Mavo Music AS
Org.nr 932426935
Om Mavo Music AS
Mavo Music AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Magnus Saugestad Andersen er daglig leder, og Magnus Saugestad Andersen er styreleder. I 2025 hadde Mavo Music AS en omsetning på 167 723 kr, en økning på 172 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 73 676 kr. Egenkapitalen var 32 440 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mavo Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak i Steinkjer, og ett av 3 525 i Norge. Det ble etablert samme år som 340 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Utgivelse av musikk og lydopptak.
Formål
Selge varer og tjenester innen utgivelse av musikk og lyd - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/932426935
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932426935" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932426935",
"name": "MAVO MUSIC AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "59.200",
"nace_desc": "Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STEINKJER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932426935" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Mavo Music AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Mavo Music AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mavo Music AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 167 723 kr | 92 526 kr | 73 676 kr | 135 626 kr | 32 440 kr | 103 186 kr |
| 2024 | 61 737 kr | 4 009 kr | 4 334 kr | 56 615 kr | 28 764 kr | 27 851 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 24 430 kr | 24 430 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/932426935/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932426935/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932426935",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 167723, "operating_profit": 92526, "net_profit": 73676, "equity": 32440, … },
{ "year": 2024, "revenue": 61737, "operating_profit": 4009, "net_profit": 4334, "equity": 28764, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932426935" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mavo Music AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mavo Music AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mavo Music AS i 2025?
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 08.11.2023Styre
1Sist endret 08.11.2023API og MCPGET /company/932426935/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932426935/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932426935",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932426935" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Mavo Music AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mavo Music AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mavo Music AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mavo Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932426935/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932426935/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932426935",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MAVO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932426935" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mavo Music AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mavo Music AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mavo Music AS eier Mavo Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/932426935/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932426935/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932426935",
"chain": [
{ "org_no": "932053047", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932426935", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932426935" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mavo Music AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mavo Music AS | BEDR | Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak | Steinkjer | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.11.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932426935/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932426935/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932426935",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932426935" })Spør AI-assistenten
Når ble Mavo Music AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mavo Music AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mavo Music AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 23,9 % | 43,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,31 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 3,18 | 0,58 |
| Egenkapitalrentabilitet | 227,1 % | 7,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932426935/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932426935/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932426935",
"nace_code": "59.200",
"industry_count": 837,
"revenue": { "value": 167723, "percentile": 0.4431 },
"operating_margin": { "value": 0.5517, "percentile": 0.8931 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932426935" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Mavo Music AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mavo Music AS på i bransjen?
Hvor ligger Mavo Music AS blant de 837 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Mavo Music AS
Hvor stor er bransjen Mavo Music AS tilhører?
Mavo Music AS er ett av 6 selskaper innen produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak i Steinkjer, og ett av 3 525 på landsbasis.
Hvor lenge har Mavo Music AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mavo Music AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Er Mavo Music AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mavo Music AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Mavo Music AS?
Magnus Saugestad Andersen er registrert som daglig leder i Mavo Music AS.
Hvem er største aksjonær i Mavo Music AS?
Største aksjonær i Mavo Music AS er Mavo Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Mavo Music AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 167 723 kr, opp 172 % fra 2024. Egenkapitalen var 32 440 kr ved årsslutt.
Hvor holder Mavo Music AS til?
Mavo Music AS holder til i Strandvegen 22B, 7713, STEINKJER, i Steinkjer kommune i Trøndelag.
Hvorfor har ikke Mavo Music AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Mavo Music AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.