Fjellheisen 2 AS
- Omsetning
- 63,6 mill
- +34,3 %
- Resultat
- 43,2 mill
- +25,1 %
Om Fjellheisen 2 AS
Fjellheisen 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Walter Manara er styrets leder. I 2025 hadde Fjellheisen 2 AS en omsetning på 63,65 mill kr, en økning på 34 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 43,17 mill kr. Egenkapitalen var 60,97 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ntc Infrastructure AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 929 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tromsø, og ett av 76 536 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Drift av reiselivanlegg og reiseliv samt alt som står i forbindelse med dette.
Formål
Drift av reiselivanlegg og reiseliv samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
API og MCPGET /company/932213672
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932213672" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932213672",
"name": "FJELLHEISEN 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932213672" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Fjellheisen 2 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Fjellheisen 2 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fjellheisen 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +34,3 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 63,65 mill kr | 59,36 mill kr | 43,17 mill kr | 297,05 mill kr | 60,97 mill kr | 236,08 mill kr |
| 2024 | 47,40 mill kr | 44,68 mill kr | 34,51 mill kr | 108,19 mill kr | 42,18 mill kr | 66,01 mill kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 22 mill kr (7 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 220 mill kr (74 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 440 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 24 mill kr
API og MCPGET /company/932213672/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932213672/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932213672",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 63646266,
"operating_profit": 59363342,
"net_profit": 43173749,
"equity": 60967216,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 47397846,
"operating_profit": 44677919,
"net_profit": 34509720,
"equity": 42179504,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932213672" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Fjellheisen 2 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Fjellheisen 2 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Fjellheisen 2 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 06.05.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.11.2023Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/932213672/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932213672/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932213672",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932213672" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Fjellheisen 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Fjellheisen 2 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Fjellheisen 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ntc Infrastructure AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932213672/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932213672/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932213672",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "NTC INFRASTRUCTURE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932213672" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fjellheisen 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fjellheisen 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Fjellheisen 2 AS eier Ntc Infrastructure AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 66 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Svært store eierstrukturer er avkortet — de minste eierpostene vises ikke. Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Ntc Infrastructure AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/932213672/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932213672/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932213672",
"chain": [
{ "org_no": "922576386", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "932918609", "owner_pct": 75.41, … },
{ "org_no": "933338444", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932213672" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Fjellheisen 2 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Fjellheisen 2 AS?
Hvem eier Fjellheisen 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fjellheisen 2 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Tromsø | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.5.2026 | Signatur ↗ |
| 6.5.2026 | Styre ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 22.12.2025 | Revisor ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.9.2024 | Revisor ↗ |
| 19.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.7.2024 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932213672/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932213672/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932213672",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932213672" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Fjellheisen 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fjellheisen 2 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fjellheisen 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører→68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Anne Edholm(Styremedlem)+Bernt Eivind Østhus(Styremedlem)+Walter Manara(Styrets leder)−Bernt Eivind Østhus(Styrets leder)−Kristian Høydal(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertFormål:drift av reiselivanlegg og reiseliv samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.→Drift av reiselivanlegg og reiseliv samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,2 % av driftsinntektene — 17,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 93,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 67,8 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 20,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,08 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 3,87 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 70,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +34,3 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 2,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 4,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932213672/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932213672/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932213672",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 63646266, "percentile": 0.9925 },
"operating_margin": { "value": 0.9327, "percentile": 0.9772 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932213672" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Fjellheisen 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger Fjellheisen 2 AS blant de 64535 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fjellheisen 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Fjellheisen 2 AS
Hvor stor er bransjen Fjellheisen 2 AS tilhører?
Fjellheisen 2 AS er ett av 929 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tromsø, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Fjellheisen 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Fjellheisen 2 AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 10 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Fjellheisen 2 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Fjellheisen 2 AS lå på 93,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Fjellheisen 2 AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fjellheisen 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Fjellheisen 2 AS?
Største aksjonær i Fjellheisen 2 AS er Ntc Infrastructure AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvem er morselskapet til Fjellheisen 2 AS?
Selskapet er datterselskap av Ntc Infrastructure AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er The Norwegian Travel Company AS.
Hva omsatte Fjellheisen 2 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 63,65 mill kr, opp 34 % fra 2024. Egenkapitalen var 60,97 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Fjellheisen 2 AS?
Driftsresultatet for 2025 var 59,36 mill kr (driftsmargin 93,3 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Fjellheisen 2 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Fjellheisen 2 AS en egenkapital på 60,97 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 20,5 %.
Er Fjellheisen 2 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.