Tømrermester Svein Sandvik AS
- Omsetning
- 4,0 mill
- +43,7 %
- Resultat
- 130 369
- −59,6 %
Om Tømrermester Svein Sandvik AS
Tømrermester Svein Sandvik AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hitra, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Svein Sandvik er styrets leder. I 2025 hadde Tømrermester Svein Sandvik AS en omsetning på 4,00 mill kr, en økning på 44 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 130 369 kr. Egenkapitalen var 482 966 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Svein Sandvik med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 27 innen oppføring av bygninger i Hitra, og ett av 24 637 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 392 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Restaurering, oppføring av bygg, Våtrom, utstedelse av tilstandsrapport for bygg og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette.
Formål
Alt innen husbygging, restaurering, våtrom, uavhengig kontroll av våtrom, tilstandsrapport, skade.
API og MCPGET /company/933075737
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933075737" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933075737",
"name": "TØMRERMESTER SVEIN SANDVIK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HITRA", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933075737" })Spør AI-assistenten
Hva driver Tømrermester Svein Sandvik AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tømrermester Svein Sandvik AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tømrermester Svein Sandvik AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +43,7 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,00 mill kr | 247 232 kr | 130 369 kr | 1,21 mill kr | 482 966 kr | 731 654 kr |
| 2024 | 2,79 mill kr | 413 529 kr | 322 596 kr | 649 432 kr | 352 596 kr | 296 836 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/933075737/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933075737/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933075737",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4001240,
"operating_profit": 247232,
"net_profit": 130369,
"equity": 482966,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2785258,
"operating_profit": 413529,
"net_profit": 322596,
"equity": 352596,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933075737" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Tømrermester Svein Sandvik AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Tømrermester Svein Sandvik AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tømrermester Svein Sandvik AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 26.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 02.04.2024API og MCPGET /company/933075737/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933075737/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933075737",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933075737" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tømrermester Svein Sandvik AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tømrermester Svein Sandvik AS?
Hvem er regnskapsfører for Tømrermester Svein Sandvik AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Svein Sandvik | Person | A-aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933075737/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933075737/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933075737",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933075737" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Tømrermester Svein Sandvik AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tømrermester Svein Sandvik AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tømrermester Svein Sandvik AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Hitra | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933075737/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933075737/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933075737",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933075737" })Spør AI-assistenten
Når ble Tømrermester Svein Sandvik AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tømrermester Svein Sandvik AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tømrermester Svein Sandvik AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 60,9 % av driftsinntektene — 13,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,2 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 39,8 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,42 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,51 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,0 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +43,7 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 60,9 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 23,7 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 6,6 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 2,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933075737/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933075737/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933075737",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 4001240, "percentile": 0.6496 },
"operating_margin": { "value": 0.0618, "percentile": 0.6422 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933075737" })Spør AI-assistenten
Er Tømrermester Svein Sandvik AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Tømrermester Svein Sandvik AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tømrermester Svein Sandvik AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Tømrermester Svein Sandvik AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tømrermester Svein Sandvik AS?
Det er registrert 24 637 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 27 i Hitra.
Er Tømrermester Svein Sandvik AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 17 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 392 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Tømrermester Svein Sandvik AS i Enhetsregisteret?
Tømrermester Svein Sandvik AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Tømrermester Svein Sandvik AS?
Svein Sandvik er registrert som styreleder i Tømrermester Svein Sandvik AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem eier Tømrermester Svein Sandvik AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Svein Sandvik største eier i Tømrermester Svein Sandvik AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Tømrermester Svein Sandvik AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,00 mill kr, opp 44 % fra 2024. Egenkapitalen var 482 966 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Tømrermester Svein Sandvik AS?
I 2025 hadde Tømrermester Svein Sandvik AS et driftsresultat på 247 232 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 6,2 %.
Er Tømrermester Svein Sandvik AS registrert i MVA-registeret?
Tømrermester Svein Sandvik AS er registrert i MVA-registeret (siden 2024) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Tømrermester Svein Sandvik AS?
Organisasjonsnummeret til Tømrermester Svein Sandvik AS er 933 075 737. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 26.02.2024.
Hvem fører regnskapet til Tømrermester Svein Sandvik AS?
Trøndelag Økonomi & Hr AS er registrert som regnskapsfører for Tømrermester Svein Sandvik AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.