Vinter Ark AS
- Omsetning
- 8,8 mill
- +34,4 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +40,5 %
- Ansatte
- 7
- +1 siden mars
Om Vinter Ark AS
Vinter Ark AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Nanna Birgitte Lersbryggen er daglig leder, og Synnøve Sandøy er styreleder. I 2025 hadde Vinter Ark AS en omsetning på 8,80 mill kr, en økning på 34 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,45 mill kr. Egenkapitalen var 1,10 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bente Nøren Eriksen med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 587 innen arkitektvirksomhet i Oslo, og ett av 4 253 i Norge. Det ble etablert samme år som 295 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Rådgivningstjeneste innen arkitektur og design.
Formål
Fremstilling/salg av rådgivning/konsulenttjenester og andre tjenester som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/931812025
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931812025" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931812025",
"name": "VINTER ARK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.110",
"nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931812025" })Spør AI-assistenten
Er Vinter Ark AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Vinter Ark AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Vinter Ark AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +34,4 % fra 2024 · +303,2 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,80 mill kr | 1,84 mill kr | 1,45 mill kr | 4,06 mill kr | 1,10 mill kr | 2,96 mill kr |
| 2024 | 6,55 mill kr | 1,31 mill kr | 1,03 mill kr | 2,81 mill kr | 725 575 kr | 2,09 mill kr |
| 2023 | 2,18 mill kr | 500 336 kr | 387 099 kr | 1,29 mill kr | 411 529 kr | 877 371 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 62 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 32 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931812025/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931812025/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931812025",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8797447,
"operating_profit": 1838030,
"net_profit": 1445196,
"equity": 1097545,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6545136,
"operating_profit": 1312613,
"net_profit": 1028606,
"equity": 725575,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931812025" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vinter Ark AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vinter Ark AS per år.
Hvordan har omsetningen til Vinter Ark AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 02.08.2023Styre
3Sist endret 02.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 28.06.2026Revisor
1Sist endret 18.09.2026API og MCPGET /company/931812025/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931812025/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931812025",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931812025" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Vinter Ark AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Vinter Ark AS?
Hvem er regnskapsfører for Vinter Ark AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bente Nøren Eriksen | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 000 |
| Nabele AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 000 |
| Synnøve Sandøy | Person | Ordinære aksjer | 33,3 % | 10 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931812025/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931812025/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931812025",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NABELE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.33, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931812025" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Vinter Ark AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vinter Ark AS eier Nabele AS, og hvem eier resten?
Er Vinter Ark AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vinter Ark AS | BEDR | Arkitektvirksomhet | Oslo | 7 |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.9.2026 | Revisor ↗ |
| 6.8.2026 | Manglende roller ↗ |
| 6.8.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931812025/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931812025/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931812025",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-18", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931812025" })Spør AI-assistenten
Når leverte Vinter Ark AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vinter Ark AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Vinter Ark AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Endring i roller og styre+NITSCHKE AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Madserud allé 34→Ullevålsveien 68Postnummer:0274→0454
- Endring i roller og styre−KLART REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 0,2 % av driftsinntektene — 5,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,9 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 16,4 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 27,0 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 2,70 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 131,7 % | 12,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +34,4 % | +1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,26 mill kr | 1,38 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,2 % | 5,4 % |
| Lønnskostnad | 62,3 % | 66,4 % |
| Annen driftskostnad | 15,9 % | 17,2 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931812025/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931812025/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931812025",
"nace_code": "71.110",
"industry_count": 1749,
"revenue": { "value": 8797447, "percentile": 0.8596 },
"operating_margin": { "value": 0.2089, "percentile": 0.8169 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931812025" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vinter Ark AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vinter Ark AS blant de største selskapene innen arkitektvirksomhet?
Hvor solid er Vinter Ark AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+31 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Vinter Ark AS
Hvor stor er bransjen Vinter Ark AS tilhører?
Vinter Ark AS er ett av 1 587 selskaper innen arkitektvirksomhet i Oslo, og ett av 4 253 på landsbasis.
Hvor lenge har Vinter Ark AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Vinter Ark AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 25 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Vinter Ark AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for arkitektvirksomhet er en driftsmargin på 3,3 %. Vinter Ark AS lå på 20,9 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Vinter Ark AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Vinter Ark AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Vinter Ark AS?
Nanna Birgitte Lersbryggen er registrert som daglig leder i Vinter Ark AS.
Hvem er største aksjonær i Vinter Ark AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Bente Nøren Eriksen største eier i Vinter Ark AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Nabele AS med 33,3 %.
Hva omsatte Vinter Ark AS for i 2025?
I 2025 omsatte Vinter Ark AS for 8,80 mill kr, opp 34 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,45 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Vinter Ark AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,84 mill kr (driftsmargin 20,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Er Vinter Ark AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.