- Omsetning
- 315 078
- +179,8 %
- Resultat
- −259 489
- 3 års regnskap
Om Stavenes Transport AS
Stavenes Transport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Godstransport på vei. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Adrian Christoffer Stavenes Monsen er daglig leder, og Adrian Christoffer Stavenes Monsen er styreleder. I 2025 hadde Stavenes Transport AS en omsetning på 315 078 kr, en økning på 180 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 259 489 kr. Egenkapitalen var −268 623 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Adrian Christoffer Stavenes Monsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 65 innen godstransport på vei i Alver, og ett av 11 303 i Norge. Det ble etablert samme år som 767 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Lastebiltransport.
Formål
Selge varer og tjenester innen lastebiltransport, og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/933414345
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933414345" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933414345",
"name": "STAVENES TRANSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "49.410",
"nace_desc": "Godstransport på vei",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933414345" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Stavenes Transport AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stavenes Transport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Alver holder Stavenes Transport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +179,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 315 078 kr | −242 329 kr | −259 489 kr | 389 931 kr | −268 623 kr | 658 554 kr |
| 2024 | 112 624 kr | −33 088 kr | −33 348 kr | 16 667 kr | −9 132 kr | 25 800 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 29 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/933414345/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933414345/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933414345",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 315078,
"operating_profit": -242329,
"net_profit": -259489,
"equity": -268623,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 112624, "operating_profit": -33088, "net_profit": -33348, "equity": -9132, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933414345" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Stavenes Transport AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stavenes Transport AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Stavenes Transport AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 07.05.2024Styre
1Sist endret 07.05.2024API og MCPGET /company/933414345/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933414345/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933414345",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933414345" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stavenes Transport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavenes Transport AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavenes Transport AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Adrian Christoffer Stavenes Monsen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933414345/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933414345/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933414345",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933414345" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Stavenes Transport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavenes Transport AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavenes Transport AS | BEDR | Godstransport på vei | Alver | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.5.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933414345/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933414345/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933414345",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-02-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933414345" })Spør AI-assistenten
Når ble Stavenes Transport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavenes Transport AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavenes Transport AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -68,9 % | 38,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,20 | 1,51 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933414345/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933414345/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933414345",
"nace_code": "49.410",
"industry_count": 4730,
"revenue": { "value": 315078, "percentile": 0.2562 },
"operating_margin": { "value": -0.7691, "percentile": 0.0406 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933414345" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stavenes Transport AS blant de 4730 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stavenes Transport AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stavenes Transport AS blant de største selskapene innen godstransport på vei?
Lignende selskaper
AIOgså i Alver
1 000+ til i Alver →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Stavenes Transport AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stavenes Transport AS?
Det er registrert 11 303 selskaper i Norge innen godstransport på vei, hvorav 65 i Alver.
Er Stavenes Transport AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 767 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Stavenes Transport AS i Enhetsregisteret?
Stavenes Transport AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Stavenes Transport AS?
Stavenes Transport AS driver innen godstransport på vei, med NACE-kode 49.410 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Lastebiltransport.
Hvem er daglig leder i Stavenes Transport AS?
Daglig leder i Stavenes Transport AS er Adrian Christoffer Stavenes Monsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Stavenes Transport AS?
Stavenes Transport AS eies i hovedsak av Adrian Christoffer Stavenes Monsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Stavenes Transport AS?
I 2025 omsatte Stavenes Transport AS for 315 078 kr, opp 180 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 259 489 kr.
Hvor ligger Stavenes Transport AS?
Forretningsadressen til Stavenes Transport AS er Vefjell 15, 5957, MYKING i Alver kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Stavenes Transport AS?
Stavenes Transport AS har org.nr 933 414 345 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.