Masse Maling & Bygg AS
- Omsetning
- 6,4 mill
- +63,4 %
- Resultat
- 278 187
- −55,9 %
- Ansatte
- 6
- −1 siden mars
Om Masse Maling & Bygg AS
Masse Maling & Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Edmond Lamaj er daglig leder, og Edmond Lamaj er styreleder. I 2025 hadde Masse Maling & Bygg AS en omsetning på 6,36 mill kr, en økning på 63 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 278 187 kr. Egenkapitalen var 338 465 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Edmond Lamaj med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 783 innen maler- og glassarbeid i Oslo, og ett av 4 957 i Norge. Det ble etablert samme år som 366 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Malertjenester.
Formål
Malerarbeid og annet byggearbeid, samt andre relaterte tjenester. Selskapet kan eie, kjøpe, selge og forvalte eiendom og verdipapirer, eller bedrive annen investeringsvirksomhet.
API og MCPGET /company/933594742
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933594742" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933594742",
"name": "MASSE MALING & BYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933594742" })Spør AI-assistenten
Hva driver Masse Maling & Bygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Masse Maling & Bygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Masse Maling & Bygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +63,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,36 mill kr | 363 570 kr | 278 187 kr | 1,30 mill kr | 338 465 kr | 965 382 kr |
| 2024 | 3,89 mill kr | 808 049 kr | 630 278 kr | 1,52 mill kr | 660 278 kr | 860 355 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 69 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 56 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/933594742/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933594742/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933594742",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6356919,
"operating_profit": 363570,
"net_profit": 278187,
"equity": 338465,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3891560,
"operating_profit": 808049,
"net_profit": 630278,
"equity": 660278,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933594742" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Masse Maling & Bygg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Masse Maling & Bygg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Masse Maling & Bygg AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 11.06.2024Styre
1Sist endret 11.06.2024Regnskapsfører
2Sist endret 12.10.2026API og MCPGET /company/933594742/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933594742/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933594742",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933594742" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Masse Maling & Bygg AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Masse Maling & Bygg AS?
Hvem er regnskapsfører for Masse Maling & Bygg AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Edmond Lamaj | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933594742/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933594742/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933594742",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933594742" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Masse Maling & Bygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Masse Maling & Bygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Masse Maling & Bygg AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Oslo | 6 |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.12.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 11.6.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933594742/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933594742/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933594742",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933594742" })Spør AI-assistenten
Når leverte Masse Maling & Bygg AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Masse Maling & Bygg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Masse Maling & Bygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−VALUE GROUP AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→6
- Endring i roller og styre−APEX REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 69,1 % av driftsinntektene — 20,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,7 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 26,0 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,85 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 82,2 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +63,4 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,06 mill kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 19,6 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 69,1 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 4,8 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933594742/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933594742/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933594742",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 6356919, "percentile": 0.7347 },
"operating_margin": { "value": 0.0572, "percentile": 0.5753 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933594742" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Masse Maling & Bygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Masse Maling & Bygg AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Masse Maling & Bygg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Masse Maling & Bygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Masse Maling & Bygg AS?
Det er registrert 4 957 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 783 i Oslo.
Er Masse Maling & Bygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 23 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 366 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Masse Maling & Bygg AS?
Masse Maling & Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Masse Maling & Bygg AS?
Daglig leder i Masse Maling & Bygg AS er Edmond Lamaj, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Masse Maling & Bygg AS?
Masse Maling & Bygg AS eies i hovedsak av Edmond Lamaj (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Masse Maling & Bygg AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,36 mill kr, opp 63 % fra 2024. Egenkapitalen var 338 465 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Masse Maling & Bygg AS?
I 2025 hadde Masse Maling & Bygg AS et driftsresultat på 363 570 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 5,7 %.
Er Masse Maling & Bygg AS registrert i MVA-registeret?
Masse Maling & Bygg AS er registrert i MVA-registeret (siden 2024) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.