Hopp til innhold
Følg sokfirma.no på LinkedIn.Følg oss
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Nord Invest Eiendom AS

Org.nr 932322021

Om Nord Invest Eiendom AS

Nord Invest Eiendom AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sortland, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Raymond Olsen er daglig leder, og Jann Arne Bardo er styreleder. I 2024 hadde Nord Invest Eiendom AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 2,59 mill kr. Egenkapitalen var 110,43 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Georg A Ellingsen AS med 34 % av aksjene.

Aktivitet

Kjøp, salg, utvikling og forvaltning av fast eiendom.

Formål

Kjøp, salg, utvikling og forvaltning av fast eiendom samt andre produkter og tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

Økonomi

Balanse

2024
Eiendeler170,92 mill kr
Anleggsmidler99 %168,92 mill krOmløpsmidler1 %2,00 mill kr
Egenkapital og gjeld170,92 mill kr
Innskutt egenkapital66 %113,04 mill krOpptjent egenkapital-2 %−2,61 mill krLangsiktig gjeld35 %60,32 mill krKortsiktig gjeld0 %168,76K kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,28 mill kr
Finansinntekter1,72 mill kr
Finanskostnader2,98 mill kr
Netto finans−1,25 mill kr
Ordinært resultat før skatt−2,53 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20240 kr−1,28 mill kr−2,59 mill kr170,92 mill kr110,43 mill kr60,49 mill kr
20230 kr−23,14K kr−23,14K kr24,34K kr16,86K kr7 481 kr
Årsregnskap

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 24.10.2023
Raymond Olsen(f. 1972)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

5Sist endret 14.06.2024
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 24.10.2023
Regnskapsfører
repr. ALTIPLUSS ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 14.07.2026
Revisor
repr. TC NEWCO NORWAY IV ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

4 endret eierandel

Endret (4)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Georg A Ellingsen ASSelskapOrdinære aksjer34.0 %3 410
Ferra Utvikling ASSelskapOrdinære aksjer23.7 %2 380
Johnsen & Co ASSelskapOrdinære aksjer21.3 %2 140
Habos ASSelskapOrdinære aksjer21.0 %2 110

4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Nord Invest Eiendom ASBEDRKjøp og salg av egen fast eiendomSortland

Kunngjøringer15

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)ERNST & YOUNG AS(Revisor)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i aksjekapital
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i aksjekapital

Investeringer

NORD INVEST EIENDOM AS eier aksjer i 6 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Strandgata 40 ASSortland100.0 %20242025Aktiv
Kvartal 8 Sortland ASSortland100.0 %20242025Aktiv
Frydenlund Bolig ASSortland100.0 %20242025Aktiv
Sortland Sentrumseiendom ASSortland100.0 %20242025Aktiv
Sortland Byparkering ASSortland100.0 %20242025Aktiv
Skibsgården ASSortland100.0 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Også på denne adressen

+21 til på samme adresse →

Ofte spurt om Nord Invest Eiendom AS

Hva er statusen til Nord Invest Eiendom AS?

Nord Invest Eiendom AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Nord Invest Eiendom AS?

Nord Invest Eiendom AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Nord Invest Eiendom AS?

Daglig leder i Nord Invest Eiendom AS er Raymond Olsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Nord Invest Eiendom AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Georg A Ellingsen AS største eier i Nord Invest Eiendom AS med 34 % av aksjene. Nest størst er Ferra Utvikling AS med 23,7 %.

Hva er omsetningen til Nord Invest Eiendom AS?

Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 110,43 mill kr ved årsslutt.

Hva er aksjekapitalen i Nord Invest Eiendom AS?

Nord Invest Eiendom AS har en registrert aksjekapital på 10,04 mill kr, fordelt på 10 040 aksjer.

Hvor ligger Nord Invest Eiendom AS?

Forretningsadressen til Nord Invest Eiendom AS er Strandgata 13A, 8400, SORTLAND i Sortland kommune.

Hva er organisasjonsnummeret til Nord Invest Eiendom AS?

Organisasjonsnummeret til Nord Invest Eiendom AS er 932 322 021. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 24.10.2023.

Alle kommuner i Nordland