Meldal Billakkering AS
- Omsetning
- 5,2 mill
- +24,9 %
- Resultat
- 411 395
- +86,6 %
Om Meldal Billakkering AS
Meldal Billakkering AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Inderøy, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Martin Hynne Meldal er daglig leder, og Martin Hynne Meldal er styreleder. I 2025 hadde Meldal Billakkering AS en omsetning på 5,18 mill kr, en økning på 25 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 411 395 kr. Egenkapitalen var 748 780 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Beitstad Bil AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Inderøy, og ett av 7 164 i Norge. Det ble etablert samme år som 410 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Reparasjon og vedlikehold av biler.
Formål
Levere tjenester innen oppretting, lakkering og mekanisk reparasjon av bil og andre kjøretøy, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/931831593
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931831593" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931831593",
"name": "MELDAL BILLAKKERING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "INDERØY", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931831593" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Meldal Billakkering AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Meldal Billakkering AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Inderøy holder Meldal Billakkering AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +24,9 % fra 2024 · +341,1 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,18 mill kr | 528 243 kr | 411 395 kr | 1,27 mill kr | 748 780 kr | 521 077 kr |
| 2024 | 4,15 mill kr | 282 919 kr | 220 483 kr | 727 435 kr | 337 385 kr | 390 050 kr |
| 2023 | 1,17 mill kr | 21 669 kr | 16 902 kr | 388 100 kr | 116 902 kr | 271 198 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 43 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931831593/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931831593/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931831593",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5182070,
"operating_profit": 528243,
"net_profit": 411395,
"equity": 748780,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4150210,
"operating_profit": 282919,
"net_profit": 220483,
"equity": 337385,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931831593" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Meldal Billakkering AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Meldal Billakkering AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Meldal Billakkering AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 22.08.2023Styre
2Sist endret 22.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 23.08.2023API og MCPGET /company/931831593/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931831593/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931831593",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931831593" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Meldal Billakkering AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Meldal Billakkering AS?
Hvem er regnskapsfører for Meldal Billakkering AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Beitstad Bil AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Martin Hynne Meldal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931831593/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931831593/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931831593",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BEITSTAD BIL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931831593" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Meldal Billakkering AS eier Beitstad Bil AS, og hvem eier resten?
Er Meldal Billakkering AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Meldal Billakkering AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Meldal Billakkering AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Inderøy | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.8.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931831593/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931831593/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931831593",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931831593" })Spør AI-assistenten
Når ble Meldal Billakkering AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Meldal Billakkering AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Meldal Billakkering AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 49,3 % av driftsinntektene — 11,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,2 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 7,9 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 59,0 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,22 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,70 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 54,9 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +24,9 % | +5,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,3 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 23,8 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 16,4 % | 18,8 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931831593/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931831593/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931831593",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3620,
"revenue": { "value": 5182070, "percentile": 0.5501 },
"operating_margin": { "value": 0.1019, "percentile": 0.7186 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931831593" })Spør AI-assistenten
Er Meldal Billakkering AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Meldal Billakkering AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Meldal Billakkering AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Meldal Billakkering AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Meldal Billakkering AS?
Det er registrert 7 164 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 17 i Inderøy.
Er Meldal Billakkering AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 26 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 410 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Meldal Billakkering AS i Enhetsregisteret?
Meldal Billakkering AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Meldal Billakkering AS?
Meldal Billakkering AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Meldal Billakkering AS?
Daglig leder i Meldal Billakkering AS er Martin Hynne Meldal, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Meldal Billakkering AS?
Største aksjonær i Meldal Billakkering AS er Beitstad Bil AS med 50 % av aksjene, fulgt av Martin Hynne Meldal (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Meldal Billakkering AS?
Meldal Billakkering AS hadde i 2025 en omsetning på 5,18 mill kr og et overskudd på 411 395 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Meldal Billakkering AS?
Forretningsadressen til Meldal Billakkering AS er Sundsøya 4, 7670, INDERØY i Inderøy kommune.
Er Meldal Billakkering AS registrert i MVA-registeret?
Meldal Billakkering AS er registrert i MVA-registeret (siden 2023) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.