Maurice Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 244 065
- −98,8 %
Om Maurice Holding AS
Maurice Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Stein Erik Maurice er styrets leder. I 2025 hadde Maurice Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 244 065 kr. Egenkapitalen var 20,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Stein Erik Maurice med 100 % av aksjene. Det ble etablert samme år som 5 809 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt det som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/932131609
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932131609" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932131609",
"name": "MAURICE HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932131609" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Maurice Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Maurice Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Maurice Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −9 785 kr | 244 065 kr | 20,50 mill kr | 20,49 mill kr | 19 160 kr |
| 2024 | 0 kr | −9 375 kr | 19,82 mill kr | 20,25 mill kr | 20,24 mill kr | 9 375 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 424 498 kr | 424 498 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/932131609/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932131609/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932131609",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -9785, "net_profit": 244065, "equity": 20485609, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -9375, "net_profit": 19817046, "equity": 20241544, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932131609" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Maurice Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Maurice Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Maurice Holding AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 28.11.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.02.2024API og MCPGET /company/932131609/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932131609/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932131609",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932131609" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Maurice Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Maurice Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Maurice Holding AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Stein Erik Maurice | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932131609/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932131609/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932131609",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932131609" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Maurice Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Maurice Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2023 | Styre ↗ |
| 30.9.2023 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 30.9.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932131609/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932131609/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932131609",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932131609" })Spør AI-assistenten
Når ble Maurice Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Maurice Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Maurice Holding AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 85,8 % |
| Likviditetsgrad | 189,63 | 3,56 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,2 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932131609/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932131609/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932131609",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45450,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0022 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932131609" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Maurice Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Maurice Holding AS blant de største selskapene innen uoppgitt?
Hvor solid er Maurice Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
MAURICE HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1x Holding AS | Moss | 5,4 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Maurice Holding AS
Er Maurice Holding AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 45 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 809 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Maurice Holding AS?
Maurice Holding AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Maurice Holding AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Maurice Holding AS?
Stein Erik Maurice er registrert som styreleder i Maurice Holding AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Maurice Holding AS?
Største aksjonær i Maurice Holding AS er Stein Erik Maurice med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Maurice Holding AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 20,49 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Maurice Holding AS?
I 2025 hadde Maurice Holding AS et driftsresultat på −9 785 kr.
Hvor solid er balansen til Maurice Holding AS?
Egenkapitalen i Maurice Holding AS var 20,49 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 99,9 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Maurice Holding AS?
Maurice Holding AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.