- Omsetning
- 15,5 mill
- +5,4 %
- Resultat
- 868 811
- −30 %
- Ansatte
- 8
- −1 siden mars
Om Innlandet Taktekking AS
Innlandet Taktekking AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringsaker, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Takarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Henrik Syljuberget Bergmann er daglig leder, og Frode Solheim er styreleder. I 2025 hadde Innlandet Taktekking AS en omsetning på 15,52 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 868 811 kr. Egenkapitalen var 1,79 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fk Solheim Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen takarbeid i Ringsaker, og ett av 1 592 i Norge. Det ble etablert samme år som 116 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Takarbeid, bygningshåndverkere, montasje, service, vedlikehold.
Formål
Montasje, service og vedlikehold av tak og bygg.
API og MCPGET /company/931996835
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931996835" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931996835",
"name": "INNLANDET TAKTEKKING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.410",
"nace_desc": "Takarbeid",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "RINGSAKER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931996835" })Spør AI-assistenten
Er Innlandet Taktekking AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Innlandet Taktekking AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Innlandet Taktekking AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +5,4 % fra 2024 · +606,6 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,52 mill kr | 1,13 mill kr | 868 811 kr | 5,47 mill kr | 1,79 mill kr | 3,67 mill kr |
| 2024 | 14,73 mill kr | 1,62 mill kr | 1,24 mill kr | 4,73 mill kr | 1,53 mill kr | 3,21 mill kr |
| 2023 | 2,20 mill kr | 964 726 kr | 740 200 kr | 2,60 mill kr | 884 630 kr | 1,71 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 38 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931996835/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931996835/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931996835",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15520645,
"operating_profit": 1131652,
"net_profit": 868811,
"equity": 1794579,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14725285,
"operating_profit": 1616795,
"net_profit": 1241137,
"equity": 1525767,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931996835" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Innlandet Taktekking AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Innlandet Taktekking AS per år.
Hvordan har omsetningen til Innlandet Taktekking AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 31.08.2023Styre
3Sist endret 09.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 04.09.2023Revisor
1Sist endret 05.10.2026API og MCPGET /company/931996835/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931996835/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931996835",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931996835" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Innlandet Taktekking AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Innlandet Taktekking AS?
Hvem er regnskapsfører for Innlandet Taktekking AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fk Solheim Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 500 |
| Hb-Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 500 |
| Kvåle Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 500 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931996835/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931996835/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931996835",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "FK SOLHEIM HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "HB-INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931996835" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Innlandet Taktekking AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Innlandet Taktekking AS eier Fk Solheim Holding AS, og hvem eier resten?
Er Innlandet Taktekking AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Innlandet Taktekking AS | BEDR | Takarbeid | Ringsaker | 8 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.10.2026 | Revisor ↗ |
| 28.7.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2025 | Revisor ↗ |
| 8.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2024 | Signatur ↗ |
| 4.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2023 | Kapital ↗ |
| 2.12.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.8.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931996835/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931996835/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931996835",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-05", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931996835" })Spør AI-assistenten
Når leverte Innlandet Taktekking AS sist godkjent årsregnskap?
Har Innlandet Taktekking AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Innlandet Taktekking AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 44,5 % av driftsinntektene — 10,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,3 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | 32,8 % | 38,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,47 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 2,05 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 48,4 % | 16,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,4 % | +0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,94 mill kr | 1,45 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 44,5 % | 34,4 % |
| Lønnskostnad | 37,9 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 8,9 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931996835/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931996835/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931996835",
"nace_code": "43.410",
"industry_count": 930,
"revenue": { "value": 15520645, "percentile": 0.8274 },
"operating_margin": { "value": 0.0729, "percentile": 0.5873 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931996835" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Innlandet Taktekking AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Innlandet Taktekking AS på i bransjen?
Hvor ligger Innlandet Taktekking AS blant de 930 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Godkjenninger og registre
Innlandet Taktekking AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Taktekkingsarbeid | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Innlandet Taktekking AS
Hvor stor er bransjen Innlandet Taktekking AS tilhører?
Innlandet Taktekking AS er ett av 20 selskaper innen takarbeid i Ringsaker, og ett av 1 592 på landsbasis.
Hvor lenge har Innlandet Taktekking AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Innlandet Taktekking AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 24 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Innlandet Taktekking AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Innlandet Taktekking AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Innlandet Taktekking AS?
Henrik Syljuberget Bergmann er registrert som daglig leder i Innlandet Taktekking AS.
Hvem er største aksjonær i Innlandet Taktekking AS?
Største aksjonær i Innlandet Taktekking AS er Fk Solheim Holding AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Hb-Invest AS (33,3 %) og Kvåle Holding AS (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Innlandet Taktekking AS for i 2025?
I 2025 omsatte Innlandet Taktekking AS for 15,52 mill kr, opp 5 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 868 811 kr.
Hvor mange jobber i Innlandet Taktekking AS?
Det er registrert 8 ansatte i Innlandet Taktekking AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Er Innlandet Taktekking AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.