Fanaveien 13 AS
- Omsetning
- 1,7 mill
- −4,8 %
- Resultat
- 228 604
- −30,7 %
Om Fanaveien 13 AS
Fanaveien 13 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Andreas Hatlen Magnus er daglig leder, og Birger Magnus er styreleder. I 2025 hadde Fanaveien 13 AS en omsetning på 1,74 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 228 604 kr. Egenkapitalen var 3,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Magnus & Co AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 560 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 484 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom.
Formål
Eie, drive og videreutvikle fast eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/933098842
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933098842" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933098842",
"name": "FANAVEIEN 13 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933098842" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bergen holder Fanaveien 13 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fanaveien 13 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Fanaveien 13 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −4,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,74 mill kr | 287 722 kr | 228 604 kr | 3,91 mill kr | 3,38 mill kr | 526 114 kr |
| 2024 | 1,83 mill kr | 393 429 kr | 329 892 kr | 4,87 mill kr | 3,15 mill kr | 1,72 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/933098842/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933098842/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933098842",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1736899,
"operating_profit": 287722,
"net_profit": 228604,
"equity": 3380239,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1825420,
"operating_profit": 393429,
"net_profit": 329892,
"equity": 3151635,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933098842" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Fanaveien 13 AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fanaveien 13 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fanaveien 13 AS per år.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 17.07.2025Styre
5Sist endret 08.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 21.09.2026Revisor
1Sist endret 15.11.2025Forretningsfører
1Sist endret 18.09.2026API og MCPGET /company/933098842/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933098842/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933098842",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933098842" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fanaveien 13 AS?
Hvem er regnskapsfører for Fanaveien 13 AS?
List alle roller i Fanaveien 13 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Magnus & Co AS100 %
- Fanaveien 13 Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Magnus & Co AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933098842/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933098842/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933098842",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MAGNUS & CO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933098842" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fanaveien 13 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fanaveien 13 AS eier Magnus & Co AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Fanaveien 13 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Magnus & Co AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/933098842/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933098842/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933098842",
"chain": [
{ "org_no": "914140854", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "933098842", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "933098842" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Fanaveien 13 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Fanaveien 13 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fanaveien 13 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2025 | Revisor ↗ |
| 4.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 17.7.2025 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2025 | Styre ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Kapital ↗ |
| 30.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.7.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 18.4.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933098842/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933098842/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933098842",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933098842" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Fanaveien 13 AS sist endret?
Har Fanaveien 13 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Fanaveien 13 AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+MALLING & CO FORVALTNING AS(Regnskapsfører)−COMPLÉR ACCOUNTING AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+MALLING & CO FORVALTNING AS(Forretningsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 86,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,56 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,8 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933098842/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933098842/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933098842",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64570,
"revenue": { "value": 1736899, "percentile": 0.7135 },
"operating_margin": { "value": 0.1657, "percentile": 0.3065 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933098842" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Fanaveien 13 AS blant de 64570 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fanaveien 13 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Fanaveien 13 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+9 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Fanaveien 13 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fanaveien 13 AS?
Det er registrert 76 560 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 4 067 i Bergen.
Er Fanaveien 13 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 8 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 484 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Fanaveien 13 AS i Enhetsregisteret?
Fanaveien 13 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Fanaveien 13 AS med?
Fanaveien 13 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utleie av fast eiendom.
Hvem er daglig leder i Fanaveien 13 AS?
Daglig leder i Fanaveien 13 AS er Andreas Hatlen Magnus, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Fanaveien 13 AS?
Største aksjonær i Fanaveien 13 AS er Magnus & Co AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Fanaveien 13 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,74 mill kr, ned 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,38 mill kr ved årsslutt.
Er Fanaveien 13 AS registrert i MVA-registeret?
Fanaveien 13 AS er registrert i MVA-registeret (siden 2024) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Fanaveien 13 AS?
Fanaveien 13 AS har organisasjonsnummer 933 098 842. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.