Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS
- Omsetning
- 3,2 mill
- +94,9 %
- Resultat
- −292 292
- 3 års regnskap
Om Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS
Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bodø, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Matias Nordahl Carlsen er daglig leder, og Matias Nordahl Carlsen er styreleder. I 2025 hadde Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS en omsetning på 3,17 mill kr, en økning på 95 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 292 292 kr. Egenkapitalen var −277 419 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alexandra Anker med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter i Bodø, og ett av 2 047 i Norge. Det ble etablert samme år som 164 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Korttidsutleie av hus, hytte, leilighet eller rom.
Formål
Utleie av rorbuer og drift av vandrehjem.
API og MCPGET /company/932186489
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932186489" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932186489",
"name": "JUSTAD RORBUER OG VANDREHJEM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.200",
"nace_desc": "Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BODØ", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932186489" })Spør AI-assistenten
Hvor i Bodø holder Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +94,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,17 mill kr | −292 210 kr | −292 292 kr | 651 393 kr | −277 419 kr | 928 812 kr |
| 2024 | 1,63 mill kr | −7 993 kr | −9 557 kr | 313 382 kr | 14 873 kr | 298 508 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 24 430 kr | 5 570 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 50 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 81 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/932186489/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932186489/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932186489",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3172168,
"operating_profit": -292210,
"net_profit": -292292,
"equity": -277419,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 1627621, "operating_profit": -7993, "net_profit": -9557, "equity": 14873, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932186489" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS per år.
Hvordan har omsetningen til Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 03.01.2024Styre
2Sist endret 03.01.2024Regnskapsfører
1Sist endret 02.10.2025API og MCPGET /company/932186489/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932186489/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932186489",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932186489" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS?
List alle roller i Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alexandra Anker | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
| Grafo Holding 1 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932186489/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932186489/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932186489",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "GRAFO HOLDING 1 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932186489" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS eier Grafo Holding 1 AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS | BEDR | Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter | Bodø | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932186489/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932186489/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932186489",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932186489" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 49,9 % av driftsinntektene — 23,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -9,2 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | -9,2 % | 1,0 % |
| Egenkapitalandel | -42,6 % | 31,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,60 | 1,53 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,6 % | 15,6 % |
| Lønnskostnad | 49,9 % | 26,5 % |
| Annen driftskostnad | 55,3 % | 37,7 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 4,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932186489/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932186489/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932186489",
"nace_code": "55.200",
"industry_count": 904,
"revenue": { "value": 3172168, "percentile": 0.7767 },
"operating_margin": { "value": -0.0921, "percentile": 0.2666 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932186489" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS blant de 904 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS blant de største selskapene innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+57 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS?
Det er registrert 2 047 selskaper i Norge innen drift av vandrerhjem og ferieleiligheter, hvorav 20 i Bodø.
Er Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 32 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 164 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS bedre enn andre i bransjen?
Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS hadde en driftsmargin på −9,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 5,6 % for drift av vandrerhjem og ferieleiligheter.
Er Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS et aktivt selskap?
Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS?
Daglig leder i Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS er Matias Nordahl Carlsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS?
Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS eies i hovedsak av Alexandra Anker (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,17 mill kr, opp 95 % fra 2024. Egenkapitalen var −277 419 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS?
I 2025 hadde Justad Rorbuer Og Vandrehjem AS et driftsresultat på −292 210 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −9,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.