Lyngøy Motorsport AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- +126,2 %
- Resultat
- 108 035
- 3 års regnskap
Om Lyngøy Motorsport AS
Lyngøy Motorsport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Monica Tømmerstrand Lyngøy er styrets leder. I 2025 hadde Lyngøy Motorsport AS en omsetning på 1,85 mill kr, en økning på 126 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 108 035 kr. Egenkapitalen var 380 943 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ers-Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 44 innen drift av idrettsanlegg i Bergen, og ett av 1 122 i Norge. Det ble etablert samme år som 22 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Motorsportsenter.
Formål
Drift av motorsportsenter og det som naturlig måtte stå i sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/932823454
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932823454" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932823454",
"name": "LYNGØY MOTORSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "93.110",
"nace_desc": "Drift av idrettsanlegg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932823454" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Lyngøy Motorsport AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Lyngøy Motorsport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Lyngøy Motorsport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +126,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,85 mill kr | 136 129 kr | 108 035 kr | 1,45 mill kr | 380 943 kr | 1,07 mill kr |
| 2024 | 819 916 kr | −550 kr | −550 kr | 326 456 kr | 29 450 kr | 297 007 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 25 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 240 000 kr (17 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 240 000 kr (17 % av balansen)
API og MCPGET /company/932823454/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932823454/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932823454",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1854745,
"operating_profit": 136129,
"net_profit": 108035,
"equity": 380943,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 819916, "operating_profit": -550, "net_profit": -550, "equity": 29450, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932823454" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lyngøy Motorsport AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lyngøy Motorsport AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lyngøy Motorsport AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 15.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 30.01.2024Revisor
1Sist endret 15.01.2024API og MCPGET /company/932823454/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932823454/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932823454",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932823454" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Lyngøy Motorsport AS?
List alle roller i Lyngøy Motorsport AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lyngøy Motorsport AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ers-Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932823454/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932823454/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932823454",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ERS-INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932823454" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lyngøy Motorsport AS eier Ers-Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lyngøy Motorsport AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lyngøy Motorsport AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Ers-Invest AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/932823454/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932823454/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932823454",
"chain": [
{ "org_no": "932819228", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932823454", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932823454" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lyngøy Motorsport AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lyngøy Motorsport AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lyngøy Motorsport AS | BEDR | Drift av idrettsanlegg | Bergen | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.1.2025 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 26.10.2024 | Fisjonsbeslutning ↗ |
| 16.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.1.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932823454/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932823454/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932823454",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-22", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932823454" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lyngøy Motorsport AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Lyngøy Motorsport AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lyngøy Motorsport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Liavegen 2→Heiane 10Postnummer:5132→5131
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 26,3 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,18 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 2,80 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,4 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932823454/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932823454/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932823454",
"nace_code": "93.110",
"industry_count": 710,
"revenue": { "value": 1854745, "percentile": 0.5 },
"operating_margin": { "value": 0.0734, "percentile": 0.5677 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932823454" })Spør AI-assistenten
Er Lyngøy Motorsport AS blant de største selskapene innen drift av idrettsanlegg?
Hvor solid er Lyngøy Motorsport AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lyngøy Motorsport AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Lyngøy Motorsport AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lyngøy Motorsport AS?
Det er registrert 1 122 selskaper i Norge innen drift av idrettsanlegg, hvorav 44 i Bergen.
Er Lyngøy Motorsport AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2024, som er lenger enn 9 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 22 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Lyngøy Motorsport AS et aktivt selskap?
Lyngøy Motorsport AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Lyngøy Motorsport AS?
Monica Tømmerstrand Lyngøy er registrert som styreleder i Lyngøy Motorsport AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Lyngøy Motorsport AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ers-Invest AS største eier i Lyngøy Motorsport AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Lyngøy Motorsport AS?
I 2025 omsatte Lyngøy Motorsport AS for 1,85 mill kr, opp 126 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 108 035 kr.
Hva er aksjekapitalen i Lyngøy Motorsport AS?
Lyngøy Motorsport AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 000 aksjer.
Er Lyngøy Motorsport AS registrert i MVA-registeret?
Lyngøy Motorsport AS er registrert i MVA-registeret (siden 2024) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem er revisor for Lyngøy Motorsport AS?
Lyngøy Motorsport AS bruker Økonomihuset AS som regnskapsfører og Collegium Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.