Sinneskulå AS
- Omsetning
- 520 833
- +92,6 %
- Resultat
- −80 322
- 3 års regnskap
Om Sinneskulå AS
Sinneskulå AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sirdal, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Tor Sigve Vik er styrets leder. I 2025 hadde Sinneskulå AS en omsetning på 520 833 kr, en økning på 93 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 80 322 kr. Egenkapitalen var 2,51 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Edel Sitt AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 13 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Sirdal, og ett av 14 385 i Norge. Det ble etablert samme år som 782 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Erverv og utvikling av hyttetomter, herunder oppføring av hytter og utleie og salg av slike. Deltakelse i annen virksomhet direkte eller gjennom eie av aksjer eller andeler i andre virksomheter.
Formål
Erverv og utvikling av hyttetomter, herunder oppføring av hytter og utleie og salg av slike samt deltakelse i annen virksomhet direkte eller gjennom eie av aksjer eller andeler i andre virksomheter, samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/932221543
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932221543" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932221543",
"name": "SINNESKULÅ AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SIRDAL", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932221543" })Spør AI-assistenten
Når ble Sinneskulå AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sirdal holder Sinneskulå AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sinneskulå AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +92,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 520 833 kr | 236 792 kr | −80 322 kr | 10,46 mill kr | 2,51 mill kr | 7,95 mill kr |
| 2024 | 270 417 kr | −200 399 kr | −434 734 kr | 10,83 mill kr | 2,59 mill kr | 8,24 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −152 kr | −135 kr | 1,72 mill kr | 24 296 kr | 1,69 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/932221543/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932221543/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932221543",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 520833,
"operating_profit": 236792,
"net_profit": -80322,
"equity": 2509240,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 270417,
"operating_profit": -200399,
"net_profit": -434734,
"equity": 2589562,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932221543" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sinneskulå AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sinneskulå AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sinneskulå AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 29.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 03.09.2024API og MCPGET /company/932221543/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932221543/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932221543",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932221543" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Sinneskulå AS?
List alle roller i Sinneskulå AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sinneskulå AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Edel Sitt AS50 %
- Sinneshyttå AS50 %
- Cms Kluge Advokatfirma AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Edel Sitt AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 515 000 |
| Sinneshyttå AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 515 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932221543/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932221543/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932221543",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "EDEL SITT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SINNESHYTTÅ AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932221543" })Spør AI-assistenten
Er Sinneskulå AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Sinneskulå AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sinneskulå AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sinneskulå AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Sirdal | − |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.1.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 15.1.2025 | Revisor ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 10.4.2024 | Kapital ↗ |
| 10.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.1.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932221543/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932221543/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932221543",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932221543" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Sinneskulå AS sist endret?
Har Sinneskulå AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Sinneskulå AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 24,0 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,37 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 3,17 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,2 % | -0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932221543/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932221543/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932221543",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13693,
"revenue": { "value": 520833, "percentile": 0.7095 },
"operating_margin": { "value": 0.4546, "percentile": 0.7438 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932221543" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sinneskulå AS blant de 13693 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sinneskulå AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sinneskulå AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Sinneskulå AS
Hvor stor er bransjen Sinneskulå AS tilhører?
Sinneskulå AS er ett av 13 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Sirdal, og ett av 14 385 på landsbasis.
Hvor lenge har Sinneskulå AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sinneskulå AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 11 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Sinneskulå AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sinneskulå AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Sinneskulå AS med?
Sinneskulå AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Erverv og utvikling av hyttetomter, herunder oppføring av hytter og utleie og salg av slike.
Hvilke eiere står bak Sinneskulå AS?
Største aksjonær i Sinneskulå AS er Edel Sitt AS med 50 % av aksjene, fulgt av Sinneshyttå AS (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Sinneskulå AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 520 833 kr, opp 93 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,51 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Sinneskulå AS?
Driftsresultatet for 2025 var 236 792 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Sinneskulå AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sinneskulå AS en egenkapital på 2,51 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 24 %.
Hvor solid er økonomien i Sinneskulå AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sinneskulå AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.