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,82 mill kr | 4,82 mill kr | 3,75 mill kr | 10,71 mill kr | 8,49 mill kr | 2,23 mill kr |
| 2024 | 5,82 mill kr | 4,79 mill kr | 3,73 mill kr | 9,85 mill kr | 5,44 mill kr | 4,41 mill kr |
| 2023 | 5,55 mill kr | 4,56 mill kr | 3,37 mill kr | 12,41 mill kr | 4,60 mill kr | 7,80 mill kr |
| 2022 | 5,21 mill kr | 4,22 mill kr | 3,17 mill kr | 12,12 mill kr | 4,13 mill kr | 7,99 mill kr |
| 2021 | 4,96 mill kr | 3,81 mill kr | 2,87 mill kr | 12,01 mill kr | 3,85 mill kr | 8,15 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 77 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/933606457/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933606457/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933606457",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5817371,
"operating_profit": 4818177,
"net_profit": 3752464,
"equity": 8487848,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5817371,
"operating_profit": 4792261,
"net_profit": 3728993,
"equity": 5435384,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933606457" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stasjonsveien 44 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stasjonsveien 44 AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stasjonsveien 44 AS de siste årene.
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 02.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 01.11.2025API og MCPGET /company/933606457/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933606457/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933606457",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933606457" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stasjonsveien 44 AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stasjonsveien 44 AS?
List alle roller i Stasjonsveien 44 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
5 endret eierandel
- Astrid Torunn Eldjarn42,5 % → 1,4 %
- Eileen Eldjarn12,4 % → 32,8 %
- Camilla Eldjarn Huitfeldt12,4 % → 32,8 %
- Knut Erik Weydahl Eldjarn12,4 % → 32,8 %
- Knut Weydahl Eldjarn20,3 % → 0,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Camilla Eldjarn Huitfeldt | Person | A-aksjer | 23,8 % | 3 333 |
| Eileen Eldjarn | Person | A-aksjer | 23,8 % | 3 333 |
| Knut Erik Weydahl Eldjarn | Person | A-aksjer | 23,8 % | 3 333 |
| Camilla Eldjarn Huitfeldt | Person | B-aksjer | 9,0 % | 1 260 |
| Eileen Eldjarn | Person | B-aksjer | 9,0 % | 1 260 |
| Knut Erik Weydahl Eldjarn | Person | B-aksjer | 9,0 % | 1 260 |
| Astrid Torunn Eldjarn | Person | B-aksjer | 1,4 % | 200 |
| Knut Weydahl Eldjarn | Person | B-aksjer | 0,1 % | 20 |
| Astrid Torunn Eldjarn | Person | A-aksjer | 0,0 % | 1 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933606457/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933606457/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933606457",
"shareholders": [
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933606457" })Spør AI-assistenten
Er Stasjonsveien 44 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stasjonsveien 44 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stasjonsveien 44 AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stasjonsveien 44 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Asker | − |
Kunngjøringer53
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 10.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.9.2021 | Styre ↗ |
| 9.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933606457/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933606457/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933606457",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-10", "type": "Vedtektsdato", … },
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933606457" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stasjonsveien 44 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stasjonsveien 44 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stasjonsveien 44 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,0 % av driftsinntektene — 17,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 82,8 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 64,5 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 79,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,72 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 44,2 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,0 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 1,6 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 2,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 13,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933606457/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933606457/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933606457",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64549,
"revenue": { "value": 5817371, "percentile": 0.8854 },
"operating_margin": { "value": 0.8282, "percentile": 0.9344 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933606457" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stasjonsveien 44 AS blant de 64549 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stasjonsveien 44 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stasjonsveien 44 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Stasjonsveien 44 AS
Hvor stor er bransjen Stasjonsveien 44 AS tilhører?
Stasjonsveien 44 AS er ett av 1 068 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Asker, og ett av 76 540 på landsbasis.
Hvor lenge har Stasjonsveien 44 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stasjonsveien 44 AS ble etablert i 1983 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Er Stasjonsveien 44 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stasjonsveien 44 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Stasjonsveien 44 AS?
Organisasjonsformen til Stasjonsveien 44 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Stasjonsveien 44 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Camilla Eldjarn Huitfeldt største eier i Stasjonsveien 44 AS med 23,8 % av aksjene. Nest størst er Eileen Eldjarn med 23,8 %.
Går Stasjonsveien 44 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,82 mill kr. Egenkapitalen var 8,49 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Stasjonsveien 44 AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stasjonsveien 44 AS er 2,80 mill kr (14 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.