Gaulasenteret AS
- Omsetning
- 3,1 mill
- +10,7 %
- Resultat
- 931 236
- +1 811,8 %
Om Gaulasenteret AS
Gaulasenteret AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Melhus, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1982 og har vært i drift i 44 år. John Helge Haugnæss er daglig leder, og John Helge Haugnæss er styreleder. I 2025 hadde Gaulasenteret AS en omsetning på 3,12 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 931 236 kr. Egenkapitalen var 3,77 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Albatros Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 157 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Melhus, og ett av 76 550 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Utleie av eiendom og hva derved står i forbindelse, herunder å delta i annen virksomhet ved aksjebesittelse eller på annen måte.
API og MCPGET /company/932676974
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932676974" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932676974",
"name": "GAULASENTERET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MELHUS", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932676974" })Spør AI-assistenten
Når ble Gaulasenteret AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Melhus holder Gaulasenteret AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gaulasenteret AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,7 % fra 2024 · +38,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,12 mill kr | 1,63 mill kr | 931 236 kr | 25,29 mill kr | 3,77 mill kr | 21,52 mill kr |
| 2024 | 2,82 mill kr | 385 719 kr | 48 711 kr | 23,49 mill kr | 3,65 mill kr | 19,84 mill kr |
| 2023 | 2,70 mill kr | −988 877 kr | −1,40 mill kr | 23,71 mill kr | 4,07 mill kr | 19,64 mill kr |
| 2022 | 2,44 mill kr | 777 019 kr | 476 333 kr | 25,32 mill kr | 6,21 mill kr | 19,10 mill kr |
| 2021 | 2,26 mill kr | 506 992 kr | 239 270 kr | 19,56 mill kr | 5,98 mill kr | 13,58 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 16 mill kr (64 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1 mill kr (4 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 980 000 kr
API og MCPGET /company/932676974/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932676974/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932676974",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3120008,
"operating_profit": 1626822,
"net_profit": 931236,
"equity": 3768626,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2817179,
"operating_profit": 385719,
"net_profit": 48711,
"equity": 3651785,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932676974" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gaulasenteret AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gaulasenteret AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gaulasenteret AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 23.11.2005Styre
3Sist endret 28.07.2026Regnskapsfører
2Sist endret 23.09.2026API og MCPGET /company/932676974/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932676974/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932676974",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932676974" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Gaulasenteret AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gaulasenteret AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Gaulasenteret AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Albatros Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 525 |
| Condor Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 525 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932676974/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932676974/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932676974",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ALBATROS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "CONDOR HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932676974" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gaulasenteret AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gaulasenteret AS eier Albatros Holding AS, og hvem eier resten?
Er Gaulasenteret AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Gaulasenteret AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/932676974/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932676974/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932676974",
"chain": [
{ "org_no": "932676974", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932676974" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Gaulasenteret AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gaulasenteret AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Melhus | − |
Kunngjøringer53
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.10.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 28.7.2026 | Styre ↗ |
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2020 | Signatur ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932676974/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932676974/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932676974",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-17", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932676974" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Gaulasenteret AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gaulasenteret AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gaulasenteret AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVISJONSKOMPANIET MIDT-NORGE AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−REVISJONSKOMPANIET MIDT-NORGE AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+Hege Haugnæss(Styremedlem)+John Helge Haugnæss(Styrets leder)−Bjørn Johan Haugnæss(Styrets leder)−John Helge Haugnæss(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ADMENTO AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 39,2 % av driftsinntektene — 20,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 52,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 29,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 14,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,00 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 5,71 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,7 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 39,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 8,6 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932676974/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932676974/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932676974",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64561,
"revenue": { "value": 3120008, "percentile": 0.8085 },
"operating_margin": { "value": 0.5214, "percentile": 0.6086 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932676974" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gaulasenteret AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gaulasenteret AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Gaulasenteret AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
GAULASENTERET AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Oppistu Utbygging AS | Melhus | 100,0 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Hms Fysio AS | Trondheim | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Byneset Golfsenter AS | Trondheim | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Gaulasenteret AS
Hvor stor er bransjen Gaulasenteret AS tilhører?
Gaulasenteret AS er ett av 157 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Melhus, og ett av 76 550 på landsbasis.
Hvor lenge har Gaulasenteret AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gaulasenteret AS ble etablert i 1982 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 96 % av selskapene.
Hva er statusen til Gaulasenteret AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gaulasenteret AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Gaulasenteret AS?
John Helge Haugnæss er registrert som daglig leder i Gaulasenteret AS.
Hvem er største aksjonær i Gaulasenteret AS?
Største aksjonær i Gaulasenteret AS er Albatros Holding AS med 50 % av aksjene, fulgt av Condor Holding AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Eier Gaulasenteret AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Gaulasenteret AS 2 selskaper, deriblant Oppistu Utbygging AS og Hms Fysio AS.
Hva omsatte Gaulasenteret AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,12 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 3,77 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Gaulasenteret AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,63 mill kr (driftsmargin 52,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Gaulasenteret AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Gaulasenteret AS en egenkapital på 3,77 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 14,9 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.