Stv Holding AS
Org.nr 932332809
Om Stv Holding AS
Stv Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Silje Tjelta Valskaar er styrets leder. I 2025 hadde Stv Holding AS en omsetning på 3,80 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,46 mill kr. Egenkapitalen var 1,73 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Silje Tjelta Valskaar med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 436 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Sandnes, og ett av 18 739 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 293 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Rådgivning innen olje og gassutvinning. Investering i aksjer og verdipapirer. Holdingselskap.
Formål
Konsulent- og rådgivningstjenester, samt deltakelse og investering i andre selskaper.
API og MCPGET /company/932332809
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932332809" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932332809",
"name": "STV HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932332809" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stv Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stv Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stv Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,80 mill kr | 1,77 mill kr | 1,46 mill kr | 2,62 mill kr | 1,73 mill kr | 892 297 kr |
| 2024 | 3,89 mill kr | 2,52 mill kr | 2,02 mill kr | 3,94 mill kr | 263 775 kr | 3,67 mill kr |
| 2023 | 1,01 mill kr | 913 930 kr | 714 732 kr | 1,20 mill kr | 744 732 kr | 452 474 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 70 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/932332809/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932332809/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932332809",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3803068,
"operating_profit": 1769926,
"net_profit": 1464494,
"equity": 1728270,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3888103,
"operating_profit": 2518019,
"net_profit": 2019043,
"equity": 263775,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932332809" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stv Holding AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stv Holding AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Stv Holding AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 25.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 25.10.2023API og MCPGET /company/932332809/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932332809/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932332809",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932332809" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Stv Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Stv Holding AS?
List alle roller i Stv Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Silje Tjelta Valskaar | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932332809/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932332809/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932332809",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932332809" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stv Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stv Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stv Holding AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Sandnes | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932332809/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932332809/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932332809",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-18", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932332809" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stv Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stv Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stv Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 8,8 % av driftsinntektene — 5,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 46,5 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 38,5 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 66,0 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,94 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,52 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,7 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,2 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 44,7 % | 43,7 % |
| Annen driftskostnad | 8,8 % | 14,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932332809/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932332809/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932332809",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9237,
"revenue": { "value": 3803068, "percentile": 0.8218 },
"operating_margin": { "value": 0.4654, "percentile": 0.817 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932332809" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stv Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stv Holding AS blant de største selskapene innen annen teknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Stv Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Sandnes
1 000+ til i Sandnes →Spørsmål og svar om Stv Holding AS
Hvor stor er bransjen Stv Holding AS tilhører?
Stv Holding AS er ett av 436 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Sandnes, og ett av 18 739 på landsbasis.
Hvor lenge har Stv Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stv Holding AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Stv Holding AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for annen teknisk konsulentvirksomhet er en driftsmargin på 8,7 %. Stv Holding AS lå på 46,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Stv Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stv Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Stv Holding AS?
Stv Holding AS er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet (næringskode 71.129). Registrert aktivitet: Rådgivning innen olje og gassutvinning.
Hvilke eiere står bak Stv Holding AS?
Stv Holding AS eies i hovedsak av Silje Tjelta Valskaar (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Stv Holding AS med overskudd?
Stv Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 3,80 mill kr og et overskudd på 1,46 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Stv Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,77 mill kr (driftsmargin 46,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Stv Holding AS til?
Stv Holding AS holder til i Østre Helleveien 21A, 4318, SANDNES, i Sandnes kommune i Rogaland.
Hvilken regnskapsfører bruker Stv Holding AS?
I Enhetsregisteret er Stv Holding AS registrert med regnskapsfører Regn10 AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.