Mta Group 2 AS
- Omsetning
- 3,6 mill
- +435,7 %
- Resultat
- 379 913
- +775,6 %
Om Mta Group 2 AS
Mta Group 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Karol Maciej Wozniak er daglig leder, og Patrycja Wolosz er styreleder. I 2025 hadde Mta Group 2 AS en omsetning på 3,61 mill kr, en økning på 436 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 379 913 kr. Egenkapitalen var 30 125 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mta Group AS med 50,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 155 innen regnskapsføring og bokføring i Bærum, og ett av 4 342 i Norge. Det ble etablert samme år som 223 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet
Regnskapsføring.
Formål
Regnskapsføring og rådgivning. Kjøp og salg av aksjer eller på annen måte å delta i andre virksomheter. Undervisning.
API og MCPGET /company/933436209
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933436209" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933436209",
"name": "MTA GROUP 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933436209" })Spør AI-assistenten
Når ble Mta Group 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bærum holder Mta Group 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mta Group 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +435,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,61 mill kr | 488 774 kr | 379 913 kr | 1,12 mill kr | 30 125 kr | 1,09 mill kr |
| 2024 | 673 033 kr | 54 211 kr | 43 390 kr | 373 244 kr | 67 731 kr | 305 513 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 60 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 39 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/933436209/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933436209/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933436209",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3605769, "operating_profit": 488774, "net_profit": 379913, "equity": 30125, … },
{ "year": 2024, "revenue": 673033, "operating_profit": 54211, "net_profit": 43390, "equity": 67731, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933436209" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mta Group 2 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mta Group 2 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mta Group 2 AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 14.01.2025Styre
2Sist endret 13.05.2024Revisor
1Sist endret 01.06.2024API og MCPGET /company/933436209/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933436209/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933436209",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933436209" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Mta Group 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mta Group 2 AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mta Group 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mta Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,2 % | 121 |
| Dkwm Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,8 % | 120 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933436209/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933436209/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933436209",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MTA GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50.21, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "DKWM INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.79, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933436209" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mta Group 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mta Group 2 AS eier Mta Group AS, og hvem eier resten?
Er Mta Group 2 AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/933436209/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933436209/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933436209",
"chain": [
{ "org_no": "919017805", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "933436209", "owner_pct": 50.21, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "933436209" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mta Group 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mta Group 2 AS | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Bærum | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2025 | Daglig leder ↗ |
| 1.6.2024 | Revisor ↗ |
| 13.5.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933436209/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933436209/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933436209",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933436209" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mta Group 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mta Group 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mta Group 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 50,8 % av driftsinntektene — 14,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,6 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | 10,5 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 2,7 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,03 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 36,15 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1261,1 % | 26,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 9,9 % | 3,6 % |
| Lønnskostnad | 50,8 % | 64,9 % |
| Annen driftskostnad | 25,8 % | 18,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933436209/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933436209/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933436209",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3536,
"revenue": { "value": 3605769, "percentile": 0.703 },
"operating_margin": { "value": 0.1356, "percentile": 0.563 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933436209" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mta Group 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger Mta Group 2 AS blant de 3536 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mta Group 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+40 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Mta Group 2 AS
Hvor stor er bransjen Mta Group 2 AS tilhører?
Mta Group 2 AS er ett av 155 selskaper innen regnskapsføring og bokføring i Bærum, og ett av 4 342 på landsbasis.
Hvor lenge har Mta Group 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mta Group 2 AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 12 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Mta Group 2 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mta Group 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Mta Group 2 AS?
Karol Maciej Wozniak er registrert som daglig leder i Mta Group 2 AS.
Hvem eier Mta Group 2 AS?
Mta Group 2 AS eies i hovedsak av Mta Group AS (50,2 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Mta Group 2 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Mta Group 2 AS for 3,61 mill kr, opp 436 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 379 913 kr.
Hvor lønnsom er driften i Mta Group 2 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 488 774 kr (driftsmargin 13,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Mta Group 2 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Mta Group 2 AS en egenkapital på 30 125 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 2,7 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.