Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Tannlege Einar Hals AS

Org.nr 931717774www.tannlegeeinarhals.no
Omsetning
9,6 mill
−6,6 %
Resultat
1,4 mill
−30,4 %
Ansatte
7
Mer

Om Tannlege Einar Hals AS

Tannlege Einar Hals AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hustadvika, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Einar Hals er daglig leder, og Einar Hals er styreleder. Selskapet er ett av 11 innen tannlegetjenester i Hustadvika, og ett av 5 991 i Norge. Det ble etablert samme år som 365 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Tannlege.

Formål

Tannlegevirksomhet, og annet som står i naturlig forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med slikt formål, samt kapitalforvaltning.

AI-sammendrag

Rask vekst siden stiftelsen i 2023 til tross for en omsetningsnedgang på 7% i 2025, med driftsmargin og egenkapitalandel klart over bransjesnittet blant 2228 sammenlignbare selskaper. Konsentrert eierskap med Einar Hals som eneeier og daglig leder sikrer tett styring av en liten, men lønnsom tannlegevirksomhet i Hustadvika.

API og MCPGET /company/931717774

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931717774" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931717774",
  "name": "TANNLEGE EINAR HALS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.230",
  "nace_desc": "Tannlegetjenester",
  "employees": 7,
  "address": { "municipality": "HUSTADVIKA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "931717774" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Tannlege Einar Hals AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Tannlege Einar Hals AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Hustadvika holder Tannlege Einar Hals AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2023–2025 · −6,6 % fra 2024 · +9,8 % over 2 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20259,60 mill kr1,57 mill kr1,36 mill kr5,52 mill kr4,11 mill kr1,40 mill kr
202410,28 mill kr2,49 mill kr1,95 mill kr5,07 mill kr2,76 mill kr2,31 mill kr
20238,75 mill kr998 727 kr782 664 kr2,80 mill kr812 664 kr1,98 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler5,52 mill kr
Anleggsmidler5 %293 400 krOmløpsmidler95 %5,22 mill kr
Egenkapital og gjeld5,52 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital74 %4,08 mill krKortsiktig gjeld25 %1,40 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader8,03 mill kr
Finansinntekter193 541 kr
Finanskostnader36 423 kr
Netto finans157 117 kr
Ordinært resultat før skatt1,73 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 38 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 23 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/931717774/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931717774/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931717774",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 9600223,
      "operating_profit": 1569400,
      "net_profit": 1355191,
      "equity": 4114644,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 10275028,
      "operating_profit": 2493138,
      "net_profit": 1946789,
      "equity": 2759453,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "931717774" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Tannlege Einar Hals AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Tannlege Einar Hals AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tannlege Einar Hals AS de siste årene.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 13.07.2023
Einar Hals(f. 1981)
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 13.07.2023
Einar Hals(f. 1981)
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 20.04.2026
Regnskapsfører
repr. ADMENTO ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →Tiltrådte april 2026

Revisor

1Sist endret 13.07.2023
Revisor
repr. ROMSDAL REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/931717774/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931717774/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931717774",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "931717774" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Tannlege Einar Hals AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Tannlege Einar Hals AS?
  • List alle roller i Tannlege Einar Hals AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Einar HalsPersonOrdinære aksjer100,0 %30

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/931717774/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931717774/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931717774",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "931717774" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Tannlege Einar Hals AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Tannlege Einar Hals AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Tannlege Einar Hals ASBEDRTannlegetjenesterHustadvika7

Kunngjøringer5

API og MCPGET /company/931717774/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931717774/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931717774",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-06", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
    { "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931717774" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Tannlege Einar Hals AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Tannlege Einar Hals AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hvilke fusjoner har Tannlege Einar Hals AS vært involvert i?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
    +ADMENTO AS(Regnskapsfører)−ACCOUNTOR NORDVEST AS(Regnskapsfører)
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 28,0 % av driftsinntektene — 11,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin16,3 %12,0 %
Resultatmargin14,1 %11,0 %
Egenkapitalandel74,6 %49,8 %
Likviditetsgrad3,721,75
Gjeldsgrad0,340,73
Egenkapitalrentabilitet32,9 %28,3 %
Omsetningsvekst (siste år)-6,6 %+3,2 %
Omsetning per ansatt1,37 mill kr1,39 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad28,0 %16,6 %
Lønnskostnad38,0 %36,0 %
Annen driftskostnad16,1 %20,8 %
Avskrivninger1,6 %1,6 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/931717774/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/931717774/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "931717774",
  "nace_code": "86.230",
  "industry_count": 2222,
  "revenue": { "value": 9600223, "percentile": 0.8699 },
  "operating_margin": { "value": 0.1635, "percentile": 0.5813 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "931717774" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannlege Einar Hals AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Tannlege Einar Hals AS blant de 2222 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Tannlege Einar Hals AS sammenlignet med andre i bransjen?

Folk spør om Tannlege Einar Hals AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Tannlege Einar Hals AS?

Det er registrert 5 991 selskaper i Norge innen tannlegetjenester, hvorav 11 i Hustadvika.

Er Tannlege Einar Hals AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2023, som er lenger enn 21 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 365 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Tannlege Einar Hals AS et aktivt selskap?

Tannlege Einar Hals AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Tannlege Einar Hals AS?

Daglig leder i Tannlege Einar Hals AS er Einar Hals, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Tannlege Einar Hals AS?

Største aksjonær i Tannlege Einar Hals AS er Einar Hals med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Tannlege Einar Hals AS?

I 2025 omsatte Tannlege Einar Hals AS for 9,60 mill kr, ned 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,36 mill kr.

Hva er driftsresultatet til Tannlege Einar Hals AS?

I 2025 hadde Tannlege Einar Hals AS et driftsresultat på 1,57 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 16,3 %.

Hva er organisasjonsnummeret til Tannlege Einar Hals AS?

Organisasjonsnummeret til Tannlege Einar Hals AS er 931 717 774. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 13.07.2023.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Møre Og Romsdal