- Omsetning
- 3,3 mill
- +45,5 %
- Resultat
- −352 278
- 4 års regnskap
Om Bjelkelaget AS
Bjelkelaget AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Rana, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Markus Hole er daglig leder, og Markus Hole er styreleder. I 2025 hadde Bjelkelaget AS en omsetning på 3,25 mill kr, en økning på 46 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 352 278 kr. Egenkapitalen var −310 491 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Markus Hole med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 76 innen oppføring av bygninger i Rana, og ett av 24 633 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 317 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Tømrer, oppføring og vedlikehold av bygninger.
Formål
Selge varer og tjenester innen oppføring av bygninger - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
API og MCPGET /company/932210886
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932210886" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932210886",
"name": "BJELKELAGET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RANA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932210886" })Spør AI-assistenten
Når ble Bjelkelaget AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Rana holder Bjelkelaget AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bjelkelaget AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · +45,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,25 mill kr | −294 441 kr | −352 278 kr | 216 441 kr | −310 491 kr | 526 932 kr |
| 2024 | 2,23 mill kr | −24 844 kr | −25 213 kr | 430 542 kr | 41 787 kr | 388 755 kr |
| 2023 | 95 914 kr | 49 148 kr | 37 001 kr | 94 915 kr | 67 001 kr | 27 915 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 34 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 51 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/932210886/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932210886/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932210886",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3250431,
"operating_profit": -294441,
"net_profit": -352278,
"equity": -310491,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 2233247, "operating_profit": -24844, "net_profit": -25213, "equity": 41787, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932210886" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Bjelkelaget AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Bjelkelaget AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bjelkelaget AS de siste årene.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 09.10.2023Styre
1Sist endret 07.11.2024API og MCPGET /company/932210886/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932210886/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932210886",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932210886" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Bjelkelaget AS?
List alle roller i Bjelkelaget AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bjelkelaget AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Markus Hole | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932210886/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932210886/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932210886",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932210886" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bjelkelaget AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Bjelkelaget AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bjelkelaget AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Rana | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.12.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.11.2024 | Styre ↗ |
| 15.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.1.2024 | Styre ↗ |
| 9.10.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932210886/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932210886/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932210886",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932210886" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Bjelkelaget AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Bjelkelaget AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bjelkelaget AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 61,5 % av driftsinntektene — 13,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -9,1 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -10,8 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | -143,5 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,40 | 1,30 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +45,5 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,5 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 33,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 15,1 % | 11,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932210886/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932210886/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932210886",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12272,
"revenue": { "value": 3250431, "percentile": 0.6077 },
"operating_margin": { "value": -0.0906, "percentile": 0.1712 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932210886" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Bjelkelaget AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Bjelkelaget AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Bjelkelaget AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Bjelkelaget AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Rana
1 000+ til i Rana →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Bjelkelaget AS
Hvor stor er bransjen Bjelkelaget AS tilhører?
Bjelkelaget AS er ett av 76 selskaper innen oppføring av bygninger i Rana, og ett av 24 633 på landsbasis.
Hvor lenge har Bjelkelaget AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bjelkelaget AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 19 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Bjelkelaget AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for oppføring av bygninger er en driftsmargin på 2,9 %. Bjelkelaget AS lå på −9,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Bjelkelaget AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bjelkelaget AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Bjelkelaget AS?
Markus Hole er registrert som daglig leder i Bjelkelaget AS.
Hvem er styreleder i Bjelkelaget AS?
Styrets leder i Bjelkelaget AS er Markus Hole.
Hvilke eiere står bak Bjelkelaget AS?
Største aksjonær i Bjelkelaget AS er Markus Hole med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Bjelkelaget AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,25 mill kr, opp 46 % fra 2024. Egenkapitalen var −310 491 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Bjelkelaget AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Bjelkelaget AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.