Spring Respons Og Logistikk AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- 2025
- Resultat
- 85 203
- 3 års regnskap
Om Spring Respons Og Logistikk AS
Spring Respons Og Logistikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Telefonvakttjenester og telefonsalg. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Laila Pedersen er daglig leder, og Sigurd Midthun Gran er styreleder. I 2025 hadde Spring Respons Og Logistikk AS en omsetning på 1,38 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 85 203 kr. Egenkapitalen var 98 145 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Contactza Ltd med 16,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen telefonvakttjenester og telefonsalg i Tønsberg, og ett av 774 i Norge. Det ble etablert samme år som 62 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Telefonsalg på vegne av andre.
Formål
Drive kundeservicetjenester, responshåndtering og logistikk, samt annet som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/932723158
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932723158" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932723158",
"name": "SPRING RESPONS OG LOGISTIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "82.200",
"nace_desc": "Telefonvakttjenester og telefonsalg",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932723158" })Spør AI-assistenten
Hva driver Spring Respons Og Logistikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Spring Respons Og Logistikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Spring Respons Og Logistikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,38 mill kr | 108 948 kr | 85 203 kr | 381 344 kr | 98 145 kr | 283 199 kr |
| 2024 | 0 kr | −11 488 kr | −11 488 kr | 19 870 kr | 12 943 kr | 6 927 kr |
| 2023 | 0 kr | −5 570 kr | −5 570 kr | 30 000 kr | 24 430 kr | 5 570 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 46 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/932723158/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932723158/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932723158",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1383801, "operating_profit": 108948, "net_profit": 85203, "equity": 98145, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -11488, "net_profit": -11488, "equity": 12943, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932723158" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Spring Respons Og Logistikk AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Spring Respons Og Logistikk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Spring Respons Og Logistikk AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 07.10.2025Styre
3Sist endret 24.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2025API og MCPGET /company/932723158/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932723158/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932723158",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932723158" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Spring Respons Og Logistikk AS?
List alle roller i Spring Respons Og Logistikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Spring Respons Og Logistikk AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Tønsberg Skadedyrkontroll AShadde 8 %
- Spydspiss Handel AShadde 4,7 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Contactza Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 1 666 666 |
| Hgi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 1 666 666 |
| Pavels Consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 1 666 666 |
| Visualize AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,7 % | 1 666 666 |
| Entry Point AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,3 % | 833 333 |
| Ja Partners AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,3 % | 833 333 |
| Cimexa AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,0 % | 800 000 |
| Sensorium Technologies AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,7 % | 466 670 |
| Logista Lager & 3pl AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,0 % | 400 000 |
9 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932723158/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932723158/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932723158",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CONTACTZA LTD", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.67, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "HGI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.67, "year": 2025, … },
…
],
"total": 9
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932723158" })Spør AI-assistenten
Er Spring Respons Og Logistikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Spring Respons Og Logistikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Spring Respons Og Logistikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 4 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Spring Respons Og Logistikk AS | BEDR | Telefonvakttjenester og telefonsalg | Tønsberg | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.7.2026 | Styre ↗ |
| 24.7.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 7.10.2025 | Daglig leder ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.3.2025 | Styre ↗ |
| 14.3.2025 | Foretaksnavn ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932723158/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932723158/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932723158",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-24", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932723158" })Spør AI-assistenten
Når ble Spring Respons Og Logistikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Spring Respons Og Logistikk AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Spring Respons Og Logistikk AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Sigurd Midthun Gran(Styrets leder)−Børre Syversen(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:SAOLA RESPONS OG LOGISTIKK AS→SPRING RESPONS OG LOGISTIKK AS
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 25,7 % | 28,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 1,14 |
| Gjeldsgrad | 2,89 | 1,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 86,8 % | 11,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932723158/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932723158/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932723158",
"nace_code": "82.200",
"industry_count": 222,
"revenue": { "value": 1383801, "percentile": 0.5662 },
"operating_margin": { "value": 0.0787, "percentile": 0.638 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932723158" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Spring Respons Og Logistikk AS på i bransjen?
Hvor ligger Spring Respons Og Logistikk AS blant de 222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Spring Respons Og Logistikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+78 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Spring Respons Og Logistikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Spring Respons Og Logistikk AS?
Det er registrert 774 selskaper i Norge innen telefonvakttjenester og telefonsalg, hvorav 9 i Tønsberg.
Er Spring Respons Og Logistikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 43 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 62 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Spring Respons Og Logistikk AS et aktivt selskap?
Spring Respons Og Logistikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Spring Respons Og Logistikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Spring Respons Og Logistikk AS?
Daglig leder i Spring Respons Og Logistikk AS er Laila Pedersen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Spring Respons Og Logistikk AS?
Største aksjonær i Spring Respons Og Logistikk AS er Contactza Ltd med 16,7 % av aksjene, fulgt av Hgi AS (16,7 %) og Pavels Consulting AS (16,7 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Spring Respons Og Logistikk AS?
I 2025 omsatte Spring Respons Og Logistikk AS for 1,38 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 85 203 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Spring Respons Og Logistikk AS?
Spring Respons Og Logistikk AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.