Gnist Studio AS
- Omsetning
- 505 015
- 2024
- Resultat
- −19 393
- 2 års regnskap
Om Gnist Studio AS
Gnist Studio AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Surnadal, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Fotografvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Kristin Holmvik Solem er daglig leder, og Kristin Holmvik Solem er styreleder. I 2024 hadde Gnist Studio AS en omsetning på 505 015 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 19 393 kr. Egenkapitalen var 4 823 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Kristin Holmvik Solem med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 5 innen fotografvirksomhet i Surnadal, og ett av 9 036 i Norge. Det ble etablert samme år som 590 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Fotograf.
Formål
Selge varer og tjenester innen fotografi, og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/933392678
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933392678" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933392678",
"name": "GNIST STUDIO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.200",
"nace_desc": "Fotografvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SURNADAL", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933392678" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Gnist Studio AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Gnist Studio AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Surnadal holder Gnist Studio AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 505 015 kr | −19 880 kr | −19 393 kr | 102 124 kr | 4 823 kr | 97 302 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 85 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/933392678/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933392678/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933392678",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 505015, "operating_profit": -19880, "net_profit": -19393, "equity": 4823, … },
{ "year": 2023, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 0, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933392678" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Gnist Studio AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gnist Studio AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gnist Studio AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 30.04.2024Styre
2Sist endret 30.04.2024API og MCPGET /company/933392678/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933392678/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933392678",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933392678" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Gnist Studio AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Gnist Studio AS?
List alle roller i Gnist Studio AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kristin Holmvik Solem | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933392678/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933392678/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933392678",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933392678" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gnist Studio AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gnist Studio AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gnist Studio AS | BEDR | Fotografvirksomhet | Surnadal | − |
Kunngjøringer2
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933392678/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933392678/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933392678",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-04-30", "type": "Nyregistrering i Foretaksregisteret", … }
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933392678" })Spør AI-assistenten
Når ble Gnist Studio AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gnist Studio AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gnist Studio AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 4,7 % | 39,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,05 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 20,17 | 0,70 |
| Egenkapitalrentabilitet | -402,1 % | 9,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933392678/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933392678/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933392678",
"nace_code": "74.200",
"industry_count": 859,
"revenue": { "value": 505015, "percentile": 0.5241 },
"operating_margin": { "value": -0.0394, "percentile": 0.3338 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933392678" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Gnist Studio AS blant de 859 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Gnist Studio AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gnist Studio AS blant de største selskapene innen fotografvirksomhet?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Gnist Studio AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gnist Studio AS?
Det er registrert 9 036 selskaper i Norge innen fotografvirksomhet, hvorav 5 i Surnadal.
Er Gnist Studio AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 590 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Gnist Studio AS et aktivt selskap?
Gnist Studio AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Gnist Studio AS?
Daglig leder i Gnist Studio AS er Kristin Holmvik Solem, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Gnist Studio AS?
Gnist Studio AS eies i hovedsak av Kristin Holmvik Solem (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Gnist Studio AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 505 015 kr. Egenkapitalen var 4 823 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Gnist Studio AS?
I 2024 hadde Gnist Studio AS et driftsresultat på −19 880 kr.
Hvor solid er balansen til Gnist Studio AS?
Egenkapitalen i Gnist Studio AS var 4 823 kr i 2024-regnskapet, med en egenkapitalandel på 4,7 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Gnist Studio AS?
Forretningsadressen til Gnist Studio AS er Hamnesvegen 100, 6650, SURNADAL i Surnadal kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Gnist Studio AS?
Gnist Studio AS har org.nr 933 392 678 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.