Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Lava Nova AS

Org.nr 933155889
Omsetning
110 000
−64 %
Resultat
−46 231
−456,9 %
Mer

Om Lava Nova AS

Lava Nova AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Hilmar Thordarson er styrets leder. I 2025 hadde Lava Nova AS en omsetning på 110 000 kr, en nedgang på 64 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 46 231 kr. Egenkapitalen var −9 061 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hilmar Thordarson med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 92 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Trondheim, og ett av 2 732 i Norge. Det ble etablert samme år som 132 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Organisasjon for immersive multimedia experiences, konserter og kunstarrangementer, veiledning til immersive opplevelser i fremføring av kunst, samarbeid mellom kunst, kultur og vitenskap, produksjon av multimedia forestillinger.

Formål

Å levere immersive multimedia opplevelser til publikum. Dette oppnås i samarbeide med ledende kunstnere og forskere ved å integrere innovasjoner innen kunst og vitenskap.

API og MCPGET /company/933155889

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933155889" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933155889",
  "name": "LAVA NOVA AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "79.121",
  "nace_desc": "Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "933155889" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Lava Nova AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Lava Nova AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Lava Nova AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · −64 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025110 000 kr−46 150 kr−46 231 kr1 214 kr−9 061 kr10 275 kr
2024305 400 kr15 225 kr12 954 kr65 273 kr37 170 kr28 103 kr
20230 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler1 214 kr
Anleggsmidler0 %0 krOmløpsmidler100 %1 214 kr
Egenkapital og gjeld1 214 kr
Innskutt egenkapital1995 %24 216 krOpptjent egenkapital-2741 %−33 277 krKortsiktig gjeld846 %10 275 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader156 150 kr
Finanskostnader82 kr
Netto finans−82 kr
Ordinært resultat før skatt−46 231 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Bankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 100 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/933155889/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933155889/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933155889",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 110000, "operating_profit": -46150, "net_profit": -46231, "equity": -9061, … },
    { "year": 2024, "revenue": 305400, "operating_profit": 15225, "net_profit": 12954, "equity": 37170, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "933155889" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Lava Nova AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Lava Nova AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Lava Nova AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre1

Styre

1Sist endret 12.03.2024
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/933155889/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933155889/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933155889",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "933155889" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Lava Nova AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Lava Nova AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Hilmar ThordarsonPersonOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/933155889/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933155889/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933155889",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "933155889" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Lava Nova AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Lava Nova AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Lava Nova ASBEDRAktiviteter utført av utflukts- og eventarrangørerTrondheim−

Kunngjøringer4

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/933155889/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933155889/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933155889",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933155889" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Lava Nova AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Lava Nova AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Lava Nova AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −ACCOUNT GROUP AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-746,4 %32,8 %
Likviditetsgrad0,121,29

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/933155889/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/933155889/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "933155889",
  "nace_code": "79.121",
  "industry_count": 1106,
  "revenue": { "value": 110000, "percentile": 0.3592 },
  "operating_margin": { "value": -0.4195, "percentile": 0.1403 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "933155889" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Lava Nova AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Lava Nova AS blant de største selskapene innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører?
  • Hvor solid er Lava Nova AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Spørsmål og svar om Lava Nova AS

Hvor stor er bransjen Lava Nova AS tilhører?

Lava Nova AS er ett av 92 selskaper innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Trondheim, og ett av 2 732 på landsbasis.

Hvor lenge har Lava Nova AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Lava Nova AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Lava Nova AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lava Nova AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Lava Nova AS med?

Lava Nova AS er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører (næringskode 79.121).

Hvem er største aksjonær i Lava Nova AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hilmar Thordarson største eier i Lava Nova AS med 100 % av aksjene.

Går Lava Nova AS med overskudd?

I 2025 omsatte Lava Nova AS for 110 000 kr, ned 64 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 46 231 kr.

Hvor lønnsom er driften i Lava Nova AS?

Driftsresultatet for 2025 var −46 150 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor solid er økonomien i Lava Nova AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Lava Nova AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvilket org.nr har Lava Nova AS?

Lava Nova AS har org.nr 933 155 889 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag