Tannlege Eivind Skaar AS
- Omsetning
- 4,1 mill
- +11 %
- Resultat
- 2,0 mill
- +8 %
Om Tannlege Eivind Skaar AS
Tannlege Eivind Skaar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Eivind Skaar er styrets leder. I 2025 hadde Tannlege Eivind Skaar AS en omsetning på 4,12 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,05 mill kr. Egenkapitalen var 51 397 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Endo Skaar Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 248 innen tannlegetjenester i Trondheim, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 365 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tannlege.
Formål
Utleie av arbeidskraft innenfor tannlegebransjen, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/931728741
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931728741" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931728741",
"name": "TANNLEGE EIVIND SKAAR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931728741" })Spør AI-assistenten
Hva driver Tannlege Eivind Skaar AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Tannlege Eivind Skaar AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tannlege Eivind Skaar AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +11 % fra 2024 · +568,9 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,12 mill kr | 2,61 mill kr | 2,05 mill kr | 2,97 mill kr | 51 397 kr | 2,92 mill kr |
| 2024 | 3,71 mill kr | 2,43 mill kr | 1,90 mill kr | 3,04 mill kr | 103 216 kr | 2,94 mill kr |
| 2023 | 616 551 kr | 488 252 kr | 382 072 kr | 603 165 kr | 406 502 kr | 196 663 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 29 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 86 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/931728741/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931728741/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931728741",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4124349,
"operating_profit": 2613951,
"net_profit": 2048180,
"equity": 51397,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3714708,
"operating_profit": 2434335,
"net_profit": 1896714,
"equity": 103216,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931728741" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Tannlege Eivind Skaar AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlege Eivind Skaar AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannlege Eivind Skaar AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 17.07.2023Regnskapsfører
1Sist endret 02.09.2025API og MCPGET /company/931728741/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931728741/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931728741",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931728741" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tannlege Eivind Skaar AS?
Hvem er regnskapsfører for Tannlege Eivind Skaar AS?
List alle roller i Tannlege Eivind Skaar AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Endo Skaar Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931728741/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931728741/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931728741",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ENDO SKAAR INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931728741" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tannlege Eivind Skaar AS eier Endo Skaar Invest AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Tannlege Eivind Skaar AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Tannlege Eivind Skaar AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/931728741/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931728741/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931728741",
"chain": [
{ "org_no": "931728806", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931728741", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931728741" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tannlege Eivind Skaar AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlege Eivind Skaar AS | BEDR | Tannlegetjenester | Trondheim | − |
Kunngjøringer4
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931728741/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931728741/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931728741",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931728741" })Spør AI-assistenten
Når leverte Tannlege Eivind Skaar AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlege Eivind Skaar AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannlege Eivind Skaar AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 7,7 % av driftsinntektene — 13,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 63,4 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 49,7 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 1,7 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,02 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 56,77 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3985,0 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,0 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 28,9 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 7,7 % | 20,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931728741/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931728741/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931728741",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2223,
"revenue": { "value": 4124349, "percentile": 0.6104 },
"operating_margin": { "value": 0.6338, "percentile": 0.9588 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931728741" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannlege Eivind Skaar AS på i bransjen?
Hvor ligger Tannlege Eivind Skaar AS blant de 2223 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tannlege Eivind Skaar AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Tannlege Eivind Skaar AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tannlege Eivind Skaar AS?
Det er registrert 5 990 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 248 i Trondheim.
Er Tannlege Eivind Skaar AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 365 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Tannlege Eivind Skaar AS et aktivt selskap?
Tannlege Eivind Skaar AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Tannlege Eivind Skaar AS?
Tannlege Eivind Skaar AS driver innen tannlegetjenester, med NACE-kode 86.230 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Tannlege.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Tannlege Eivind Skaar AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Tannlege Eivind Skaar AS?
Største aksjonær i Tannlege Eivind Skaar AS er Endo Skaar Invest AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Tannlege Eivind Skaar AS en del av et konsern?
Tannlege Eivind Skaar AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Endo Skaar Invest AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Tannlege Eivind Skaar AS?
I 2025 omsatte Tannlege Eivind Skaar AS for 4,12 mill kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 2,05 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Tannlege Eivind Skaar AS?
I 2025 hadde Tannlege Eivind Skaar AS et driftsresultat på 2,61 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 63,4 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Tannlege Eivind Skaar AS?
Tannlege Eivind Skaar AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.