Ørnahaugen 2 AS
- Omsetning
- 5,0 mill
- 2025
- Resultat
- 340 698
- 3 års regnskap
Om Ørnahaugen 2 AS
Ørnahaugen 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Time, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Joakim Stangeland er daglig leder, og Knut Molaug er styreleder. I 2025 hadde Ørnahaugen 2 AS en omsetning på 5,00 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 340 698 kr. Egenkapitalen var 403 448 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Molaug med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 56 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Time, og ett av 14 385 i Norge. Det ble etablert samme år som 782 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Utvikling av byggeprosjekter for salg eller utleie, totalentreprenør.
Formål
Kjøp, utvikling og salg av eiendom og annet som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/932681927
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932681927" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932681927",
"name": "ØRNAHAUGEN 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TIME", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932681927" })Spør AI-assistenten
Når ble Ørnahaugen 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Time holder Ørnahaugen 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ørnahaugen 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,00 mill kr | 428 348 kr | 340 698 kr | 9,26 mill kr | 403 448 kr | 8,86 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −31 796 kr | −31 784 kr | 12,70 mill kr | 62 750 kr | 12,63 mill kr |
| 2023 | – | – | 104 kr | 11,60 mill kr | 94 534 kr | 11,50 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/932681927/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932681927/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932681927",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5000000,
"operating_profit": 428348,
"net_profit": 340698,
"equity": 403448,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -31796, "net_profit": -31784, "equity": 62750, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932681927" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ørnahaugen 2 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ørnahaugen 2 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ørnahaugen 2 AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 14.12.2023Styre
2Sist endret 14.12.2023Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2025API og MCPGET /company/932681927/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932681927/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932681927",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932681927" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Ørnahaugen 2 AS?
Hvem er regnskapsfører for Ørnahaugen 2 AS?
List alle roller i Ørnahaugen 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Molaug | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932681927/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932681927/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932681927",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932681927" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ørnahaugen 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Ørnahaugen 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932681927/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932681927/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932681927",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932681927" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ørnahaugen 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ørnahaugen 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ørnahaugen 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 90,9 % av driftsinntektene — 8,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,6 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 6,8 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 4,4 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 154,15 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 21,96 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,4 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 90,9 % | 82,7 % |
| Annen driftskostnad | 0,5 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932681927/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932681927/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932681927",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13693,
"revenue": { "value": 5000000, "percentile": 0.8702 },
"operating_margin": { "value": 0.0857, "percentile": 0.5046 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932681927" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Ørnahaugen 2 AS blant de 13693 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ørnahaugen 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ørnahaugen 2 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ørnahaugen 2 AS
Hvor stor er bransjen Ørnahaugen 2 AS tilhører?
Ørnahaugen 2 AS er ett av 56 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Time, og ett av 14 385 på landsbasis.
Hvor lenge har Ørnahaugen 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ørnahaugen 2 AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 10 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Ørnahaugen 2 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ørnahaugen 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Ørnahaugen 2 AS?
Organisasjonsformen til Ørnahaugen 2 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Ørnahaugen 2 AS?
Joakim Stangeland er registrert som daglig leder i Ørnahaugen 2 AS.
Hvem eier Ørnahaugen 2 AS?
Ørnahaugen 2 AS eies i hovedsak av Knut Molaug (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Ørnahaugen 2 AS med overskudd?
I 2025 omsatte Ørnahaugen 2 AS for 5,00 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 340 698 kr.
Hvor mye egenkapital har Ørnahaugen 2 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Ørnahaugen 2 AS en egenkapital på 403 448 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 4,4 %.
Hvilken regnskapsfører bruker Ørnahaugen 2 AS?
I Enhetsregisteret er Ørnahaugen 2 AS registrert med regnskapsfører Aider AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.