Enebakkveien 119 AS
- Omsetning
- 2,4 mill
- −16,2 %
- Resultat
- 431 775
- −37,8 %
Om Enebakkveien 119 AS
Enebakkveien 119 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1957 og har vært i drift i 69 år. Sidsel Damsund er styrets leder. I 2025 hadde Enebakkveien 119 AS en omsetning på 2,36 mill kr, en nedgang på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 431 775 kr. Egenkapitalen var 2,50 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lasse Damsund Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 573 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Drift av forretningseiendom og det som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/933579794
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933579794" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933579794",
"name": "ENEBAKKVEIEN 119 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933579794" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Enebakkveien 119 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Enebakkveien 119 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Enebakkveien 119 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −16,2 % fra 2024 · +32,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,36 mill kr | 627 605 kr | 431 775 kr | 4,55 mill kr | 2,50 mill kr | 2,05 mill kr |
| 2024 | 2,81 mill kr | 961 021 kr | 693 705 kr | 5,78 mill kr | 2,54 mill kr | 3,24 mill kr |
| 2023 | 2,90 mill kr | 1,05 mill kr | 752 591 kr | 4,96 mill kr | 2,59 mill kr | 2,37 mill kr |
| 2022 | 1,78 mill kr | −308 565 kr | −307 967 kr | 4,71 mill kr | 1,99 mill kr | 2,72 mill kr |
| 2021 | 1,78 mill kr | 156 037 kr | 61 019 kr | 5,07 mill kr | 2,30 mill kr | 2,78 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 68 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,6 mill kr (36 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 74 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 480 000 kr
API og MCPGET /company/933579794/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933579794/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933579794",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2356348,
"operating_profit": 627605,
"net_profit": 431775,
"equity": 2500638,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2812809,
"operating_profit": 961021,
"net_profit": 693705,
"equity": 2543977,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933579794" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Enebakkveien 119 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Enebakkveien 119 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Enebakkveien 119 AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 01.11.2008Revisor
1Sist endret 23.02.2008API og MCPGET /company/933579794/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933579794/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933579794",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933579794" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Enebakkveien 119 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Enebakkveien 119 AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Enebakkveien 119 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lasse Damsund Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933579794/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933579794/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933579794",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "LASSE DAMSUND EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933579794" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Enebakkveien 119 AS eier Lasse Damsund Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Enebakkveien 119 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Enebakkveien 119 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Lasse Damsund Eiendom AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/933579794/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933579794/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933579794",
"chain": [
{ "org_no": "988233919", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "933579794", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "933579794" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Enebakkveien 119 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Enebakkveien 119 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Enebakkveien 119 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933579794/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933579794/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933579794",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933579794" })Spør AI-assistenten
Når ble Enebakkveien 119 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Enebakkveien 119 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Enebakkveien 119 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 68,0 % av driftsinntektene — 48,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 18,3 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 55,0 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,67 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,82 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 68,0 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 5,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933579794/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933579794/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933579794",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 2356348, "percentile": 0.7644 },
"operating_margin": { "value": 0.2663, "percentile": 0.369 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933579794" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Enebakkveien 119 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Enebakkveien 119 AS på i bransjen?
Hvor ligger Enebakkveien 119 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Enebakkveien 119 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Enebakkveien 119 AS?
Det er registrert 76 536 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 12 573 i Oslo.
Er Enebakkveien 119 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1957, som er lenger enn 99 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 33 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Enebakkveien 119 AS i Enhetsregisteret?
Enebakkveien 119 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Enebakkveien 119 AS?
Sidsel Damsund er registrert som styreleder i Enebakkveien 119 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Enebakkveien 119 AS?
Største aksjonær i Enebakkveien 119 AS er Lasse Damsund Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Enebakkveien 119 AS?
Enebakkveien 119 AS hadde i 2025 en omsetning på 2,36 mill kr og et overskudd på 431 775 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Enebakkveien 119 AS?
I 2025 hadde Enebakkveien 119 AS et driftsresultat på 627 605 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 26,6 %.
Er Enebakkveien 119 AS registrert i MVA-registeret?
Enebakkveien 119 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2001) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.