Hammer-Snekkerservice AS
Org.nr 932215020
Om Hammer-Snekkerservice AS
Hammer-Snekkerservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ås, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Martin Hammer Getz er daglig leder, og Martin Hammer Getz er styreleder. I 2025 hadde Hammer-Snekkerservice AS en omsetning på 3,17 mill kr, en økning på 78 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 164 579 kr. Egenkapitalen var −224 070 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Martin Hammer Getz med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 133 innen oppføring av bygninger i Ås, og ett av 24 651 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 319 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger. Snekkerarbeid, montering av dører, vinduer, kjøkken med mer.
Formål
Håndverksarbeid innen tømrerfaget.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,17 mill kr | −144 467 kr | −164 579 kr | 255 382 kr | −224 070 kr | 479 452 kr |
| 2024 | 1,78 mill kr | −72 004 kr | −94 605 kr | 452 618 kr | −59 491 kr | 512 109 kr |
| 2023 | 230 850 kr | 12 126 kr | 10 684 kr | 135 914 kr | 35 114 kr | 100 800 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 57 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 36 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 09.10.2023Styre
1Sist endret 09.10.2023Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Martin Hammer Getz | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 10 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hammer-Snekkerservice AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Ås | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.10.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 56,6 % av driftsinntektene — 8,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,6 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | -5,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -87,7 % | 29,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,30 | 1,30 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 56,6 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 27,8 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 17,5 % | 11,7 % |
| Avskrivninger | 2,7 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Hammer-Snekkerservice AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Ås
1 000+ til i Ås →Ofte spurt om Hammer-Snekkerservice AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hammer-Snekkerservice AS?
Det er registrert 24 651 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 133 i Ås.
Er Hammer-Snekkerservice AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 19 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 319 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Hammer-Snekkerservice AS bedre enn andre i bransjen?
Hammer-Snekkerservice AS hadde en driftsmargin på −4,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,8 % for oppføring av bygninger.
Hvilken status har Hammer-Snekkerservice AS i Enhetsregisteret?
Hammer-Snekkerservice AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Hammer-Snekkerservice AS?
Daglig leder i Hammer-Snekkerservice AS er Martin Hammer Getz, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Hammer-Snekkerservice AS?
Hammer-Snekkerservice AS eies i hovedsak av Martin Hammer Getz (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Hammer-Snekkerservice AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,17 mill kr, opp 78 % fra 2024. Egenkapitalen var −224 070 kr ved årsslutt.
Har Hammer-Snekkerservice AS revisor?
Hammer-Snekkerservice AS har fravalgt revisjon (registrert 09.10.2023). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.