Pallas Vlcc AS
- Omsetning
- 183 mill
- +463,8 %
- Resultat
- 106 mill
- 3 års regnskap
Om Pallas Vlcc AS
Pallas Vlcc AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utenriks sjøfart med gods. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Selskapet er under avvikling. Carl Fredrik Mattias Johansson er styrets leder. I 2025 hadde Pallas Vlcc AS en omsetning på 182,62 mill kr, en økning på 464 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 106,48 mill kr. Egenkapitalen var 389,72 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Pallas Tankers AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 570 innen utenriks sjøfart med gods i Oslo, og ett av 1 539 i Norge. Det ble etablert samme år som 107 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Utenriks sjøfart med gods.
Formål
Skipsfart og rederivirksomhet samt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper og partnerskap med tilsvarende formål.
API og MCPGET /company/932454645
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932454645" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932454645",
"name": "PALLAS VLCC AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "50.201",
"nace_desc": "Utenriks sjøfart med gods",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932454645" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Pallas Vlcc AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Pallas Vlcc AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Pallas Vlcc AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +463,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 182,62 mill kr | 91,72 mill kr | 106,48 mill kr | 884,64 mill kr | 389,72 mill kr | 494,91 mill kr |
| 2024 | 32,39 mill kr | 15,92 mill kr | −18,43 mill kr | 908,99 mill kr | 247,11 mill kr | 661,88 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 24 430 kr | 24 430 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 28 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 310 000 kr
API og MCPGET /company/932454645/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932454645/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932454645",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 182617424,
"operating_profit": 91717806,
"net_profit": 106483683,
"equity": 389723716,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 32389804,
"operating_profit": 15916186,
"net_profit": -18425000,
"equity": 247112886,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932454645" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Pallas Vlcc AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Pallas Vlcc AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Pallas Vlcc AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre6
Styre
3Sist endret 20.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 19.11.2024Revisor
1Sist endret 06.12.2025Forretningsfører
1Sist endret 19.11.2024API og MCPGET /company/932454645/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932454645/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932454645",
"roles": [
{ "role_type": "Forretningsfører", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932454645" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Pallas Vlcc AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Pallas Vlcc AS?
Hvem er regnskapsfører for Pallas Vlcc AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Pallas Tankers AS100 %
- Nytt Foretak AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Pallas Tankers AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932454645/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932454645/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932454645",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "PALLAS TANKERS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932454645" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Pallas Vlcc AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Pallas Vlcc AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Pallas Vlcc AS eier Pallas Tankers AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 48 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Pallas Tankers AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/932454645/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932454645/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932454645",
"chain": [
{ "org_no": "932454688", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932454645", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932454645" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pallas Vlcc AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Pallas Vlcc AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Pallas Vlcc AS | BEDR | Utenriks sjøfart med gods | Oslo | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2026 | Oppløsning ↗ |
| 6.12.2025 | Revisor ↗ |
| 18.11.2025 | Utdeling av utbytte - fullmakt ↗ |
| 29.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.11.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 20.11.2024 | Styre ↗ |
| 20.11.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 19.11.2024 | Kapital ↗ |
| 19.11.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932454645/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932454645/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932454645",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-26", "type": "Oppløsning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932454645" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Pallas Vlcc AS sist endret?
Har Pallas Vlcc AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Pallas Vlcc AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 20,2 % av driftsinntektene — 17,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 50,2 % | 19,4 % |
| Resultatmargin | 58,3 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 44,1 % | 60,7 % |
| Likviditetsgrad | 30,40 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 1,27 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,3 % | 5,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +463,8 % | +0,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,2 % | 37,7 % |
| Annen driftskostnad | 1,1 % | 13,8 % |
| Avskrivninger | 28,5 % | 16,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932454645/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932454645/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932454645",
"nace_code": "50.201",
"industry_count": 1301,
"revenue": { "value": 182617424, "percentile": 0.8971 },
"operating_margin": { "value": 0.5022, "percentile": 0.7948 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932454645" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Pallas Vlcc AS på i bransjen?
Hvor ligger Pallas Vlcc AS blant de 1301 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pallas Vlcc AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+367 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Pallas Vlcc AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Pallas Vlcc AS?
Det er registrert 1 539 selskaper i Norge innen utenriks sjøfart med gods, hvorav 570 i Oslo.
Er Pallas Vlcc AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 25 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 107 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Pallas Vlcc AS fortsatt i drift?
Pallas Vlcc AS er under avvikling. Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva driver Pallas Vlcc AS med?
Pallas Vlcc AS driver innen utenriks sjøfart med gods, med NACE-kode 50.201 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utenriks sjøfart med gods.
Hvem eier Pallas Vlcc AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Pallas Tankers AS største eier i Pallas Vlcc AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Pallas Vlcc AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 182,62 mill kr, opp 464 % fra 2024. Egenkapitalen var 389,72 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Pallas Vlcc AS?
I 2025 hadde Pallas Vlcc AS et driftsresultat på 91,72 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 50,2 %.
Hvor solid er balansen til Pallas Vlcc AS?
Egenkapitalen i Pallas Vlcc AS var 389,72 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 44,1 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Pallas Vlcc AS?
Organisasjonsnummeret til Pallas Vlcc AS er 932 454 645. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 14.11.2023.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.