Julien Trepleie AS
- Omsetning
- 2,0 mill
- −2,8 %
- Resultat
- −39 011
- −109 %
Om Julien Trepleie AS
Julien Trepleie AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Frogn, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Beplantning av hager og parkanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. David Julien er daglig leder, og David Julien er styreleder. I 2025 hadde Julien Trepleie AS en omsetning på 2,04 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 39 011 kr. Egenkapitalen var 348 261 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fremgang Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen beplantning av hager og parkanlegg i Frogn, og ett av 2 139 i Norge. Det ble etablert samme år som 137 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Gartnertjenester.
Formål
Selge varer og tjenester innen gartnerarbeid og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/933120678
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933120678" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933120678",
"name": "JULIEN TREPLEIE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.300",
"nace_desc": "Beplantning av hager og parkanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FROGN", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933120678" })Spør AI-assistenten
Er Julien Trepleie AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Julien Trepleie AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Julien Trepleie AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −2,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,04 mill kr | −42 883 kr | −39 011 kr | 449 670 kr | 348 261 kr | 101 409 kr |
| 2024 | 2,10 mill kr | 557 157 kr | 435 311 kr | 733 033 kr | 459 526 kr | 273 507 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 40 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 50 000 kr (11 % av balansen)
API og MCPGET /company/933120678/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933120678/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933120678",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2039264,
"operating_profit": -42883,
"net_profit": -39011,
"equity": 348261,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2097937,
"operating_profit": 557157,
"net_profit": 435311,
"equity": 459526,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933120678" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Julien Trepleie AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Julien Trepleie AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Julien Trepleie AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 05.03.2024Styre
1Sist endret 05.03.2024API og MCPGET /company/933120678/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933120678/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933120678",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933120678" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Julien Trepleie AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Julien Trepleie AS?
List alle roller i Julien Trepleie AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fremgang Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933120678/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933120678/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933120678",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FREMGANG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933120678" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Julien Trepleie AS eier Fremgang Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Julien Trepleie AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Julien Trepleie AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/933120678/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933120678/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933120678",
"chain": [
{ "org_no": "932951401", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "933120678", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "933120678" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Julien Trepleie AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Julien Trepleie AS | BEDR | Beplantning av hager og parkanlegg | Frogn | − |
Kunngjøringer3
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933120678/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933120678/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933120678",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933120678" })Spør AI-assistenten
Når leverte Julien Trepleie AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Julien Trepleie AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Julien Trepleie AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 39,6 % av driftsinntektene — 8,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,1 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | -1,9 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 77,4 % | 42,4 % |
| Likviditetsgrad | 3,77 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | -11,2 % | 12,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,8 % | -1,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 39,6 % | 30,7 % |
| Lønnskostnad | 31,4 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 29,8 % | 21,5 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 2,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933120678/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933120678/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933120678",
"nace_code": "81.300",
"industry_count": 616,
"revenue": { "value": 2039264, "percentile": 0.5294 },
"operating_margin": { "value": -0.021, "percentile": 0.2857 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933120678" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Julien Trepleie AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Julien Trepleie AS på i bransjen?
Hvor ligger Julien Trepleie AS blant de 616 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Julien Trepleie AS
Hvor stor er bransjen Julien Trepleie AS tilhører?
Julien Trepleie AS er ett av 17 selskaper innen beplantning av hager og parkanlegg i Frogn, og ett av 2 139 på landsbasis.
Hvor lenge har Julien Trepleie AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Julien Trepleie AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 23 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Julien Trepleie AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Julien Trepleie AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Julien Trepleie AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Julien Trepleie AS?
David Julien er registrert som daglig leder i Julien Trepleie AS.
Hvem eier Julien Trepleie AS?
Julien Trepleie AS eies i hovedsak av Fremgang Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Julien Trepleie AS for i 2025?
I 2025 omsatte Julien Trepleie AS for 2,04 mill kr, ned 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 39 011 kr.
Hvor lønnsom er driften i Julien Trepleie AS?
Driftsresultatet for 2025 var −42 883 kr (driftsmargin −2,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Julien Trepleie AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Julien Trepleie AS en egenkapital på 348 261 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 77,4 %.
Er Julien Trepleie AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.