Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Luramyrveien 49 AS

Org.nr 932036649
Omsetning
2,2 mill
+6,8 %
Resultat
413 014
+301,9 %

Om Luramyrveien 49 AS

Luramyrveien 49 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Sissel Lindal Stangeland er styrets leder. I 2025 hadde Luramyrveien 49 AS en omsetning på 2,24 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 413 014 kr. Egenkapitalen var 538 194 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sissel Lindal Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 997 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Sandnes, og ett av 76 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 896 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).

Aktivitet

Utleie av fast eiendom.

Formål

Eie og utleie av fast eiendom, samt eie og forvalte aksjer og andeler.

API og MCPGET /company/932036649

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932036649" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932036649",
  "name": "LURAMYRVEIEN 49 AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.200",
  "nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "932036649" })

Spør AI-assistenten

  • Hva driver Luramyrveien 49 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Luramyrveien 49 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Luramyrveien 49 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · +6,8 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,24 mill kr859 271 kr413 014 kr18,36 mill kr538 194 kr17,82 mill kr
20242,10 mill kr461 387 kr102 773 kr18,82 mill kr125 180 kr18,70 mill kr
2023––27 kr29 027 kr22 407 kr6 620 kr

Balanse

2025
Eiendeler18,36 mill kr
Anleggsmidler91 %16,77 mill krOmløpsmidler9 %1,59 mill kr
Egenkapital og gjeld18,36 mill kr
Innskutt egenkapital0 %30 000 krOpptjent egenkapital3 %508 194 krLangsiktig gjeld37 %6,81 mill krKortsiktig gjeld60 %11,01 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,38 mill kr
Finansinntekter192 558 kr
Finanskostnader564 973 kr
Netto finans−372 414 kr
Ordinært resultat før skatt486 857 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Gjeld til konsernselskaper
6,5 mill kr (35 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/932036649/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932036649/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932036649",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 2240459,
      "operating_profit": 859271,
      "net_profit": 413014,
      "equity": 538194,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2096836,
      "operating_profit": 461387,
      "net_profit": 102773,
      "equity": 125180,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "932036649" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Luramyrveien 49 AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Luramyrveien 49 AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Luramyrveien 49 AS de siste årene.

Roller og styre2

Styre

1Sist endret 07.09.2023
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 29.10.2024
Regnskapsfører
repr. AIDER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/932036649/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932036649/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932036649",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "932036649" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Luramyrveien 49 AS?
  • List alle roller i Luramyrveien 49 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Luramyrveien 49 AS?

Aksjonærer og eierstruktur

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Sissel Lindal Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %30 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/932036649/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932036649/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932036649",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "SISSEL LINDAL HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "932036649" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Luramyrveien 49 AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Luramyrveien 49 AS eier Sissel Lindal Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Luramyrveien 49 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Luramyrveien 49 ASBEDRUtleie av egen eller leid fast eiendomSandnes−

Kunngjøringer6

API og MCPGET /company/932036649/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932036649/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932036649",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "932036649" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke fusjoner har Luramyrveien 49 AS vært involvert i?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Luramyrveien 49 AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Luramyrveien 49 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 37,0 % av driftsinntektene — 22,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin38,4 %42,3 %
Resultatmargin18,4 %17,1 %
Egenkapitalandel2,9 %37,0 %
Likviditetsgrad0,141,76
Gjeldsgrad33,111,06
Egenkapitalrentabilitet76,7 %5,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+6,8 %+2,4 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad6,1 %8,0 %
Lønnskostnad0,1 %5,9 %
Annen driftskostnad18,4 %19,2 %
Avskrivninger37,0 %14,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/932036649/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/932036649/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "932036649",
  "nace_code": "68.200",
  "industry_count": 64528,
  "revenue": { "value": 2240459, "percentile": 0.7562 },
  "operating_margin": { "value": 0.3835, "percentile": 0.4638 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "932036649" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Luramyrveien 49 AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Luramyrveien 49 AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Luramyrveien 49 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?

Investeringer

LURAMYRVEIEN 49 AS eier aksjer i 3 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Elkem ASAOslo0,0 %20242025Aktiv
Lerøy Seafood Group ASABergen0,0 %20242025Aktiv
Aker Bp ASABærum0,0 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Luramyrveien 49 AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Luramyrveien 49 AS?

Det er registrert 76 523 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 997 i Sandnes.

Er Luramyrveien 49 AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 10 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 896 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Luramyrveien 49 AS bedre enn andre i bransjen?

Luramyrveien 49 AS hadde en driftsmargin på 38,4 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 42,3 % for utleie av egen eller leid fast eiendom.

Er Luramyrveien 49 AS et aktivt selskap?

Luramyrveien 49 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva driver Luramyrveien 49 AS med?

Luramyrveien 49 AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Utleie av fast eiendom.

Hvem sitter i styret i Luramyrveien 49 AS?

Sissel Lindal Stangeland er registrert som styreleder i Luramyrveien 49 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Luramyrveien 49 AS?

Største aksjonær i Luramyrveien 49 AS er Sissel Lindal Holding AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hva er omsetningen til Luramyrveien 49 AS?

Luramyrveien 49 AS hadde i 2025 en omsetning på 2,24 mill kr og et overskudd på 413 014 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hva er driftsresultatet til Luramyrveien 49 AS?

I 2025 hadde Luramyrveien 49 AS et driftsresultat på 859 271 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 38,4 %.

Hvor solid er balansen til Luramyrveien 49 AS?

Egenkapitalen i Luramyrveien 49 AS var 538 194 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 2,9 % av totalkapitalen.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Rogaland