Slamsug Vest AS
- Omsetning
- 22,4 mill
- +25,4 %
- Resultat
- 120 122
- −46,4 %
- Ansatte
- 9
Om Slamsug Vest AS
Slamsug Vest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Herøy, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Oppsamling og behandling av avløpsvann. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Lars Ivar Moldskred er daglig leder, og Hans-Christian Falk Haugen er styreleder. I 2025 hadde Slamsug Vest AS en omsetning på 22,35 mill kr, en økning på 25 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 120 122 kr. Egenkapitalen var 4,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Slamsug Holding AS med 90,1 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen oppsamling og behandling av avløpsvann i Herøy, og ett av 478 i Norge. Det ble etablert samme år som 13 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tømming av septiktanker, spyling av kloakkledninger, innsamling av spillolje, samt annet som naturlig hører sammen med dette.
Formål
Miljøtekniske tjenester. Tømming av septiktanker, spyling av kloakkledninger, innsamling av spillolje, samt annet som naturlig hører sammen med dette.
API og MCPGET /company/932412551
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932412551" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932412551",
"name": "SLAMSUG VEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "37.000",
"nace_desc": "Oppsamling og behandling av avløpsvann",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "HERØY", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932412551" })Spør AI-assistenten
Hva driver Slamsug Vest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Slamsug Vest AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Slamsug Vest AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +25,4 % fra 2024 · +1 344,6 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,35 mill kr | 623 030 kr | 120 122 kr | 12,22 mill kr | 4,38 mill kr | 7,84 mill kr |
| 2024 | 17,83 mill kr | 978 818 kr | 224 257 kr | 15,63 mill kr | 4,26 mill kr | 11,38 mill kr |
| 2023 | 1,55 mill kr | 105 283 kr | −407 022 kr | 19,06 mill kr | 3,59 mill kr | 15,46 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/932412551/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932412551/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932412551",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 22354645,
"operating_profit": 623030,
"net_profit": 120122,
"equity": 4376957,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17826312,
"operating_profit": 978818,
"net_profit": 224257,
"equity": 4256835,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932412551" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Slamsug Vest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Slamsug Vest AS per år.
Hvordan har omsetningen til Slamsug Vest AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 09.02.2024Styre
4Sist endret 09.02.2024Regnskapsfører
1Sist endret 07.11.2023Revisor
1Sist endret 06.08.2025API og MCPGET /company/932412551/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932412551/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932412551",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932412551" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Slamsug Vest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Slamsug Vest AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Slamsug Vest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Moldskred Holding AS9,9 %
- Slamsug Holding AS100 % → 90,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Slamsug Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 90,1 % | 100 000 |
| Moldskred Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,9 % | 10 990 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932412551/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932412551/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932412551",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SLAMSUG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 90.1, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "MOLDSKRED HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 9.9,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932412551" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Slamsug Vest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Slamsug Vest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Slamsug Vest AS eier Slamsug Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Slamsug Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/932412551/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932412551/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932412551",
"chain": [
{ "org_no": "925592056", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932412551", "owner_pct": 90.1, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932412551" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Slamsug Vest AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Slamsug Vest AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Slamsug Vest AS | BEDR | Oppsamling og behandling av avløpsvann | Herøy | 9 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2025 | Revisor ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.2.2024 | Kapital ↗ |
| 9.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.2.2024 | Styre ↗ |
| 9.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932412551/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932412551/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932412551",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-06", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932412551" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Slamsug Vest AS sist endret?
Har Slamsug Vest AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Slamsug Vest AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Endring i roller og styre+Mai Britt Nygård Haugen(Styremedlem)−May-Britt Nygård Haugen(Styremedlem)
- Endring i roller og styre+May-Britt Nygård Haugen(Styremedlem)−Mai Britt Nygård Haugen(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 29,1 % av driftsinntektene — 6,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,8 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 35,8 % | 48,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,52 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 1,79 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 1,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +25,4 % | +1,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,48 mill kr | 2,20 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 21,2 % | 14,6 % |
| Lønnskostnad | 29,1 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 36,4 % | 32,6 % |
| Avskrivninger | 10,6 % | 5,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932412551/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932412551/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932412551",
"nace_code": "37.000",
"industry_count": 188,
"revenue": { "value": 22354645, "percentile": 0.7772 },
"operating_margin": { "value": 0.0279, "percentile": 0.4671 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932412551" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Slamsug Vest AS på i bransjen?
Hvor ligger Slamsug Vest AS blant de 188 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Slamsug Vest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Slamsug Vest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Slamsug Vest AS?
Det er registrert 478 selskaper i Norge innen oppsamling og behandling av avløpsvann, hvorav 6 i Herøy.
Er Slamsug Vest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 16 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 13 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Slamsug Vest AS et aktivt selskap?
Slamsug Vest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Slamsug Vest AS med?
Slamsug Vest AS driver innen oppsamling og behandling av avløpsvann, med NACE-kode 37.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Tømming av septiktanker, spyling av kloakkledninger, innsamling av spillolje, samt annet som naturlig hører sammen med dette.
Hva slags selskap er Slamsug Vest AS?
Slamsug Vest AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Slamsug Vest AS?
Daglig leder i Slamsug Vest AS er Lars Ivar Moldskred, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Slamsug Vest AS?
Hans-Christian Falk Haugen er registrert som styreleder i Slamsug Vest AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Slamsug Vest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Slamsug Holding AS største eier i Slamsug Vest AS med 90,1 % av aksjene. Nest størst er Moldskred Holding AS med 9,9 %.
Er Slamsug Vest AS en del av et konsern?
Slamsug Vest AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Slamsug Holding AS, som eier 90,1 % av selskapet.
Hvordan går det økonomisk med Slamsug Vest AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 22,35 mill kr, opp 25 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,38 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.