Skien Øyelegesenter AS
- Omsetning
- 10,8 mill
- +16,7 %
- Resultat
- 4,9 mill
- +31,4 %
- Ansatte
- 8
- +1 siden mars
Om Skien Øyelegesenter AS
Skien Øyelegesenter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Carl Thomas Carlsten er daglig leder, og Irena Petkevic Carlsten er styreleder. I 2025 hadde Skien Øyelegesenter AS en omsetning på 10,83 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,95 mill kr. Egenkapitalen var 7,10 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Carlsten Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 47 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Skien, og ett av 3 713 i Norge. Det ble etablert samme år som 344 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Øyelege.
Formål
Øyelegetjeneste.
API og MCPGET /company/932062623
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932062623" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932062623",
"name": "SKIEN ØYELEGESENTER AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.221",
"nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "932062623" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Skien Øyelegesenter AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Skien Øyelegesenter AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Skien Øyelegesenter AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +16,7 % fra 2024 · +3,5 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,83 mill kr | 5,23 mill kr | 4,95 mill kr | 14,26 mill kr | 7,10 mill kr | 7,16 mill kr |
| 2024 | 9,28 mill kr | 4,51 mill kr | 3,77 mill kr | 15,10 mill kr | 7,15 mill kr | 7,95 mill kr |
| 2023 | 10,47 mill kr | 5,45 mill kr | 4,36 mill kr | 11,93 mill kr | 6,39 mill kr | 5,54 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 25 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 400 000 kr (3 % av balansen)
API og MCPGET /company/932062623/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932062623/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932062623",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10830810,
"operating_profit": 5231269,
"net_profit": 4946436,
"equity": 7099706,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9282716,
"operating_profit": 4512479,
"net_profit": 3765166,
"equity": 7153269,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "932062623" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Skien Øyelegesenter AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Skien Øyelegesenter AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Skien Øyelegesenter AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 27.01.2026Styre
3Sist endret 27.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 25.10.2024Revisor
1Sist endret 13.09.2023API og MCPGET /company/932062623/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932062623/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932062623",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "932062623" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Skien Øyelegesenter AS?
Hvem er regnskapsfører for Skien Øyelegesenter AS?
List alle roller i Skien Øyelegesenter AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Carlsten Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/932062623/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932062623/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932062623",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CARLSTEN HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "932062623" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Skien Øyelegesenter AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Skien Øyelegesenter AS eier Carlsten Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Skien Øyelegesenter AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Carlsten Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/932062623/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932062623/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932062623",
"chain": [
{ "org_no": "898367592", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "932062623", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "932062623" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Skien Øyelegesenter AS?
Hvem eier Skien Øyelegesenter AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Skien Øyelegesenter AS | BEDR | Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester | Skien | 8 |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.1.2026 | Styre ↗ |
| 27.1.2026 | Daglig leder ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.12.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 13.12.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 12.10.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/932062623/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932062623/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932062623",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-27", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932062623" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Skien Øyelegesenter AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Skien Øyelegesenter AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Skien Øyelegesenter AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 24,9 % av driftsinntektene — 8,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 48,3 % | 28,0 % |
| Resultatmargin | 45,7 % | 23,8 % |
| Egenkapitalandel | 49,8 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,75 | 1,81 |
| Gjeldsgrad | 1,01 | 0,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 69,7 % | 36,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,7 % | +4,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,35 mill kr | 1,41 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,6 % | 4,6 % |
| Lønnskostnad | 24,9 % | 32,9 % |
| Annen driftskostnad | 15,6 % | 23,5 % |
| Avskrivninger | 3,5 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/932062623/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/932062623/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "932062623",
"nace_code": "86.221",
"industry_count": 1287,
"revenue": { "value": 10830810, "percentile": 0.9069 },
"operating_margin": { "value": 0.483, "percentile": 0.751 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "932062623" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Skien Øyelegesenter AS på i bransjen?
Hvor ligger Skien Øyelegesenter AS blant de 1287 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Skien Øyelegesenter AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Skien Øyelegesenter AS
Hvor stor er bransjen Skien Øyelegesenter AS tilhører?
Skien Øyelegesenter AS er ett av 47 selskaper innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Skien, og ett av 3 713 på landsbasis.
Hvor lenge har Skien Øyelegesenter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Skien Øyelegesenter AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Skien Øyelegesenter AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Skien Øyelegesenter AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Skien Øyelegesenter AS?
Organisasjonsformen til Skien Øyelegesenter AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Skien Øyelegesenter AS?
Carl Thomas Carlsten er registrert som daglig leder i Skien Øyelegesenter AS.
Hvem er styreleder i Skien Øyelegesenter AS?
Styrets leder i Skien Øyelegesenter AS er Irena Petkevic Carlsten. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Skien Øyelegesenter AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Carlsten Holding AS største eier i Skien Øyelegesenter AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Skien Øyelegesenter AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 10,83 mill kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 7,10 mill kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.