Log Montasje AS
- Omsetning
- 3,0 mill
- +74,4 %
- Resultat
- 120 163
- −53,4 %
- Ansatte
- 5
- −2 siden mars
Om Log Montasje AS
Log Montasje AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Helge Log er daglig leder, og Marius Log er styreleder. Selskapet er ett av 28 innen snekkerarbeid i Sola, og ett av 11 279 i Norge. Det ble etablert samme år som 940 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Montasje, vedlikehold, service, drift og byggetjenester.
AI-sammendrag
Rask vekst på 74% til 3 mill. kr avslører en liten, nyetablert aktør innen snekkerarbeid som allerede leverer over snittets driftsmargin og egenkapitalandel for bransjen. Med kun fem ansatte og gjeld på 547 000 kr mot en egenkapital på 216 000 kr er selskapet fortsatt sårbart for svingninger, men lønnsomheten i 2025 tyder på at Helge Log har funnet en fungerende nisje i Sola-området.
API og MCPGET /company/931930990
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931930990" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931930990",
"name": "LOG MONTASJE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931930990" })Spør AI-assistenten
Er Log Montasje AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Log Montasje AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Log Montasje AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +74,4 % fra 2024 · +1 395,9 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,00 mill kr | 171 235 kr | 120 163 kr | 762 196 kr | 215 601 kr | 546 596 kr |
| 2024 | 1,72 mill kr | 330 177 kr | 257 802 kr | 1,10 mill kr | 95 438 kr | 1,00 mill kr |
| 2023 | 200 715 kr | 47 553 kr | 38 207 kr | 106 163 kr | 62 636 kr | 43 527 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 29 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931930990/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931930990/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931930990",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3002450,
"operating_profit": 171235,
"net_profit": 120163,
"equity": 215601,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 1721968, "operating_profit": 330177, "net_profit": 257802, "equity": 95438, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931930990" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Log Montasje AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Log Montasje AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Log Montasje AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 11.06.2024Styre
3Sist endret 11.06.2024API og MCPGET /company/931930990/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931930990/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931930990",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931930990" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Log Montasje AS?
List alle roller i Log Montasje AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Log Montasje AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Log Finance Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 000 |
| Log Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 000 |
| Preben Log | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931930990/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931930990/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931930990",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "LOG FINANCE HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 33.33,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "LOG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931930990" })Spør AI-assistenten
Er Log Montasje AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Log Montasje AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Log Montasje AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Log Montasje AS | BEDR | Snekkerarbeid | Sola | 5 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.4.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.3.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.3.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 11.6.2024 | Signatur ↗ |
| 11.6.2024 | Styre ↗ |
| 11.6.2024 | Daglig leder ↗ |
| 18.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931930990/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931930990/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931930990",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931930990" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Log Montasje AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Log Montasje AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Log Montasje AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→5
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Gjerdebakken 6→c/o Marius Log Prestaskjersarmen 21Postnummer:4027→4058Poststed:STAVANGER→TANANGERKommune:STAVANGER→SOLA
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 19,2 % av driftsinntektene — 20,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,7 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 28,3 % | 26,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,21 |
| Gjeldsgrad | 2,54 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 55,7 % | 17,7 % |
| Omsetning per ansatt | 600 490 kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 19,2 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 52,7 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 21,5 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931930990/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931930990/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931930990",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2784,
"revenue": { "value": 3002450, "percentile": 0.7008 },
"operating_margin": { "value": 0.057, "percentile": 0.6144 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931930990" })Spør AI-assistenten
Er Log Montasje AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
Hvor solid er Log Montasje AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Log Montasje AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Log Montasje AS
Hvor stor er bransjen Log Montasje AS tilhører?
Log Montasje AS er ett av 28 selskaper innen snekkerarbeid i Sola, og ett av 11 279 på landsbasis.
Hvor lenge har Log Montasje AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Log Montasje AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Log Montasje AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for snekkerarbeid er en driftsmargin på 2,5 %. Log Montasje AS lå på 5,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Log Montasje AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Log Montasje AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Log Montasje AS?
Helge Log er registrert som daglig leder i Log Montasje AS.
Hvem er styreleder i Log Montasje AS?
Styrets leder i Log Montasje AS er Marius Log. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Log Montasje AS?
Største aksjonær i Log Montasje AS er Log Finance Holding AS med 33,3 % av aksjene, fulgt av Log Holding AS (33,3 %) og Preben Log (33,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Log Montasje AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 3,00 mill kr, opp 74 % fra 2024. Egenkapitalen var 215 601 kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Log Montasje AS?
Driftsresultatet for 2025 var 171 235 kr (driftsmargin 5,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Log Montasje AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Log Montasje AS en egenkapital på 215 601 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 28,3 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.