Staut Musikk AS
- Omsetning
- 6,1 mill
- +17,1 %
- Resultat
- −5 532
- −109,8 %
Om Staut Musikk AS
Staut Musikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Asle Tronrud er daglig leder, og Gaute Lein Ausrød er styreleder. I 2025 hadde Staut Musikk AS en omsetning på 6,14 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 5 532 kr. Egenkapitalen var 206 879 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Asle Tronrud med 16,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 344 innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Oslo, og ett av 29 826 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 793 andre selskaper i bransjen. Bare 2 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Utgivelse av musikk og lydopptak.
Formål
Musikkformidling og det som naturlig hører til.
API og MCPGET /company/931744674
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931744674" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931744674",
"name": "STAUT MUSIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.201",
"nace_desc": "Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931744674" })Spør AI-assistenten
Er Staut Musikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Staut Musikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Staut Musikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +17,1 % fra 2024 · +9 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,14 mill kr | 11 084 kr | −5 532 kr | 623 184 kr | 206 879 kr | 416 305 kr |
| 2024 | 5,24 mill kr | 100 329 kr | 56 356 kr | 605 708 kr | 212 412 kr | 393 296 kr |
| 2023 | 5,63 mill kr | 55 161 kr | −23 937 kr | 656 856 kr | 156 055 kr | 500 801 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 97 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/931744674/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931744674/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931744674",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 6137480, "operating_profit": 11084, "net_profit": -5532, "equity": 206879, … },
{ "year": 2024, "revenue": 5239841, "operating_profit": 100329, "net_profit": 56356, "equity": 212412, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931744674" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Staut Musikk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Staut Musikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Staut Musikk AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 20.07.2023Styre
3Sist endret 20.07.2023Regnskapsfører
1Sist endret 20.07.2023Revisor
1Sist endret 20.07.2023API og MCPGET /company/931744674/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931744674/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931744674",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931744674" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Staut Musikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Staut Musikk AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Staut Musikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Asle Tronrud | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 50 |
| Dag Arve Sandnes | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 50 |
| Frode Flatland | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 50 |
| Gaute Lein Ausrød | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 50 |
| Ørnulf Juvkam Dyve | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 50 |
| Torgeir Bolstad | Person | Ordinære aksjer | 16,7 % | 50 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931744674/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931744674/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931744674",
"shareholders": [
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931744674" })Spør AI-assistenten
Er Staut Musikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Staut Musikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Staut Musikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Staut Musikk AS | BEDR | Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk | Oslo | − |
Kunngjøringer6
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.7.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931744674/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931744674/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931744674",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931744674" })Spør AI-assistenten
Når leverte Staut Musikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Staut Musikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Staut Musikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 97,1 % av driftsinntektene — 75,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,2 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | -0,1 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 33,2 % | 67,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,53 | 2,23 |
| Gjeldsgrad | 2,01 | 0,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | -2,7 % | 9,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +17,1 % | -0,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,0 % | 30,2 % |
| Lønnskostnad | 1,3 % | 24,4 % |
| Annen driftskostnad | 97,1 % | 21,7 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931744674/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931744674/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931744674",
"nace_code": "90.201",
"industry_count": 974,
"revenue": { "value": 6137480, "percentile": 0.9204 },
"operating_margin": { "value": 0.0018, "percentile": 0.4463 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931744674" })Spør AI-assistenten
Er Staut Musikk AS blant de største selskapene innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk?
Hvor solid er Staut Musikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Staut Musikk AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Staut Musikk AS
Hvor stor er bransjen Staut Musikk AS tilhører?
Staut Musikk AS er ett av 7 344 selskaper innen utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk i Oslo, og ett av 29 826 på landsbasis.
Hvor lenge har Staut Musikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Staut Musikk AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 16 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Staut Musikk AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk er en driftsmargin på 1,9 %. Staut Musikk AS lå på 0,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Staut Musikk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Staut Musikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Staut Musikk AS?
Asle Tronrud er registrert som daglig leder i Staut Musikk AS.
Hvilke eiere står bak Staut Musikk AS?
Staut Musikk AS eies i hovedsak av Asle Tronrud (16,7 %). Totalt er det registrert 6 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Staut Musikk AS med overskudd?
Staut Musikk AS hadde i 2025 en omsetning på 6,14 mill kr og et underskudd på 5 532 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Staut Musikk AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Staut Musikk AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Staut Musikk AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.