Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Instaworks AS

Org.nr 931824899
Omsetning
2,1 mill
+99,9 %
Resultat
3 661
−93,1 %
Mer

Om Instaworks AS

Instaworks AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vaksdal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Arminas Girtavicius er daglig leder, og Arminas Girtavicius er styreleder. I 2025 hadde Instaworks AS en omsetning på 2,07 mill kr, en økning på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3 661 kr. Egenkapitalen var 57 433 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arminas Girtavicius med 90 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen snekkerarbeid i Vaksdal, og ett av 11 278 i Norge. Det ble etablert samme år som 940 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Snekkerarbeid, montering av dører, vinduer, kjøkken med mer.

Formål

Skal selge varer og tjenester innen snekkerarbeid, og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.

API og MCPGET /company/931824899

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931824899" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931824899",
  "name": "INSTAWORKS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.320",
  "nace_desc": "Snekkerarbeid",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "VAKSDAL", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "931824899" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Instaworks AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Vaksdal holder Instaworks AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Instaworks AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2022–2025 · +99,9 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,07 mill kr25 013 kr3 661 kr483 713 kr57 433 kr426 280 kr
20241,04 mill kr62 929 kr53 138 kr106 958 kr53 772 kr53 187 kr
20230 kr−22 192 kr−23 797 kr71 kr−4 936 kr5 007 kr
20220 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler483 713 kr
Anleggsmidler63 %303 300 krOmløpsmidler37 %180 413 kr
Egenkapital og gjeld483 713 kr
Innskutt egenkapital6 %30 000 krOpptjent egenkapital6 %27 433 krLangsiktig gjeld58 %278 914 krKortsiktig gjeld30 %147 366 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,04 mill kr
Finansinntekter1 203 kr
Finanskostnader14 596 kr
Netto finans−13 393 kr
Ordinært resultat før skatt11 620 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 48 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 16 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

API og MCPGET /company/931824899/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931824899/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931824899",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 2069510, "operating_profit": 25013, "net_profit": 3661, "equity": 57433, … },
    { "year": 2024, "revenue": 1035190, "operating_profit": 62929, "net_profit": 53138, "equity": 53772, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "931824899" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Instaworks AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Instaworks AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Instaworks AS de siste årene.

Roller og styre2

Daglig leder

1Sist endret 03.08.2023
Arminas Girtavicius(f. 1989)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 03.08.2023
Arminas Girtavicius(f. 1989)
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/931824899/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931824899/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931824899",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "931824899" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Instaworks AS?
  • List alle roller i Instaworks AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Instaworks AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 endret eierandel

Inn (1)
Endret (1)
  • Arminas Girtavicius100 % → 90 %
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Arminas GirtaviciusPersonOrdinære aksjer90,0 %27 000
Kgi 83 ASSelskapOrdinære aksjer10,0 %3 000

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/931824899/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931824899/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931824899",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "KGI 83 AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 10, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "931824899" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Instaworks AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Instaworks AS eier Kgi 83 AS, og hvem eier resten?
  • Er Instaworks AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Arminas Girtavicius
90,0 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Instaworks ASBEDRSnekkerarbeidVaksdal−

Kunngjøringer4

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/931824899/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931824899/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931824899",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-02-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931824899" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Instaworks AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Instaworks AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Instaworks AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 48,5 % av driftsinntektene — 34,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin1,2 %2,5 %
Resultatmargin0,2 %1,6 %
Egenkapitalandel11,9 %26,6 %
Likviditetsgrad1,221,22
Gjeldsgrad7,421,37
Egenkapitalrentabilitet6,4 %17,7 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad32,5 %40,0 %
Lønnskostnad16,2 %38,2 %
Annen driftskostnad48,5 %14,0 %
Avskrivninger1,6 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/931824899/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931824899/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931824899",
  "nace_code": "43.320",
  "industry_count": 2779,
  "revenue": { "value": 2069510, "percentile": 0.6204 },
  "operating_margin": { "value": 0.0121, "percentile": 0.4356 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "931824899" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Instaworks AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Instaworks AS blant de 2779 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Instaworks AS sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

INSTAWORKS AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Eam Solar ASOslo0,0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Instaworks AS

Hvor stor er bransjen Instaworks AS tilhører?

Instaworks AS er ett av 4 selskaper innen snekkerarbeid i Vaksdal, og ett av 11 278 på landsbasis.

Hvor lenge har Instaworks AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Instaworks AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.

Er Instaworks AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Instaworks AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Instaworks AS?

Arminas Girtavicius er registrert som daglig leder i Instaworks AS.

Hvem er største aksjonær i Instaworks AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Arminas Girtavicius største eier i Instaworks AS med 90 % av aksjene. Nest størst er Kgi 83 AS med 10 %.

Hva omsatte Instaworks AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,07 mill kr, opp 100 % fra 2024. Egenkapitalen var 57 433 kr ved årsslutt.

Hvor stor aksjekapital har Instaworks AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Instaworks AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvilket org.nr har Instaworks AS?

Instaworks AS har org.nr 931 824 899 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland