Rauland Topptur AS
- Omsetning
- 149 107
- +19,6 %
- Resultat
- −195 008
- 3 års regnskap
Om Rauland Topptur AS
Rauland Topptur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vinje, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Tor-Arne Johansen er styrets leder. I 2025 hadde Rauland Topptur AS en omsetning på 149 107 kr, en økning på 20 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 195 008 kr. Egenkapitalen var −607 924 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tor-Arne Johansen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Vinje, og ett av 5 127 i Norge. Det ble etablert samme år som 320 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet
Salg av kioskvarer, enkel bevertning, persontransport.
Formål
Hotelldrift, utleiedrift.
API og MCPGET /company/932082454
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932082454" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932082454",
"name": "RAULAND TOPPTUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.110",
"nace_desc": "Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VINJE", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932082454" })Spør AI-assistenten
Er Rauland Topptur AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Rauland Topptur AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Rauland Topptur AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +19,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 149 107 kr | −155 090 kr | −195 008 kr | 330 589 kr | −607 924 kr | 938 513 kr |
| 2024 | 124 699 kr | −290 471 kr | −324 809 kr | 406 482 kr | −412 916 kr | 819 398 kr |
| 2023 | 0 kr | −113 143 kr | −118 107 kr | 490 500 kr | −88 107 kr | 578 607 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/932082454/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932082454/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932082454",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 149107,
"operating_profit": -155090,
"net_profit": -195008,
"equity": -607924,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 124699,
"operating_profit": -290471,
"net_profit": -324809,
"equity": -412916,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932082454" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Rauland Topptur AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Rauland Topptur AS per år.
Hvordan har omsetningen til Rauland Topptur AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 18.09.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.07.2024API og MCPGET /company/932082454/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932082454/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932082454",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932082454" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Rauland Topptur AS?
Hvem er regnskapsfører for Rauland Topptur AS?
List alle roller i Rauland Topptur AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tor-Arne Johansen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 20 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932082454/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932082454/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932082454",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932082454" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Rauland Topptur AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Rauland Topptur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rauland Topptur AS | BEDR | Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler | Vinje | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.9.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932082454/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932082454/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932082454",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932082454" })Spør AI-assistenten
Når leverte Rauland Topptur AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Rauland Topptur AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Rauland Topptur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -183,9 % | 26,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,04 | 1,30 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932082454/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932082454/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932082454",
"nace_code": "47.110",
"industry_count": 3545,
"revenue": { "value": 149107, "percentile": 0.1926 },
"operating_margin": { "value": -1.0401, "percentile": 0.0246 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932082454" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Rauland Topptur AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Rauland Topptur AS på i bransjen?
Hvor ligger Rauland Topptur AS blant de 3545 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Rauland Topptur AS
Hvor stor er bransjen Rauland Topptur AS tilhører?
Rauland Topptur AS er ett av 6 selskaper innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Vinje, og ett av 5 127 på landsbasis.
Hvor lenge har Rauland Topptur AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Rauland Topptur AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 22 % av selskapene i bransjen.
Er Rauland Topptur AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Rauland Topptur AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Rauland Topptur AS?
Rauland Topptur AS er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler (næringskode 47.110). Registrert aktivitet: Salg av kioskvarer, enkel bevertning, persontransport.
Hvem eier Rauland Topptur AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tor-Arne Johansen største eier i Rauland Topptur AS med 100 % av aksjene.
Går Rauland Topptur AS med overskudd?
Rauland Topptur AS hadde i 2025 en omsetning på 149 107 kr og et underskudd på 195 008 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Rauland Topptur AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Rauland Topptur AS en egenkapital på −607 924 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −183,9 %.
Er Rauland Topptur AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2024. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.