Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Kontrollvegen 1 AS

Org.nr 932285754
Omsetning
1,6 mill
+2,6 %
Resultat
898 198
−1 %
Mer

Om Kontrollvegen 1 AS

Kontrollvegen 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Eirik Andre Gjelsvik er styrets leder. I 2025 hadde Kontrollvegen 1 AS en omsetning på 1,63 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 898 198 kr. Egenkapitalen var 8,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Backe Eiendom Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 675 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Utleie av fast eiendom.

Formål

Kjøp, salg og utleie av fast eiendom samt tjenester relatert til dette, herunder deltakelse i andre selskap med tilsvarende formål.

API og MCPGET /company/932285754

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932285754" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932285754",
  "name": "KONTROLLVEGEN 1 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "932285754" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Kontrollvegen 1 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Kontrollvegen 1 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Kontrollvegen 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · +2,6 % fra 2024 · +2,7 % over 2 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20251,63 mill kr1,10 mill kr898 198 kr9,75 mill kr8,11 mill kr1,64 mill kr
20241,59 mill kr1,11 mill kr907 560 kr9,86 mill kr8,22 mill kr1,63 mill kr
20231,59 mill kr1,17 mill kr952 101 kr9,64 mill kr8,33 mill kr1,31 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler9,75 mill kr
Anleggsmidler87 %8,52 mill krOmløpsmidler13 %1,23 mill kr
Egenkapital og gjeld9,75 mill kr
Innskutt egenkapital83 %8,05 mill krOpptjent egenkapital1 %55 989 krKortsiktig gjeld17 %1,64 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader532 066 kr
Finansinntekter48 890 kr
Netto finans48 890 kr
Ordinært resultat før skatt1,15 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 20 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
3 700 kr
Gjeld til konsernselskaper
1,3 mill kr (13 % av balansen)
Avgitt konsernbidrag
1 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/932285754/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932285754/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932285754",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 1634712,
      "operating_profit": 1102646,
      "net_profit": 898198,
      "equity": 8108383,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 1592976,
      "operating_profit": 1112500,
      "net_profit": 907560,
      "equity": 8221574,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "932285754" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kontrollvegen 1 AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til Kontrollvegen 1 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Kontrollvegen 1 AS i 2025?

Roller og styre3

Styre

3Sist endret 25.10.2023
Styrets lederSignatur
Terje Falstad(f. 1966)
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
API og MCPGET /company/932285754/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932285754/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932285754",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "932285754" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Kontrollvegen 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Kontrollvegen 1 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Backe Eiendom Invest ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %1 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/932285754/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932285754/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932285754",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "BACKE EIENDOM INVEST AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "932285754" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Kontrollvegen 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Kontrollvegen 1 AS eier Backe Eiendom Invest AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Kontrollvegen 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

30,4 %
0,8 %
Vis 8 flere eiere ↓

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Kontrollvegen 1 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomBærum−

Kunngjøringer9

API og MCPGET /company/932285754/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932285754/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932285754",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-09-04", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932285754" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Kontrollvegen 1 AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Kontrollvegen 1 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Kontrollvegen 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel83,2 %37,0 %
Likviditetsgrad0,751,76
Gjeldsgrad0,201,06
Egenkapitalrentabilitet11,1 %5,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/932285754/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932285754/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932285754",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64535,
  "revenue": { "value": 1634712, "percentile": 0.7024 },
  "operating_margin": { "value": 0.6745, "percentile": 0.7924 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "932285754" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Kontrollvegen 1 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Kontrollvegen 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Kontrollvegen 1 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?

Spørsmål og svar om Kontrollvegen 1 AS

Hvor stor er bransjen Kontrollvegen 1 AS tilhører?

Kontrollvegen 1 AS er ett av 1 675 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bærum, og ett av 76 536 på landsbasis.

Hvor lenge har Kontrollvegen 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Kontrollvegen 1 AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 10 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Kontrollvegen 1 AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kontrollvegen 1 AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem er styreleder i Kontrollvegen 1 AS?

Styrets leder i Kontrollvegen 1 AS er Eirik Andre Gjelsvik. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.

Hvem eier Kontrollvegen 1 AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Backe Eiendom Invest AS største eier i Kontrollvegen 1 AS med 100 % av aksjene.

Hvem er morselskapet til Kontrollvegen 1 AS?

Selskapet er datterselskap av Backe Eiendom Invest AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Backe Holding AS.

Går Kontrollvegen 1 AS med overskudd?

Kontrollvegen 1 AS hadde i 2025 en omsetning på 1,63 mill kr og et overskudd på 898 198 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor stor aksjekapital har Kontrollvegen 1 AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Kontrollvegen 1 AS er 130 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor holder Kontrollvegen 1 AS til?

Kontrollvegen 1 AS holder til i Backe Lysaker torg 8, 1366, LYSAKER, i Bærum kommune i Akershus.

Hvorfor har ikke Kontrollvegen 1 AS revisor?

Det er ikke registrert revisor for Kontrollvegen 1 AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus