Nord Hår AS
- Omsetning
- 677 226
- +236,2 %
- Resultat
- −88 110
- 2 års regnskap
Om Nord Hår AS
Nord Hår AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alta, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Selskapet er under avvikling. Linn Amundsen er styrets leder. I 2024 hadde Nord Hår AS en omsetning på 677 226 kr, en økning på 236 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 88 110 kr. Egenkapitalen var −183 091 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Linn Amundsen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 40 innen frisering og barbering i Alta, og ett av 8 811 i Norge. Det ble etablert samme år som 580 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Frisering og skjønnhetspleie.
Formål
Frisørtjenester, salg av varer/tjenester og alt som har med hår, velvære.
API og MCPGET /company/931835130
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931835130" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931835130",
"name": "NORD HÅR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALTA", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931835130" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Nord Hår AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nord Hår AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Nord Hår AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2024 · +236,2 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 677 226 kr | −67 969 kr | −88 110 kr | 87 097 kr | −183 091 kr | 270 187 kr |
| 2023 | 201 435 kr | −112 693 kr | −124 980 kr | 225 086 kr | −94 980 kr | 320 066 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 64 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 43 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/931835130/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931835130/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931835130",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 677226,
"operating_profit": -67969,
"net_profit": -88110,
"equity": -183091,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 201435,
"operating_profit": -112693,
"net_profit": -124980,
"equity": -94980,
…
}
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931835130" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nord Hår AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nord Hår AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nord Hår AS utviklet seg fra 2023 til 2024?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 04.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2023Bostyrer
1Sist endret 21.08.2026API og MCPGET /company/931835130/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931835130/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931835130",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931835130" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nord Hår AS?
Hvem er regnskapsfører for Nord Hår AS?
List alle roller i Nord Hår AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Linn Amundsen | Person | A-aksjer | 100,0 % | 10 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/931835130/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931835130/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931835130",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931835130" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nord Hår AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Nord Hår AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.8.2026 | Tvangsavvikling ↗ |
| 14.5.2025 | Oppløsning ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.5.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931835130/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931835130/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931835130",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-21", "type": "Tvangsavvikling", … },
{ "dato": "2025-05-14", "type": "Oppløsning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931835130" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nord Hår AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Nord Hår AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nord Hår AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertUnder tvangsavvikling:Nei→Ja
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -210,2 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,59 | 1,31 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931835130/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931835130/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931835130",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3132,
"revenue": { "value": 677226, "percentile": 0.2293 },
"operating_margin": { "value": -0.1004, "percentile": 0.1006 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931835130" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Nord Hår AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nord Hår AS blant de største selskapene innen frisering og barbering?
Hvor solid er Nord Hår AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Nord Hår AS
Hvor stor er bransjen Nord Hår AS tilhører?
Nord Hår AS er ett av 40 selskaper innen frisering og barbering i Alta, og ett av 8 811 på landsbasis.
Hvor lenge har Nord Hår AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nord Hår AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.
Er Nord Hår AS fortsatt i drift?
Nord Hår AS er under tvangsavvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Nord Hår AS?
Nord Hår AS er registrert i bransjen Frisering og barbering (næringskode 96.210). Registrert aktivitet: Frisering og skjønnhetspleie.
Hvilken selskapsform har Nord Hår AS?
Organisasjonsformen til Nord Hår AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Nord Hår AS?
Nord Hår AS eies i hovedsak av Linn Amundsen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2024.
Hva omsatte Nord Hår AS for i 2024?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 677 226 kr, opp 236 % fra 2023. Egenkapitalen var −183 091 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Nord Hår AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Nord Hår AS en egenkapital på −183 091 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −210,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.