Atrå Kontorbygg AS
- Omsetning
- 603 711
- −13 %
- Resultat
- 80 036
- −35,9 %
Om Atrå Kontorbygg AS
Atrå Kontorbygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tinn, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1982 og har vært i drift i 44 år. Signe Aslaug Olesrud er styrets leder. I 2025 hadde Atrå Kontorbygg AS en omsetning på 603 711 kr, en nedgang på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 80 036 kr. Egenkapitalen var 998 750 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kari Anne Valsø med 13 % av aksjene. Selskapet er ett av 90 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tinn, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 96 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Bygge eller erhverve for utleige til kontorverk- semd eller anna liknande verksemd, høvelege byg- ningar, og drive eigedomane, eller delta i andre selskap med liknande føremål.
API og MCPGET /company/931852000
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931852000" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931852000",
"name": "ATRÅ KONTORBYGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TINN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931852000" })Spør AI-assistenten
Hva driver Atrå Kontorbygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Atrå Kontorbygg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Atrå Kontorbygg AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −13 % fra 2024 · +41,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 603 711 kr | 147 752 kr | 80 036 kr | 1,71 mill kr | 998 750 kr | 715 388 kr |
| 2024 | 694 192 kr | 231 951 kr | 124 848 kr | 1,97 mill kr | 918 714 kr | 1,05 mill kr |
| 2023 | 666 147 kr | 203 331 kr | 136 267 kr | 1,87 mill kr | 793 866 kr | 1,07 mill kr |
| 2022 | 546 057 kr | −101 681 kr | −123 582 kr | 1,28 mill kr | 657 599 kr | 619 095 kr |
| 2021 | 425 716 kr | 52 891 kr | 15 161 kr | 1,47 mill kr | 781 181 kr | 691 050 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 30 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931852000/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931852000/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931852000",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 603711, "operating_profit": 147752, "net_profit": 80036, "equity": 998750, … },
{ "year": 2024, "revenue": 694192, "operating_profit": 231951, "net_profit": 124848, "equity": 918714, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931852000" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Atrå Kontorbygg AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Atrå Kontorbygg AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Atrå Kontorbygg AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 26.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 09.12.2023API og MCPGET /company/931852000/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931852000/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931852000",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931852000" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Atrå Kontorbygg AS?
List alle roller i Atrå Kontorbygg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Atrå Kontorbygg AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute · 2 endret eierandel
- Åse Røysland5 %
- Marit Røysland5 %
- Sigmund Røyslandhadde 10 %
- Irene Bøen Rue2 % → 3 %
- Marianne Bøen3 % → 2 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kari Anne Valsø | Person | Ordinære aksjer | 13,0 % | 13 |
| Hans Røysland | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 |
| Harald Tveit | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 |
| Olav Ulleren | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 10 |
| John Tverberg | Person | Ordinære aksjer | 8,0 % | 8 |
| Åse Røysland | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 |
| Berit Rongsjord | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 |
| Kari Rongsjord Marumsrud | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 |
| Liv Margot Olesrud Kristiansen | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 |
| Marit Bratterud Fuglesteg | Person | Ordinære aksjer | 5,0 % | 5 |
21 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931852000/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931852000/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931852000",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MAARFJELL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 1, "year": 2025, … },
…
],
"total": 21
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931852000" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Atrå Kontorbygg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Atrå Kontorbygg AS eier Maarfjell AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Atrå Kontorbygg AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 9 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Atrå Kontorbygg AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Tinn | − |
Kunngjøringer41
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.6.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.6.2026 | Styre ↗ |
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.3.2026 | Styre ↗ |
| 24.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.10.2023 | Styre ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931852000/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931852000/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931852000",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-26", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-06-26", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931852000" })Spør AI-assistenten
Når ble Atrå Kontorbygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Atrå Kontorbygg AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Atrå Kontorbygg AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Arnt Ivar Hvammen(Styremedlem)+Signe Aslaug Olesrud(Styrets leder)−Signe Aslaug Olesrud(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:-→Sandven 25
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 58,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,65 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,72 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,0 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931852000/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931852000/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931852000",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 603711, "percentile": 0.5178 },
"operating_margin": { "value": 0.2447, "percentile": 0.3542 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931852000" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Atrå Kontorbygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Atrå Kontorbygg AS på i bransjen?
Hvor ligger Atrå Kontorbygg AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
ATRÅ KONTORBYGG AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Atrå Barn & Fritid AS | Tinn | 28,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Tinn Håndverkssenter AS | Tinn | 18,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Atrå Kontorbygg AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Atrå Kontorbygg AS?
Det er registrert 76 533 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 90 i Tinn.
Er Atrå Kontorbygg AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1982, som er lenger enn 96 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 200 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Atrå Kontorbygg AS i Enhetsregisteret?
Atrå Kontorbygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Atrå Kontorbygg AS?
Signe Aslaug Olesrud er registrert som styreleder i Atrå Kontorbygg AS, i et styre med 3 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Atrå Kontorbygg AS?
Største aksjonær i Atrå Kontorbygg AS er Kari Anne Valsø med 13 % av aksjene, fulgt av Hans Røysland (10 %) og Harald Tveit (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Atrå Kontorbygg AS?
Atrå Kontorbygg AS hadde i 2025 en omsetning på 603 711 kr og et overskudd på 80 036 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Atrå Kontorbygg AS?
Atrå Kontorbygg AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Atrå Kontorbygg AS?
Forretningsadressen til Atrå Kontorbygg AS er Sandven 25, 3656, ATRÅ i Tinn kommune.
Er Atrå Kontorbygg AS registrert i MVA-registeret?
Atrå Kontorbygg AS er registrert i MVA-registeret (siden 2003) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.