- Omsetning
- 5,0 mill
- +89,8 %
- Resultat
- 448 014
- 3 års regnskap
Om Fireseal AS
Fireseal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Færder, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Christoffer Kenneth Bergum Nyman er daglig leder, og Fredrik Andreas Timonen er styreleder. I 2026 hadde Fireseal AS en omsetning på 4,96 mill kr, en økning på 90 % fra 2025. Selskapet endte året med et overskudd på 448 014 kr. Egenkapitalen var 488 054 kr ved utgangen av 2026. Største aksjonær er Fireseal Ab med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Færder, og ett av 2 002 i Norge. Det ble etablert samme år som 85 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (76 %).
Aktivitet
Selger branntetningsutstyr til forhandlere
Formål
Handel med produkter og tilhørende tjenester innen passiv brannvern.
API og MCPGET /company/932524899
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932524899" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932524899",
"name": "FIRESEAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.830",
"nace_desc": "Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FÆRDER", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932524899" })Spør AI-assistenten
Når ble Fireseal AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Færder holder Fireseal AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Fireseal AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2024–2026 · +89,8 % fra 2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4,96 mill kr | 636 498 kr | 448 014 kr | 2,81 mill kr | 488 054 kr | 2,32 mill kr |
| 2025 | 2,61 mill kr | −570 165 kr | −457 960 kr | 2,85 mill kr | 40 040 kr | 2,81 mill kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2026Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2026-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 100 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2026)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,3 mill kr (46 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 59 000 kr
API og MCPGET /company/932524899/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932524899/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932524899",
"years": [
{
"year": 2026,
"revenue": 4955052,
"operating_profit": 636498,
"net_profit": 448014,
"equity": 488054,
…
},
{
"year": 2025,
"revenue": 2611294,
"operating_profit": -570165,
"net_profit": -457960,
"equity": 40040,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932524899" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Fireseal AS i 2026?
Hvor mye vokste omsetningen til Fireseal AS fra 2025 til 2026?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Fireseal AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 20.03.2024Styre
2Sist endret 20.03.2024Regnskapsfører
1Sist endret 10.04.2026Revisor
1Sist endret 07.11.2026API og MCPGET /company/932524899/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932524899/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932524899",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932524899" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fireseal AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Fireseal AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fireseal AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Fireseal Ab100 %
- Nytt Foretak AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fireseal Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932524899/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932524899/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932524899",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FIRESEAL AB", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932524899" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fireseal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fireseal AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fireseal AS eier Fireseal Ab, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fireseal AS | BEDR | Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr | Færder | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.11.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.12.2024 | Revisor ↗ |
| 20.3.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 20.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.3.2024 | Signatur ↗ |
| 20.3.2024 | Styre ↗ |
| 20.3.2024 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932524899/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932524899/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932524899",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-07", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932524899" })Spør AI-assistenten
Når leverte Fireseal AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Fireseal AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Fireseal AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+TELL NORGE AS(Revisor)−ERGA REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+GREENSTEP NORGE AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 17,9 % av driftsinntektene — 50,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2026 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,8 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 9,0 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 17,4 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 4,76 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 91,8 % | 7,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +89,8 % | +4,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2026 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,9 % | 67,9 % |
| Lønnskostnad | 41,5 % | 15,4 % |
| Annen driftskostnad | 27,7 % | 12,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932524899/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932524899/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932524899",
"nace_code": "46.830",
"industry_count": 1531,
"revenue": { "value": 4955052, "percentile": 0.5996 },
"operating_margin": { "value": 0.1285, "percentile": 0.8026 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932524899" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Fireseal AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fireseal AS på i bransjen?
Hvor ligger Fireseal AS blant de 1531 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Færder
1 000+ til i Færder →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Fireseal AS
Hvor stor er bransjen Fireseal AS tilhører?
Fireseal AS er ett av 9 selskaper innen engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Færder, og ett av 2 002 på landsbasis.
Hvor lenge har Fireseal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fireseal AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 12 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Fireseal AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fireseal AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Fireseal AS?
Fireseal AS er registrert i bransjen Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr (næringskode 46.830). Registrert aktivitet: Selger branntetningsutstyr til forhandlere.
Hvem leder Fireseal AS?
Christoffer Kenneth Bergum Nyman er registrert som daglig leder i Fireseal AS.
Hvem er styreleder i Fireseal AS?
Styrets leder i Fireseal AS er Fredrik Andreas Timonen. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Fireseal AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Fireseal Ab største eier i Fireseal AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Fireseal AS for i 2026?
Siste tilgjengelige regnskap (2026) viser en omsetning på 4,96 mill kr, opp 90 % fra 2025. Egenkapitalen var 488 054 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Fireseal AS?
Ved utgangen av 2026 hadde Fireseal AS en egenkapital på 488 054 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 17,4 %.
Er Fireseal AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.