Ess Event
Org.nr 933108392
Om Ess Event
Ess Event er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lørenskog, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Stian Nilsen Årskaug er daglig leder, og Stian Nilsen Årskaug er styreleder. I 2025 hadde Ess Event en omsetning på 6,29 mill kr, en økning på 250 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 205,06K kr. Egenkapitalen var 80,61K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kollstrøm Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører i Lørenskog, og ett av 2 723 i Norge. Det ble etablert samme år som 137 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Planlegging og gjennomføring av arrangementer. Salg av profileringsklær - og artikler. Markedsføring og reklame.
Formål
Salg, planlegging og gjennomføring av arrangementer, aktiviteter og opplevelser for bedrifter, privatpersoner, institusjoner, skoler og idrettslag, herunder medieproduksjon, salg av profileringsartikler og relaterte produkter, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,29 mill kr | 292,35K kr | 205,06K kr | 1,14 mill kr | 80,61K kr | 1,06 mill kr |
| 2024 | 1,80 mill kr | −115,59K kr | −148,66K kr | 770,58K kr | −124,45K kr | 895,03K kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 63 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 15 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 43 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 01.03.2024Styre
3Sist endret 01.03.2024Regnskapsfører
1Sist endret 12.06.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kollstrøm Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.3 % | 100 |
| Stanbe AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.3 % | 100 |
| Stima AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33.3 % | 100 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ess Event | BEDR | Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører | Lørenskog | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.2.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.3.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+SANDUM INVEST & REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 63,3 % av driftsinntektene — 22,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,6 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 7,1 % | 32,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 1,27 |
| Gjeldsgrad | 13,17 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 254,4 % | 6,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 63,3 % | 40,7 % |
| Lønnskostnad | 14,7 % | 22,4 % |
| Annen driftskostnad | 17,3 % | 25,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Folk spør om Ess Event
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ess Event?
Det er registrert 2 723 selskaper i Norge innen aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører, hvorav 14 i Lørenskog.
Er Ess Event et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 17 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 137 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Ess Event?
Ess Event er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Ess Event?
Ess Event er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Ess Event?
Daglig leder i Ess Event er Stian Nilsen Årskaug, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Ess Event?
Stian Nilsen Årskaug er registrert som styreleder i Ess Event, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Ess Event?
Største aksjonær i Ess Event er Kollstrøm Holding AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Stanbe AS (33,3 %) og Stima AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Ess Event?
I 2025 omsatte Ess Event for 6,29 mill kr, opp 250 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 205,06K kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ess Event?
Ess Event er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem fører regnskapet til Ess Event?
Sandum Invest & Regnskap AS er registrert som regnskapsfører for Ess Event.
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.