Bare Lenschow Arkitektur AS
- Omsetning
- 3,3 mill
- +106,9 %
- Resultat
- 740 020
- +91,6 %
Om Bare Lenschow Arkitektur AS
Bare Lenschow Arkitektur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Agnes Helen Lenschow er daglig leder, og Agnes Helen Lenschow er styreleder. I 2025 hadde Bare Lenschow Arkitektur AS en omsetning på 3,30 mill kr, en økning på 107 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 740 020 kr. Egenkapitalen var 1,03 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bare Ark AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 140 innen arkitektvirksomhet i Stavanger, og ett av 4 253 i Norge. Det ble etablert samme år som 295 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Arkitektjenester, bygg.
Formål
Salg av arkitekt- og rådgivningstjenester samt eiendomsutvikling, og det som hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/932745968
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932745968" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932745968",
"name": "BARE LENSCHOW ARKITEKTUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.110",
"nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932745968" })Spør AI-assistenten
Når ble Bare Lenschow Arkitektur AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Bare Lenschow Arkitektur AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bare Lenschow Arkitektur AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +106,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,30 mill kr | 964 779 kr | 740 020 kr | 1,81 mill kr | 1,03 mill kr | 783 149 kr |
| 2024 | 1,59 mill kr | 498 723 kr | 386 155 kr | 762 952 kr | 410 585 kr | 352 367 kr |
| 2023 | 0 kr | −5 570 kr | −5 570 kr | 30 000 kr | 24 430 kr | 5 570 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 5 600 kr
API og MCPGET /company/932745968/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932745968/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932745968",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3298935,
"operating_profit": 964779,
"net_profit": 740020,
"equity": 1025175,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1594800,
"operating_profit": 498723,
"net_profit": 386155,
"equity": 410585,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932745968" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Bare Lenschow Arkitektur AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bare Lenschow Arkitektur AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bare Lenschow Arkitektur AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 02.01.2024Styre
1Sist endret 06.04.2024Regnskapsfører
1Sist endret 02.07.2024API og MCPGET /company/932745968/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932745968/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932745968",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932745968" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Bare Lenschow Arkitektur AS?
Hvem er regnskapsfører for Bare Lenschow Arkitektur AS?
List alle roller i Bare Lenschow Arkitektur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Bare Ark AS100 %
- Absurd Arkitektur AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bare Ark AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932745968/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932745968/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932745968",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BARE ARK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932745968" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Bare Lenschow Arkitektur AS eier Bare Ark AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Bare Lenschow Arkitektur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Bare Lenschow Arkitektur AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/932745968/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932745968/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932745968",
"chain": [
{ "org_no": "933670716", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932745968", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932745968" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bare Lenschow Arkitektur AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bare Lenschow Arkitektur AS | BEDR | Arkitektvirksomhet | Sandnes | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.4.2024 | Styre ↗ |
| 6.4.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 4.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.1.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932745968/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932745968/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932745968",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932745968" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bare Lenschow Arkitektur AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bare Lenschow Arkitektur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bare Lenschow Arkitektur AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 45,0 % av driftsinntektene — 21,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 29,2 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 22,4 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 56,7 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,31 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,76 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 72,2 % | 12,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 14,2 % | 5,4 % |
| Lønnskostnad | 45,0 % | 66,4 % |
| Annen driftskostnad | 11,5 % | 17,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932745968/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932745968/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932745968",
"nace_code": "71.110",
"industry_count": 1748,
"revenue": { "value": 3298935, "percentile": 0.75 },
"operating_margin": { "value": 0.2925, "percentile": 0.8747 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932745968" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Bare Lenschow Arkitektur AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bare Lenschow Arkitektur AS blant de største selskapene innen arkitektvirksomhet?
Hvor solid er Bare Lenschow Arkitektur AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Bare Lenschow Arkitektur AS
Hvor stor er bransjen Bare Lenschow Arkitektur AS tilhører?
Bare Lenschow Arkitektur AS er ett av 140 selskaper innen arkitektvirksomhet i Stavanger, og ett av 4 253 på landsbasis.
Hvor lenge har Bare Lenschow Arkitektur AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bare Lenschow Arkitektur AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 23 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Bare Lenschow Arkitektur AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for arkitektvirksomhet er en driftsmargin på 3,3 %. Bare Lenschow Arkitektur AS lå på 29,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Bare Lenschow Arkitektur AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bare Lenschow Arkitektur AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Bare Lenschow Arkitektur AS?
Organisasjonsformen til Bare Lenschow Arkitektur AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Bare Lenschow Arkitektur AS?
Agnes Helen Lenschow er registrert som daglig leder i Bare Lenschow Arkitektur AS.
Hvem eier Bare Lenschow Arkitektur AS?
Bare Lenschow Arkitektur AS eies i hovedsak av Bare Ark AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Bare Lenschow Arkitektur AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,30 mill kr, opp 107 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,03 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Bare Lenschow Arkitektur AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Bare Lenschow Arkitektur AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.