Skifabrikken AS
- Omsetning
- 411 205
- −0,5 %
- Resultat
- −2 573
- −103,3 %
Om Skifabrikken AS
Skifabrikken AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillehammer, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1976 og har vært i drift i 50 år. Bjørn Medby er daglig leder, og Bjørn Medby er styreleder. I 2025 hadde Skifabrikken AS en omsetning på 411 205 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2 573 kr. Egenkapitalen var 828 178 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bjørn Medby med 57 % av aksjene. Selskapet er ett av 296 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Lillehammer, og ett av 76 550 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av fast eiendom og eiendomsutvikling.
Formål
Kjøp og salg av næringslokaler, utleie av næringslokaler til kontor- og lagerformål, deltakelse i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
API og MCPGET /company/932438836
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932438836" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932438836",
"name": "SKIFABRIKKEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLEHAMMER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932438836" })Spør AI-assistenten
Hvor i Lillehammer holder Skifabrikken AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Skifabrikken AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Skifabrikken AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,5 % fra 2024 · −14,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 411 205 kr | 225 144 kr | −2 573 kr | 12,90 mill kr | 828 178 kr | 12,07 mill kr |
| 2024 | 413 226 kr | 172 746 kr | 77 951 kr | 13,77 mill kr | 830 752 kr | 12,94 mill kr |
| 2023 | 428 877 kr | 286 006 kr | −62 513 kr | 11,70 mill kr | 752 801 kr | 10,95 mill kr |
| 2022 | 372 149 kr | 249 532 kr | 7 329 kr | 12,21 mill kr | 815 314 kr | 11,39 mill kr |
| 2021 | 479 064 kr | 116 707 kr | 108 576 kr | 13,15 mill kr | 807 985 kr | 12,35 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5 mill kr (39 % av balansen)
API og MCPGET /company/932438836/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932438836/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932438836",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 411205, "operating_profit": 225144, "net_profit": -2573, "equity": 828178, … },
{ "year": 2024, "revenue": 413226, "operating_profit": 172746, "net_profit": 77951, "equity": 830752, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932438836" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Skifabrikken AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Skifabrikken AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Skifabrikken AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 13.09.2012Styre
3Sist endret 13.09.2012Regnskapsfører
1Sist endret 26.10.2026API og MCPGET /company/932438836/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932438836/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932438836",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932438836" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Skifabrikken AS?
List alle roller i Skifabrikken AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Skifabrikken AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Ingvild Hemma33 % → 10 %
- Bjørn Medby34 % → 57 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bjørn Medby | Person | Ordinære aksjer | 57,0 % | 57 |
| Sidsel Forr Hemma | Person | Ordinære aksjer | 33,0 % | 33 |
| Ingvild Hemma | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932438836/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932438836/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932438836",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932438836" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Skifabrikken AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Skifabrikken AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Skifabrikken AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Skifabrikken AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/932438836/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932438836/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932438836",
"chain": [
{ "org_no": "932438836", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932438836" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Skifabrikken AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rustad S Skifabrik | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Lillehammer | − |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.2.2022 | Signatur ↗ |
| 24.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.1.2021 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 8.1.2021 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932438836/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932438836/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932438836",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932438836" })Spør AI-assistenten
Når ble Skifabrikken AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Skifabrikken AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Skifabrikken AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ADMENTO AS(Regnskapsfører)−KANTALL AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 6,4 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 11,15 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 14,57 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -0,3 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932438836/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932438836/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932438836",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64561,
"revenue": { "value": 411205, "percentile": 0.4533 },
"operating_margin": { "value": 0.5475, "percentile": 0.6394 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932438836" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Skifabrikken AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Skifabrikken AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Skifabrikken AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
SKIFABRIKKEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fåberg Næringspark AS | Lillehammer | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Skifabrikken AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Skifabrikken AS?
Det er registrert 76 550 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 296 i Lillehammer.
Er Skifabrikken AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1976, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 139 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Skifabrikken AS et aktivt selskap?
Skifabrikken AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Skifabrikken AS?
Daglig leder i Skifabrikken AS er Bjørn Medby, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Skifabrikken AS?
Bjørn Medby er registrert som styreleder i Skifabrikken AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Skifabrikken AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bjørn Medby største eier i Skifabrikken AS med 57 % av aksjene. Nest størst er Sidsel Forr Hemma med 33 %.
Hvilke datterselskaper har Skifabrikken AS?
Skifabrikken AS har 1 registrert datterselskap: Fåberg Næringspark AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hvordan går det økonomisk med Skifabrikken AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 411 205 kr. Egenkapitalen var 828 178 kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.