Secura Insight AS
- Omsetning
- 740 038
- +36,8 %
- Resultat
- 165 596
- +121 %
Om Secura Insight AS
Secura Insight AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Gunnar Bjaadal er daglig leder, og Trond Ingvard Heggebø er styreleder. I 2025 hadde Secura Insight AS en omsetning på 740 038 kr, en økning på 37 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 165 596 kr. Egenkapitalen var 386 489 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gunnar Bjaadal med 25 % av aksjene. Selskapet er ett av 754 innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Bergen, og ett av 16 117 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 454 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Konsulenttjenester innen IT. Programmering.
Formål
Utvikle, selge og levere systemer og løsninger for kvalitetssikring spesialisert for verkstedsindustrien, samt å tilby konsulenttjenester og rådgivning innenfor kvalitetssikringsprosesser, verkstedsoperasjoner og relaterte teknologiske applikasjoner. Selskapet skal også kunne engasjere seg i aktiviteter som naturlig faller sammen med dette, herunder investering i og eierskap av annen virksomhet, samt deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/932543753
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932543753" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932543753",
"name": "SECURA INSIGHT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.200",
"nace_desc": "Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932543753" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Secura Insight AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Secura Insight AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Secura Insight AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +36,8 % fra 2024 · +1 209,8 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 740 038 kr | 212 382 kr | 165 596 kr | 450 226 kr | 386 489 kr | 63 738 kr |
| 2024 | 541 082 kr | 96 258 kr | 74 932 kr | 249 576 kr | 220 892 kr | 28 684 kr |
| 2023 | 56 500 kr | 27 602 kr | 21 530 kr | 127 032 kr | 45 960 kr | 81 072 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/932543753/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932543753/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932543753",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 740038, "operating_profit": 212382, "net_profit": 165596, "equity": 386489, … },
{ "year": 2024, "revenue": 541082, "operating_profit": 96258, "net_profit": 74932, "equity": 220892, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932543753" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Secura Insight AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Secura Insight AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Secura Insight AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 29.11.2023Styre
4Sist endret 01.06.2024API og MCPGET /company/932543753/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932543753/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932543753",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932543753" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Secura Insight AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Secura Insight AS?
List alle roller i Secura Insight AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 endret eierandel
- Kimbre Invest AS25 %
- Gunnar Bjaadal33,3 % → 25 %
- Trond Ingvard Heggebø33,3 % → 25 %
- Jarle Worren33,3 % → 25 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gunnar Bjaadal | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 10 000 |
| Jarle Worren | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 10 000 |
| Kimbre Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 10 000 |
| Trond Ingvard Heggebø | Person | Ordinære aksjer | 25,0 % | 10 000 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932543753/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932543753/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932543753",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KIMBRE INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932543753" })Spør AI-assistenten
Er Secura Insight AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Secura Insight AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Secura Insight AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Secura Insight AS | BEDR | Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer | Bergen | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2024 | Kapital ↗ |
| 1.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.6.2024 | Styre ↗ |
| 29.11.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932543753/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932543753/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932543753",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932543753" })Spør AI-assistenten
Når ble Secura Insight AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Secura Insight AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Secura Insight AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 85,8 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad | 6,66 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42,8 % | 9,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932543753/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932543753/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932543753",
"nace_code": "62.200",
"industry_count": 7357,
"revenue": { "value": 740038, "percentile": 0.616 },
"operating_margin": { "value": 0.287, "percentile": 0.7327 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932543753" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Secura Insight AS på i bransjen?
Hvor ligger Secura Insight AS blant de 7357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Secura Insight AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Secura Insight AS
Hvor stor er bransjen Secura Insight AS tilhører?
Secura Insight AS er ett av 754 selskaper innen konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer i Bergen, og ett av 16 117 på landsbasis.
Hvor lenge har Secura Insight AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Secura Insight AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Secura Insight AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Secura Insight AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Secura Insight AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Secura Insight AS?
Gunnar Bjaadal er registrert som daglig leder i Secura Insight AS.
Hvem er største aksjonær i Secura Insight AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Gunnar Bjaadal største eier i Secura Insight AS med 25 % av aksjene. Nest størst er Jarle Worren med 25 %.
Går Secura Insight AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 740 038 kr, opp 37 % fra 2024. Egenkapitalen var 386 489 kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Secura Insight AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Secura Insight AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Secura Insight AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Secura Insight AS?
Organisasjonsnummeret til Secura Insight AS er 932 543 753. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 29.11.2023.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.